Connect with Us

All posts tagged "afrike"

Sport 15:20 - 24 Mars, 2020

Ngjarje e frikshme/ Dy futbollistët rrëmbehen në mes të rrugës

Skandalet në futbollin afrikan nuk kanë të sosur, teksa së fundmi ka ndodhur diçka që mund ta kemi hasur shpesh në filmat aksion. Një rrëmbim ka...

Sport 15:38 - 6 Qershor, 2019

Finalja e Champions League do të përsëritet/ Ja pse

Finalja e Ligës së Kampionëve në Afrikë do të luhet sërish. Skuadrat e Esperance dhe Casablanca do të zbresin edhe njëherë në fushë pas përfundimit në...

Sport 10:21 - 16 Prill, 2019

Dëmtim i frikshëm i portierit/ Shoku i ekipit i thyen këmbën në dy vende (Video)

Dëmtim horror në ndeshjen çerekfinale të Champions League-s së Afrikës mes skuadrës marokene Wydad dhe asaj nga Guinea Horoya. Ishte minuta e 85-të e takimin dhe...

Sport 09:51 - 26 Shkurt, 2019

Video e javës: U rrëzua në start/ E pabesueshme se çfarë ndodhi në fund të garës

Një video amatore po bën xhiron e rrjetit, pasi bota e atletikës ka mbetur e shtangur nga një djalosh në një garë 100metrash në Afrikë. Garuesi...

Sport 21:45 - 25 Shkurt, 2019

VIDEO: Karton absurd në Afrikë / Gjyqtari nuk e di se çfarë po bën

Në futboll, kemi parë shpesh raste të pazakonta, apo vendime nga më të çuditshmet nga gjyqtarët. Ndeshja ndërmjet Partizanit dhe Flamurtarit është mjaft e freskët në...

Sport 22:15 - 18 Nentor, 2018

Gafa e vitit/ Nuk do t’u besoni syve se çfarë ben ky sulmues me portën bosh

Kupa e Afrikës ka luajtur ditën e sotme takimet e 5-ta të fazës së grupeve, ku nuk kanë munguar rezultatet befasuese. Megjithatë, përveçse rezultateve, një moment...

Sport 11:06 - 25 Tetor, 2018

Ngjarje e rëndë në ndeshjen e Championsit/ Tifozët plagosin 38 policë

Bilanc luftë në gjysmëfinalen e kthimit të Championsit afrikan mes Esperance të Tunizisë dhe Premeiro de Agosto të Angolës. Të paktën 38 pjesëtarë të forcave të...

Sport 13:29 - 20 Tetor, 2018

Ngjarje e rëndë/ Futbollisti bie pa ndjenja në fushë

Në ndeshjen mes Tunizisë dhe Nigerit, në kuadër të fazës së Grupeve të Kupës së Afrikës, ka ndodhur një moment jo i mirë në fushë. Njëri...

Sport 22:00 - 25 Shtator, 2018

Deklarata bombë e yllit të Milanit/ Atje luaja dy ndeshje në ditë

Frenk Kesie ka dhënë një intervistë ekskluzive për “Milan TV”. Afrikani ka folur për fillimet e karrierës, por edhe për ambiciet dhe pengesat që e kanë...