Connect with Us

All posts tagged "Alaba"

BundesLiga 22:03 - 24 Nentor, 2019

Ylli i Bayernit i shkel syrin Guardiolës/ “Nuk e harroj asnjëherë atë”

Mbrojtësi i Bayern Munich, David Alaba, foli për faqen zyrtare të Bundesligës, ku tregoi aventurën e tij gjatë kohës kur Pep Guardiola ishte trajner i bavarezëve....

BundesLiga 14:50 - 15 Shtator, 2019

Lajm i hidhur për Bayernin/ Humbet yllin e ekipit për disa javë

Sikur të mos mjaftonte barazimi 1-1 në sfidën e djeshme kundër Leipzig, Bayerni ka marrë sot një lajm tjetër të keq. David Alaba do të mungojë...

BundesLiga 20:59 - 11 Shtator, 2019

Bayern ndryshon mendje/ Gati rinovimi për idhullin e tifozëve

Pasi bëri disa lëvizje të bujshme gjatë merkatos verore, tani Bayerni ka filluar nga puna për rinovimin me disa nga yjet e ekipit. I pari në...

Sport 10:17 - 19 Korrik, 2019

Alaba drejt ndarjes me Bayernin/ Zbulohet destinacioni i ri i super mbrojtësit

E përditshmja katalanase “Mundo Deportivo” ka hapur faqen e parë të gazetës me lajmin për interesimin e Barcelonës për David Alaba. Drejtuesit katalanas duan të kenë...

Sport 16:41 - 31 Mars, 2019

Po vjen Arsenali i madh / Një mbrojtës nga Barcelona, një nga Bayern

Skuadra e Arsenalit po mbyll një sezon pozitiv deri më tani, pasi me Unai Emery në krye të pankinës janë përmirësuar dukshëm nga sezoni i kaluar....

Sport 21:48 - 15 Shkurt, 2019

VIDEO: Bayern përmbys Augsburgun / Shkëlqen Coman, shënon edhe Alaba

Kingsley Coman është protagonisti i sfidës që po luhet mes Augsburg dhe Bayern Munich, e mbyllur 2-2 pas 45 minutave të para. Ish-ylli i PSG-së dhe...

Sport 20:58 - 11 Shkurt, 2019

James është ylli i ofensivës / Shoku i tij i skuadrës e “mbyt” në lavde

Te Bayern janë të sigurt se kanë një yll në ofensivë. Ai është James Rodriguez, ende në huazim në Mynih, por pritet që në qershor të...

Sport 20:50 - 9 Janar, 2019

Juventusi nuk kursehet në merkato/ Tani kërkon edhe “xhevahirin” e Bayernit

Juventus është vënë seriozisht në ndjekje të një prej mbrojtësve më të mirë në Bundesligë dhe jo vetëm. Bëhet fjalë për austriakun David Alaba që luan...

Sport 16:54 - 15 Dhjetor, 2018

Ylli i Bayernit i lë të gjithë gojëhapur/ Shihni se çfarë goli shënon

Bayern Munchen është duke fituar 4-0 ndaj Hanoverit, në fushën e këtyre të fundit. Bavarezët kaluan që në minutën e 2-të në avantazh me anë të...

Sport 19:00 - 14 Dhjetor, 2018

Perez nuk duron dot më/ Do të transferojë yllin e madh te Reali

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, ka identifikuar një emër të madh që do të bashkohet me “Los Blancos’”në vitin 2019. “Don Balon” raporton se Perez...

Sport 21:30 - 26 Tetor, 2018

Kjo është çmenduria e fundit e Florentino Perez/ Kushton 150 milionë euro

Florentino Perez do që të japë një goditje përfundimtare, sa më shpejt të jetë e mundur. Presidentit nuk i pëlqen aspak kjo që po ndodh këtë...

Sport 16:46 - 27 Shtator, 2018

Sergio Ramos ka një kërkesë për Perez/ Transfero urgjentisht këtë lojtar

Sergio Ramos e vuajti më shumë se askush tjetër humbjen ndaj Sevilla. Mungesa e Ronaldos sa vjen dhe po bëhet edhe më e dukshme te “Los...

Sport 21:54 - 6 Shtator, 2017

Alaba trondit trajnerin Ancelotti / Rudy nuk ka asnjë problem

David Alaba ka tronditur tifozët e Bayernit dhe trajnerin Carlo Ancelotti. Mbrojtësi këtë javë u dëmtua në kavilje me kombëtaren e tij, Austrinë, dhe nuk dihet...

Sport 23:08 - 6 Prill, 2017

Alaba injoron ndeshjen me Realin / Ja çfarë deklaron

Bayern brenda pesë ditësh do të ketë dy ndeshje shumë të vështira, me Dortmundin në kampionat dhe Realin në Champions League. Thomas Müller dhe Douglas Costa nuk...

Sport 12:45 - 4 Gusht, 2016

Reali këmbëngul për Alaban, Bayerni reziston

Reali i Madridit kërkon me cdo kusht David Alaban. Drejtuesit e Los Blancos janë të gati të shpenzojnë 65 milionë Euro për kartonin e futbollistit austriak....