Connect with Us

All posts tagged "AEK"

Sport 21:08 - 30 Nentor, 2019

Grekët na surprizojnë sërish, tifozët e AEK-ut me pankartë në gjuhën shqipe: Lutemi për Shqipërinë…

Vazhdon solidarizimi për popullin shqiptar. Tërmeti i tmerrshëm, vdekjet e shumë personave dhe shkatërrimet e mëdha që ka sjellë ngjarja e frikshme i kanë prekur të...

Sport 19:14 - 22 Shkurt, 2019

UEFA nuk ka mëshirë për askënd / Përjashton një tjetër klub nga Europa

AEK-u i Athinës është përjashtuar nga kompeticioni i ardhshëm europian në të cilin mund të kualifikohet. Kjo është ajo që lexohet në komunikatën për shtyp të...

Sport 21:55 - 20 Janar, 2019

“Braktisi” kampionatin grek/ Zbulohet ekipi i ri i mesfushorit të Kombëtares

Djurgarden, ekip i elitës në futbollin suedez, do të jetë destinacioni i ardhshëm i Astrit Ajdareviçit,  lojtarit të Kombëtares shqiptare. Mesfushorfi i cili la Aekun, para pak...

Sport 19:43 - 9 Janar, 2019

Shqiptari humb jetën gjatë punimeve për stadiumin e ri/ Ekipi i njohur grek bën gjestin e madh

Një 60-vjeçar shqiptar ka humbur jetën, ndërsa ishte duke punuar në ndërtimin e stadiumit të ekipit të AEK, në Athinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur këtë...

Sport 12:30 - 15 Dhjetor, 2018

UEFA gjobit klubin grek/ Ja çfarë u bënë tifozëve gjermanë

AEK-u i Athinës duhet të dëmshpërblejë Bayernin me 32,880 euro. Ky është vendimi i marrë nga UEFA të premten, me klubin grek që ka marrë një...

Sport 22:45 - 30 Nentor, 2018

U zu me presidentin grek/ Mesfushori i Kombëtares tonë merr vendimin e rëndësishëm

Astrit Ajdareviç i ka dhënë lamtumirën Greqisë pas rreth dy vitesh në kampionatin e këtij vendi. Mesfushori i përfaqësueses shqiptare, i cili ishte pjesë e AEK...

Sport 11:25 - 28 Nentor, 2018

U zu me presidentin/ Ekipi i madh grek përjashton futbollistin e Kombëtares tonë

Një nga mesfushorët e përfaqësueses shqiptare do t’i japë lamtumirën Greqisë në muajin janar. Bëhet fjalë për Astrit Adjareviç, i cili pasi ka festuar titullin kampion...

Sport 20:59 - 27 Nentor, 2018

Përfundojnë dy ndeshjet e para për sot në Champions League/ Surprizë në Rusi, Ajaxi çmend grekët në Athinë

Ajax ka siguruar kualifikimin për në fazën e nokautit pas fitores 2-0 ndaj AEK Athens. Holandezët treguan superioritetin e tyre në kryeqytetin grek dhe tani mund...

Sport 19:49 - 27 Nentor, 2018

Tensione në Athinë/ Tifozët e AEK-ut dhe të Ajaxit përplasen mes tyre

Policia e Athinës nuk ka mundur të shmangë përplasjet midis tifozëve të AEK-ut dhe Ajaxit të Amsterdamit. Përleshjet filluan gjatë mbrëmjes së ditës së djeshme dhe...

Sport 13:34 - 27 Nentor, 2018

Luftë mes tifozerive në Athinë/ Në prag të ndeshjes për Champions League

Sot në Athinë do të luhet takimi mes AEK-ut dhe Ajaxiit i vlefshëm për Ligën e Kampionëve por mesa duket, vëmendjen më të madhe në këtë...

Sport 15:12 - 20 Nentor, 2018

I doli emri si kandidati kryesor për të zëvendësuar Panuccin/ E pabesueshme se çfarë vendimi ka marrë ish-kapiteni i Kombëtares

Bledar Kola nuk e merr në konsideratë idenë për të drejtuar përfaqësuesen shqiptare të futbollit pasi të largohet Christian Panucci. Ish-mesfushori i përfaqësueses shqiptare, i cili...

Sport 10:39 - 19 Nentor, 2018

E bujshme/ Ish-kapiteni i Kombëtares do të zëvendosojë Panuccin

Një ish-kapiten për stolin e Kombëtares shqiptare. Nuk është thjesht një hipotezë, por një nga mesfushorët brilant të kuqezinjve në vitet 1990-2001, Bledar Kola, është kontaktuar së fundmi...

Sport 12:41 - 8 Nentor, 2018

Zgjodhi të luajë me Shqipërinë/ Ekipi i njohur grek po i shkatërron karrierën

Që fqinjët tanë nuk janë aq dashamirës me ne, është një gjë lehtësisht e vërejtur. Shpesh herë çështjet politike kanë ndikuar negativisht edhe në futboll. Janë...

Sport 21:36 - 7 Nentor, 2018

Zhbllokohet sfida në Mynih/ Lewandowski shënon kundër grekëve

Robert Lewandowski ka kaluar në avantazh Bayernin në sfidën e “Alianz Arena”, kundër grekëve të AEK. Në minutën e 31′, sulmuesi polak u tregua i saktë...

Sport 20:50 - 23 Tetor, 2018

Champions League/ Bayerni pushton Athinën brenda dy minuatve, barazim në Zvicër

Bayern Munich ka fituar me rezultatin 2-0 ndeshjen e luajtur në fushën e AEK-ut të Athinës, e vlefshme për javën e tretë të Grupit E të...