Connect with Us

All posts tagged "Ajax"

Sport 14:21 - 8 Mars, 2020

Video: Sulmuesit serb i ikën truri, zihet keq me shokun e skuadrës

Çmenduri në Holandë. Takimi mes Heerenvend dhe Ajax nuk kaloi pa incidente dhe ishin pikërisht dy shokë skuadre që u konfrontuan me njëri-tjetrin. Serbi i Ajaxit,...

La Liga 09:58 - 16 Janar, 2020

Merkato/ Real Madrid me një super përforcim, ylli i ri kushton 55 milionë euro

Real Madrid e ka siguruar që tani përforcimin e parë për sezonin e ardhshëm. “Marca” raporton se “Los Blancos” kanë arritur marrëveshjen me Ajaxin për blerjen...

Sport 15:54 - 9 Janar, 2020

Lufta politike SHBA-Iran/ Mbrojtësi i njohur braktis stërvitjen dhe merr vendimin drastik

Mbrojtësi amerikan i Ajaxit, Sergino Dest, u largua nga kampi stërvitor i klubit në Doha të Katarit, pasi ndjehet i shqetësuar nga situata politike në Lindjen...

La Liga 10:10 - 3 Janar, 2020

Zbulohet misteri/ Arsyeja e vërtetë pse Edgar Davids mbante syze në fushën e lojës

Temperament i zjarrtë dhe nivel teknik mbi mesataren, Edgar Davids ishte një lojtar i jashtëzakonshëm. Megjithatë, një nga arsyet pse holandezi ishte mbresëlënës ka qenë edhe...

Sport 13:48 - 21 Dhjetor, 2019

E rëndë/ Futbollisti i njohur detyrohet të lërë menjëherë futbollin, ka probleme me zemrën

Tronditet Ajaxi dhe e gjithë Holanda. Mbrojtësi holandez, Daley Blind, shtyllë e Ajaxit dhe e kombëtares së “Tulipanëve”, detyrohet të heq dorë nga futbolli për shkak...

La Liga 11:28 - 11 Dhjetor, 2019

Mori vesh se ish-ekipi i tij u eliminua/ Reagimi i yllit të Barcelonës po bën xhiron e botës

Barcelona fitoi mbrëmë 1-2 në “San Siro” ndaj Interit, duke i nxjerrë jashtë Championsit këta të fundit. Të gjithë futbollistët e Barcelonës ishin të lumtur në...

Premier Liga 22:56 - 10 Dhjetor, 2019

Champions League: Eliminohet gjysmëfinalisti i sezonit të kaluar, kualifkohet Chelsea

Gjysmëfinalisti i sezonit të kaluar, Ajax, nuk ka arritur dot të kualikfohet për në fazën tjetër të Champions League. Edhe pse kanë kryesuar renditjen në grupin...

Sport 16:07 - 1 Dhjetor, 2019

Ajaxi realizon “mrekullinë” e 9-të, asist pa vlerë i yllit të Kombëtares shqiptare

Në Eredivisie, Ajaxi nuk ka rivalë. Harkëtarët regjistruan fitoren 9-të radhazi dhe vazhdojnë të jenë të shkëputur ndjeshëm në krye të renditjes. Në transfertën ndaj Twentes,...

BundesLiga 09:02 - 5 Nentor, 2019

Trajneri i njohur refuzon Bayernin/ “Jam shumë i lidhur me skuadrën time”

Trajneri i Ajaxit të Amsterdamit, Erik ten Hag, nëpërmjet një videoje të publikuar në faqen zyrtare të klubit holandez ka përgënjeshtruar zërat për një kalim të...

Sport 21:23 - 2 Tetor, 2019

Goli më i bukur në Champions League/ Video: Ylli i Ajaxit shtang protierin me “raketën” e tij

Gjysmëfinalistët e sezonit të kaluar në Champions League, Ajax, kanë kaluar në avantazh në “Estadio de Mestalla” ndaj vendasve të Valencias. Ishte Hakim Ziyech që dërgoi...

Sport 22:54 - 28 Gusht, 2019

Champions League/ Këto janë 3 ekipet e fundit që presin biletën për fazën e grupeve

Kanë përfunduar 3 ndeshjet e fundit të fazës play-off në Champions League, duke plotësuar kështu 32 ekipet që do të marrin pjesë në fazën e grupeve....

La Liga 11:06 - 11 Gusht, 2019

E kryer/ Reali arrin akordin për yllin holandez

Zidane ka kohë që kërkon një përforcim në repartin e mesfushës dhe Perez më në fund ia ka plotësuar dëshirën. Edhe pse gjatë gjithë verës është...

BundesLiga 13:15 - 6 Gusht, 2019

Bayerni ‘harron’ Sane-n/ Hidhet në sulm për yllin e Ajaxit

Pas largimit të Matthijs de Ligt drejt Juventusit, Frenkie de Jong drejt Barcelonës si dhe me Donny van de Beek është që duket pranë Real Madrid,...

Seria A 18:38 - 3 Gusht, 2019

Zyrtare/ Ylli i Ajaxit transferohet në Serie A

Serie A është kthyer në në një kampionat tërheqës, me shumë futbollistë të njohur që po zgjedhin Italinë për të vazhduar karrierën e tyre. Përveç ekipeve...

La Liga 22:27 - 2 Gusht, 2019

E konfirmon vetë ylli i madh 22-vjeçar/ Po, më kerkon Real Madridi

Në vrazhdën e lajmeve se Real Madrid ka arritur marrëveshjen me Ajax, për transferimin e mesfushorit Donny van de Beek, ka ardhur edhe një konfirmim nga...