Connect with Us

All posts tagged "Andi Lila"

Super Liga 15:04 - 26 Mars, 2020

Probleme me pagat dhe siguracionet? Andi Lila ka një lajm të madh për futbollistët

Sindikata e Futbollistëve Profesionistë Shqiptarë tashmë është pranuar edhe nga FIFPro (Federata Internacionale e Futbollistëve Profesionistë) për t’u bërë pjesë e saj. Fillimisht SFPSH ka aplikuar...

Sport 15:08 - 24 Mars, 2020

Andi Lila i shqetësuar/ Nëse kjo situatë zgjat shumë, atëherë me çfarë do ushqehen ata?

Ditën e djeshme, kreu i Sindikatës së Futbollistëve Shqiptar, Andi Lila ishte në një lidhje nga Skype, në emisionin “Vizioni i Pasdites” në Vizion Plus. Lila...

Kombëtare 23:15 - 9 Janar, 2020

E akuzojnë për listën, shfryn Andi Lila: Del dikush dhe sheh ëndrra, duhet të ishin 200 lojtarë aty

Shumë debat ka pasur për listën e yjeve të Shqipërisë, ndërsa legjendat e Kombëtares do të zbresin në ditën e nesërme në “Air Albania”. Atje do...

Kombëtare 09:26 - 7 Janar, 2020

Lila për mungesën e Vatës: Nuk i kërkoj falje asnjeriu, po të ishte për qoka merrja Agollin

Rudi Vata do të mungojë në ndeshjen e Shqipërisë së yjeve, ndërsa kjo çështje ka shkaktuar shumë polemika. Kjo ka sjellë edhe momente debati te “Procesi...

Sport 15:49 - 18 Mars, 2019

Lila & Binaku largohen nga Kombëtarja/ Panucci grumbullon 3 futbollistë të tjerë

Kombëtarja ka nisur stërvitjen dhe në listën e lojtarëve të grumbulluar ka ndryshime. Siç është raportuar vendin e Strakoshën, i cili është lënë jashtë nga Panuçi...

Sport 14:30 - 13 Nentor, 2018

Në prag të dy ndeshjeve të radhës/ Andi Lila: Ja për çfarë ka nevojë Kombëtarja

Andi Lila beson se Shqipëria do të marrë rezultatin që kërkon më Skocinë, në ndeshjen e fundit në grup të Nations League. Në konferencën për shtyp...

Sport 16:41 - 11 Tetor, 2018

U largua urgjent pas ndeshjes mbrëmë/ Futbollisti i kombëtares bëhet baba për herë të dytë

Futbollisti kombëtares kuqezi është bërë baba për herë të dytë mëngjesit e sotëm, pas djalit Ayan, Andi Lila bëhet babai i një vajze. Menjëherë pas ndeshjes...

Sport 23:04 - 10 Tetor, 2018

Andi Lila kërkon të hapen kutitë për kapitenin/ Më mungon…

Andi Lila ka komentuar takimin ndaj Jordanisë, duke u shprehur se dëshira e tij ishte që të shënonte, duke qenë se po i mungon goli në...

Sport 20:03 - 5 Tetor, 2018

Mungon Agolli/ Do të befasoheni se cili do të jetë kapiteni i ri i Shqipërisë

Nuk ka rëndësi se kush do të zbresë i pari në fushën e lojës për ndeshjet ndaj Jordanisë dhe Izraelit, ai që do të quhet zyrtarisht...

Sport 15:49 - 27 Mars, 2017

Pendesa e Andi Lilës / Ja ç’shkruan për videon kundër priftërinjve

Andi Lila më në fund bën prapakthehu. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare ka kërkuar falje për videon e tij para ndeshjes me Italinë, ku bënte shaka me...

Sport 15:52 - 23 Mars, 2017

VIDEO SKANDALI/ Andi Lila dhe Armando Sadiku tallen me besimin e krishterë

Lojtarët e Kombëtares, Andi Lila dhe Armando Sadiku, janë përfshirë në një video skandaloze, ku tregojnë se si tallen me besimin fetar të krishterë në skuadrat...

Sport 20:49 - 17 Qershor, 2016

Andi Lila: Ndaj Rumanisë do jetë ndeshja jonë

Plot 107,5 kilometra të përshkuara në fushë përballë Francës. Lodhja nga sfida në Marsejë ishte e dukshme te kuqezinjtë dhe kjo duket arsyeja përse Gianni De...

Sport 23:55 - 5 Mars, 2016

Andi Lila rigjen golin, Pas Janina fiton

Andi Lila rigjen golin pas gjashtë muajsh në Superligën greke. Por, ndeshje nga sfida e 26 Shtatorit 2015 ndaj Olympiakos, ku goli i mbrojtësit shërbeu vetëm...

Sport 15:20 - 24 Nentor, 2015

Andi Lila e Ilir Berisha te “magjistarja” serbe

Dy futbollistë shqiptarë në duart e një magjistareje serbe. Mbrojtësi kuqezi, Andi Lila dhe mbrojtësi i përfaqësueses së Kosovës, Ilir Berisha përfunduan terapinë me mjekën Marijana...

Sport 16:30 - 4 Tetor, 2015

Andi Lila në ekipin e Pas Janinës ndaj Iraklis

Andi Lila do të vazhdojë të jetë një pjesë e rëndësishme e PAS Janinës. Pavarësisht presionit të mediave dhe tifozëve kundërshtarë, klubi grek nuk do të...