Connect with Us

All posts tagged "Ajeti"

Sport 09:56 - 13 Janar, 2020

E bujshme/ Tirana i ka bërë ofertë Mërgim Mavrajt dhe Arlind Ajetit

Merkato e janarit është ende në heshtje për klubet e Superiores, por nuk përjashtohet që të kemi afrime të bujshme me kalimin e ditëve. Me shumë...

Sport 11:50 - 26 Dhjetor, 2019

E bujshme/ Arlind Ajeti zbarkon në Superligën shqiptare gjatë merkatos së janarit

Një mbrojtës i Kombëtares do t’i bashkohet Tiranës gjatë janarit! Njoftimi është dhënë javë më parë, ndërsa u zbulua se bëhej fjalë për Arlind Ajetin. Ky...

Kombëtare 14:43 - 25 Gusht, 2019

Çfarë po presin akoma?!/ Dy futbollistët e kombëtares janë ende pa ekip, rrezikojnë karrierën

Arlind Ajeti dhe Naser Aliji mund të jenë rasti tipik kur i bën naftën futbollit dhe nuk e sheh shumë seriozisht si punë. Datë është 25...

Sport 20:43 - 29 Tetor, 2018

Vëllai i nxjerr shpatullën/ Mbrojtësi i kombëtares shqiptare dy muaj jashtë fushave

Njëri ka zgjedhur të përfaqësojë kombëtaren shqiptare, ndërsa tjetri përfaqësuesen e Zvicrës. Të dy janë lindur në Bazel, por kanë pozicione të ndryshme në fushë, por...

Sport 20:34 - 13 Shtator, 2018

Legjionari kuqezi me skuadër të re / Prezantohet Ajeti

Arlind Ajeti më në fund ka gjetur skuadrën e re. Mbrojtësi i kombëtares do të kthehet në Zvicër, aty ku ka nënshkruar ditën e sotme me...

Sport 09:38 - 10 Shtator, 2018

Çudi më vete/ 3 vëllezërit shqiptarë që luajnë për 3 kombëtare të ndryshme

Tre shqiptarë që luajnë për tre kombëtare të ndryshme. Ky është rasti më i veçantë i familjes Ajeti. Arlind Ajeti, Albian Ajeti dhe Adonis Ajeti janë...

Sport 19:55 - 4 Shtator, 2018

Albian Ajeti ka një idhull / “Dua të ndjek hapat e Shaqirit”

Albjan Ajeti do të luajë për përfaqësuesen e Zvicrës dhe ky është një realitet tashmë. Pas rastit të vëllezërve Boateng e Xhaka, vjen radha e atyre...

Sport 11:10 - 20 Gusht, 2018

Mbrojtësi i kombëtares merr vendimin e papritur/ Panucci bëhet me dhimbje koke

Në shtator, Shqipëria fillon aventurën per Kupën e Kombeve, me ndeshjen e parë kundër Izraelit. Gjendja aktuale e ekipit tonë nuk duket aspak e mirë. Sikur...

Sport 19:47 - 26 Mars, 2018

Shumë gabime të besuarit e Panucci/ Strakosha shpëton kuqezinjtë nga goli

Të shumta janë gabimet që po bëjnë futbollistët e Kombëtares sonë të futbollit, ku së pari ka qnë mbrojtësi Ajeti, i cili ka bërë një lëvizje...

Sport 17:15 - 1 Gusht, 2017

Ajeti huazohet te Crotone / Klubi italian zyrtarizon kalimin e tij

Arlind Ajeti përfundon në huazim te Crotone, klub që e ka zyrtarizuar sot këtë kalim. Mbrojtësi i talentuar shqiptar ka luajtur me të rinjtë e Bazelit, ku...

Sport 18:55 - 27 Korrik, 2017

E kryer, Ajeti ndryshon skuadër / Do të huazohet te Crotone

Arlind Ajeti transferohet te Crotone. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare do të shkojë në ekipin kalabrez në huazim, me opsion të drejtën për ta blerë. Ish-mbrojtësi i Frosinones, i...

Sport 11:44 - 25 Shkurt, 2017

Serie A, Ajeti titullar/Strakosha ulet në stol

Arlind Ajeti projektohet titullar për sfidën e radhës së Torinos në kampionat. Mbrjtësi shqiptar që e ndoqi nga stoli humbjen 4-1 në “Olimpico” mbetet i favorizuar...

Sport 17:24 - 12 Shkurt, 2017

Torino, Ajeti shenon dy here, nje tjeter autogol

Sinisa Mihajlovic pati kurajon t’i besonte edhe pas atij gabimi në sfidën e Empolit dhe Arlind Ajeti ia shpërblen në mënyrën më të mirë edhe pse...

Sport 13:01 - 7 Janar, 2017

Torino e “çon” Ajetin drejt Pescaras

Pavarësisht dëshirës së mbrojtësit të Kombëtares, Arlind Ajeti për ta vazhduar karrierën te Torino, mediat italiane zbulojnë një detaj që lidhet me të ardhmen e 23-vjeçarit....

Sport 15:30 - 3 Gusht, 2016

Ajeti bind Mihajlovic dhe tifozët e Torinos

Arlind Ajetit i mjaftuan vetëm pak javë që të fitojë besimin e stafit teknik të Torinos, me në krye trajnerin Mihajlovic dhe të fitojë zemrën e...