Connect with Us

All posts tagged "akuza"

Seria A 17:44 - 25 Mars, 2020

Balotelli shpëton nga akuza për përdhunim, 19-vjeçarja e pëson keq

Akuzat janë të pabesueshme, nuk ishte përdhunim dhe për këtë arsye çështja duhet të mbyllet. Në të vërtetë, paditësja tani akuzohet për përpjekje për zhvatje. Lajm...

Sport 17:25 - 17 Mars, 2020

Nuk është vetëm pasaporta e falsifikuar, zbulohet akuza e rëndë/ Ronaldinho rrezikon të qëndrojë në burg për një kohë të gjatë

Rëndohet pozicioni i ish-futbollistit brazilian, Ronaldinho, i arrestuar në Paraguaji pasi ka hyrë në këtë vend me dokumenta false: hetimi i këtyre javëve hyn në një...

Sport 16:59 - 5 Mars, 2020

E bujshme/ Legjenda e futbollit, një nga më të mirët në histori, akuzohet për diçka të rëndë

Portieri legjendar i Spanjës, Iker Casillas ka përfundur së fundi nën hetim për pastrim parash dhe shmangie të taksave në botën e futbollit. Autoritetet portugeze kontrolluan...

Sport 13:50 - 1 Mars, 2020

Laçi reagon pas akuzave të ashpra/ Ai është një i papërgjegjshëm që nxit urrejtje, të merren masa…

Laçi ka reaguar në lidhje me deklaratën e presidentit Bekim Halilaj, i cili në një intervistë ekskluzivisht për “Panorama Sport”, u shpreh se gjyqtari Kridens Meta...

Sport 12:19 - 5 Shkurt, 2020

“Sulmonte” gratë, duke i prekur në vi***/ Arrestohet presidenti i klubit francez

Said Chabane, presidenti 55-vjeçar i Angers, ka përfunduar në paraburgim këtë mëngjes, në stacionin e policies, i akuzuar për ngacmim seksual. Ai po merret në pyetje...

Seria A 18:44 - 4 Shkurt, 2020

Lëshoi gojën me akuza të rënda ndaj arbitrit dhe Juves/ E pëson keq me një super gjobë

Humbja ndaj Juventusit në Torino u ndoq nga akuzat e rënda të presidentit Roço Commisso te Fiorentina, sidomos për penalltinë e dytë të bardhezinjvë, që vulosi...

Premier Liga 17:51 - 4 Shkurt, 2020

Plasin akuzat ndaj Klopp/ Për fajin e tij humbëm 500 mijë paundë

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka vendosur të braktisë ndeshjen e sotme kundër Shrewsbury Town që luhet për FA Cup. Ashtu si në Carabao Cup, “Redat”...

Seria A 15:52 - 2 Shkurt, 2020

Presidenti i klubit të madh të Serisë A lëshon akuza të rënda/ Juventusi fitoi fal arbitrave

Presidenti i Fiorentinës Rocco Commisso ishte në tribunën e “Allianz Stadium” për të ndjekur sfidën ndaj Juventusit, ndërsa në përfundim nuk e fshehu pakënaqësinë ndaj vendimeve...

Premier Liga 16:02 - 18 Janar, 2020

Mourinho nuk ndryshon, ja kujt ia vë fajin pse ekipi i tij nuk fitoi sot

Tottenhami nuk shkoi më shumë se barazimi 0-0 në transfertën ndaj Watfordit për javën e 23-të të Premier League. Sigurisht që trajneri i “Spursave” nuk mund...

Seria A 13:31 - 21 Tetor, 2019

Akuza për përdhunim/ Zbulohen analizat e ADN-së, Ronaldo i ka punët pisk

Të dhënat e fundit të zbuluara prej e-maileve që kanë rrjedhur nga bërja e analizave të ADN-së kanë nxjerrë detaje të rendësishme sa i përket akuzave...

La Liga 19:28 - 29 Shtator, 2019

Vdekja e futbollistit spanjoll/ Familjarët do të denoncojnë portierin e njohur

Aksidenti që i kushtoi jetën qershorin e kaluar Jose Antonio Reyes-it dhe kushëririt të tij Jonathan vazhdon të shkaktojë polemika. Policia spanjolle po heton akoma shkaqet...

La Liga 16:53 - 26 Shtator, 2019

Messi u zgjodh më i miri, por plas skandali/ Vazhdojnë akuzat: FIFA më ka ndërruar votat

Vazhdon të njolloset gjithnjë e më shumë trofeu i “The Best” që akordohet nga FIFA, pasi ka parregullsi në caktimin e votave të cilat i dhuruan...

La Liga 20:22 - 19 Shtator, 2019

Plasin polemikat/ Ylli i Realit feston me lojtarët e PSG-së pas humbjes 3-0

PSG fitoi 3-0 ndaj Realit në ndeshjen e parë të sezonit të ri në Champions League dhe nuk mund të mungonte festa e lojtarëve në dhomat...

Seria A 16:08 - 16 Shtator, 2019

Akuza të rënda ndaj tyre/ Arrestohen 12 tifozë ultras të Juventusit (foto)

Autortietet italiane kanë arrestuar 12 liderë të grupeve Ultras të tifozërisë së Juventusit, pas një investigimi të policisë prej disa muajsh. “ANSA” raporton se ndër të...

Sport 12:59 - 14 Shtator, 2019

Ish-futbollisti austriak del bllof/ Zbulohet e vërteta e akuzave ndaj Takaj dhe Skënderbeut

Lajmi që u përhap me shpejtësi këtë javë nga të gjitha mediat ishin akuzat e Sanel Kuljiç, ish-futbollisti i kombëtares austriake, që pretendon se drejtuesit e...