Connect with Us

All posts tagged "air albania"

Sport 17:54 - 8 Mars, 2020

Mbyllet pjesa e parë në “Air Albania”/ Ja çfarë ndodhi në Tirana-Laçi

Sapo është mbyllur në “Air Albania” pjesa e parë në ndeshjen e fundit të javës së 26-të të Superiores, mes Tiranës dhe Laçit me shifrat 0-0....

Sport 17:54 - 1 Mars, 2020

Rikuperim në kohë rekord, FSHF-ja bën ndryshimin e shumëpritur në “Air Albania”

Aktualisht po luhet sfida e Kupës së Shqipërisë për moshat U-19 mes Tiranës dhe Shënkollit. Një takim që po luhet në “Air Albania” dhe për momentin...

Sport 14:43 - 1 Mars, 2020

“Air Albania” pret ndeshjen finale, luhet sot

Luhet sot finalja e Kupës së Shqipërisë U-19 midis Tiranës dhe Shënkollit. Sfida do të luhet në stadiumin “Air Albania”, ora 17:00. Federata ka vendosur që...

Sport 17:05 - 28 Shkurt, 2020

Video: Tifozët e Tiranës nisin marshimin drejt “Air Albania”

Tirana dhe Partizani do të luajnë ditën e sotme në derbin e kryeqytetit, në një ndeshje që pritet të dhurojë spektakël. Pritet të jetë një ndeshje...

Kombëtare 16:44 - 28 Shkurt, 2020

SUPER VIDEO/ UEFA publikon emocionet që të dhuron tifozeria e zjarrtë kuqezi në “Air Albania”

“Air Albania” është shtëpia më e re e futbollit shqiptar, duke jhapur dyert jo vetëm për Kombëtaren kuqezi por edhe për Superioren. Një impiant me kushte...

Sport 19:03 - 22 Shkurt, 2020

Partizani ngec sërish, Bylis e surprizon në fund me një gol “fantazmë”

Përballje dramatike në “Air Albania”. Partizani i Adolfo Sormanit, nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2 ndaj Bylisit. Kampionët në fuqi, nuk arritën të menaxhonin avantazhin...

Super Liga 18:59 - 15 Shkurt, 2020

Skënderbeu ndal vrullin e Tiranës/ Super ndeshje në “Air Albania”, Lika duhet t’i japë një kafe Hoxhallarit

Tirana është ndalur për herë të parë dhe nuk ka arritur të fitojë, që nga koha kur te bardheblutë ka arritur Egbo. Korçarët arritën të shënonin...

Super Liga 17:49 - 15 Shkurt, 2020

Super ndeshje në “Air Albania”/ Tirana-Skënderbeu, ja çfarë ndodhi në 45 minutat e para

Ashtu siç edhe pritej, nuk ka munguar spektakli në supersfidën e javës së 22-të, që po luhet në “Air Albania” mes Tiranës dhe Skënderbeut. 45 minutat...

Super Liga 17:38 - 15 Shkurt, 2020

Tirana-Skënderbeu, ka gol në “Air Albania”/ Bregu gjen rrugën e rrjetës

Po luhet në këto momente në “Air Albania” supersfida e javës së 22-të, Tirana-Skënderbeu. Kronologjia e ndeshjes: 20′ Vangjeli humbet një top pranë zonës kundërshtare, Skënderbeu...

Super Liga 16:13 - 15 Shkurt, 2020

Tirana-Skënderbeu në “Air Albania”/ Ja sa bileta janë shitur deri tani

Kategoria Superiore do të zhvillojë sot ndeshjen hapëse të javës së 22. Në “Air Albania” Tirana do të presë Skënderbeun, në një ndeshje deçizive për të...

Sport 09:51 - 17 Dhjetor, 2019

Vazhdojnë surprizat, ja ndeshja e radhës nga Superliga që do luhet në “Air Albania”

Pas derbit Partizani-Tirana që dhuroi një atmosferë unikale, një tjetër supersfidë e Kategorisë Superiore, pritet të zhvillohet në stadiumin e ri kombëtar, “Air Albania”. Bëhet fjalë...

Sport 16:19 - 10 Dhjetor, 2019

Nuk ka dyshime/ Ja ku do të luhet derbi Partizani-Tirana

Është përcaktuar axhenda zyrtare, për sa i përket derbit të kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 15-të në Kategorinë Superiore....

Sport 10:43 - 8 Dhjetor, 2019

Derbi Partizani-Tirana në “Air Albania”, por mungojnë dy lojtarët kryesorë nga të dyja ekipet

Partizani dhe Tirana, pas humbjeve respektive gjatë ditës së djeshme, nga sot zyrtarisht kanë hyrë në javën e derbit. Kjo është përballja e 155-të në historinë...

Sport 20:28 - 16 Nentor, 2019

Mbappe, Griezmann dhe kampionët e tjerë të botës stërviten në “Air Albania Stadium” (foto)

Shqipëria përballet të dielën në mbrëmjen e Kampionët e Botës në “Air Albania Stadium”. Skuadra e “gjelave” zhvilloi pasditen e të shtunës stërvitjen zyrtare, ku në...