Connect with Us

All posts tagged "Andres Iniesta"

Sport 18:35 - 8 Shkurt, 2020

Ish-legjenda e Barcelonës fiton Superkupën e Japonisë, trofeu numër 37 në karrierë

Andres Iniesta vazhdon të fitojë trofe edhe në Japoni. Mesfushori i Visel Kobe-s triumfoi në finalen e Superkupës, aty ku ekipi i tij mposhti me penallti...

La Liga 20:17 - 1 Nentor, 2019

Mourinho dhe Neymar tek Barcelona?/ Ish-kapiteni i katalanasve bën komentin interesant

Andres Iniesta ka dhënë mendimin e tij mbi kalimin e mundshëm të Neymar dhe Jose Mourinho tek skuadra e Barcelonës, nisur nga ajo që është përfolur...

Sport 20:10 - 8 Dhjetor, 2018

Andres Iniesta? Jo, jo!/ 20-vjeçari i Teutës i lë të gjithë gojëhapur me lëvizjen e tij

Sherif Kallaku, mund të quhet padyshim një nga ato talente të ekipit të Teutës, që po i lë të gjithë gojë hapur. Mesfushori i durrsakëve, në...

Sport 12:30 - 3 Nentor, 2018

Ish-ylli i Barcelonës çmend japonezët/ Asisti i tij po bën xhiron e botës

Ndodhi në ndeshjen Nagoya-Vissel Kobe 1-2, në Japoni. Protagonist ishte Andres Iniesta, kush tjetër. Ish-kapiteni blaugrana kurrë nuk e realizoi një pasim të tillë te Barça....

Sport 09:51 - 20 Gusht, 2018

Masakrohet Andres Iniesta në Japoni/ Ndërhyrje të tilla duhen dënuar me përjashtim nga futbolli

Andres Iniesta ka përjetuar momente tmerri, pasi Mitsuki Saito, lojtari i Shonan Belmares, i ka shkaktuar një ndërhyrje brutale, në ndeshjen që ekipi i spanjollit, Visel...

Sporti Kryesore 14:28 - 15 Gusht, 2018

Iniesta show/ Shijoni perlën e rradhës nga ish-ylli i Barcelonës

Andres Iniesta vazhdon të dhurojë show në Japoni me golat e tij. Pasi u zhbllokua në fundjavë duke shënuar golin e parë me fanellën e Vissel...

Sport 14:02 - 11 Gusht, 2018

Iniesta tregon klasin e tij/ Të gjithë japonezët në këmbë pas këtij super goli

Nuk ka vonuar shumë që ish-ylli i Barcelonës, Andres Iniesta, të tregojë klasin e tij në Japoni, aty ku luan tani te Vissel Kobe. Ylli spanjoll...

Sport 19:12 - 7 Shkurt, 2018

Coutinho i dashururar me Iniestan

Sulmuesi i Barcelonës, Philippe Coutinho, ka lëvduar bashkëlojtarin, Andres Iniesta, duke e quajtur kapitenin e klubit si gjeni. 33 vjeçari vazhdon të luaj rol kyç për...