Connect with Us

All posts tagged "anglez"

Sport 11:22 - 18 Nentor, 2019

Humbja e tifozit anglez në Kosovë, zbulohet çfarë ka ndodhur në të vërtetë

Të shumtë ishin tifozët anglezë që mbështetën skuadrën e tyre të zemrës në ndeshjen kundër Kosovës në Prishtinë. Ishullorët janë ndër tifozët më të zjarrtë dhe...

Sport 19:15 - 7 Korrik, 2019

E bujshme/ Legjenda angleze blen 50% të aksioneve të ekipit shqiptar

Pasi siguroi mbijetesën në Superligën e Kosovës duke bërë një fund sezoni fantastik, skuadra e Ferizajt është bërë me aksionerë të rinj. Lajmi i bujshëm ka...

Sport 17:30 - 19 Shkurt, 2019

Burri që është burrë e mban fjalën/ Futbollisti anglez çudit botën me veprimin e tij

Scott Wagstaff, një emër i panjohur? Ndoshta, por me veprimin e tij, futbollisti i Wimbeldon në kategorinë e katërt angleze ka marrë një vëmendje të madhe...

Sport 20:00 - 10 Janar, 2019

Parashikimi i shekullit/ Tifozi anglez bëhet milioner me një ndeshje të vetme

Prej 10 ditësh, kompanitë e basteve kanë mbyllur dyer, duke mos lejuar asnjë lojtar brenda territorit të Shqipërisë të parashikojë garat sportive. Por, një gjë e...

Sport 19:00 - 3 Janar, 2019

“Tripleta” s’mjafton/ Bashkëshortja e sulmuesit të njohur pret fëmijën e katërt

Sulmuesi anglez, Peter Crouch e nis me një lajm surprizë vitin 2019; Do të bëhet baba për herë të katërt. Njoftimin e dha bashkëshortja e tij,...

Sport 19:33 - 11 Tetor, 2018

Anglezi që shëtiti botën/ Ndeshja më e shëmtuar që kam parë ka qenë mes këtyre dy ekipeve në Shqipëri

Anglezi Matt Walker është i apasionuar pas futbollit, por nuk preferon të ndjekë nga stadiumi “big”-ët e futbollit botëror, por ekipet e vogla. Në sezonin e...

Sport 18:20 - 5 Nentor, 2015

I riu anglez ka emër formacionin e Leeds 1992

Cfarë do të bënit nëse prindërit tuaj do të vendosin si emër formacionin e ekipit të Leeds United? Ky është rasti i veçantë i një të...

Sport 11:40 - 27 Maj, 2015

Ferguson: Chelsea do të dominojë futbollin anglez

Sir Alex Ferguson beson se Jose Mourinho dhe Chelsea mund të dominojnë futbollin anglez pas triumfit në Premierligë, këtë sezon. Ish trajneri  i Manchester Unitedit beson...