Connect with Us

All posts tagged "angli"

Kombëtare 16:21 - 9 Mars, 2020

Pas Brojës, një tjetër shqiptar po shkëlqen në Angli/ 2 ndeshje në 48 orë, shënon edhe gol

Talentet e Shqipërisë janë duke bërë një punë të mirë kohët e fundit, duke premtuar një brez të artë për Kombëtaren tonë. Pas suksesit të Marash...

Premier Liga 17:55 - 7 Mars, 2020

Coronavirusi ka ndryshuar rregullat e futbollit, ja çfarë ndodh në Angli

Frika nga përhapja e “Coronavirusit” ka ndryshuar momentalisht rregullat e futbollit. Një gjë e tillë shikohet edhe në sfidën mes Liverpool dhe Bournemouth e mbyllur me...

Sport 13:38 - 3 Mars, 2020

Faji i portierit apo hile e sulmuesit?/ Video: Ky gol po bën xhiron e rrjetit

“Të gjitha llogariten”. Kjo është ajo që shkuan Yeovil Town, që tre ditë më parë mposhti skuadrën e Wrexham me rezultatin 3-0. Takimi i National League...

Sport 15:53 - 26 Shkurt, 2020

E pamë edhe këtë/ Dy shokë skuadre zihen me njëri-tjetrin në Angli

Zakonisht ka sherr mes lojtarëve kundërshtarë, por këtë herë në Angli ndodh ndryshe. Dy futbollistë të Cardiff janë kapur mes tyre në fund të ndeshjes me...

Premier Liga 17:12 - 11 Shkurt, 2020

Shoqërojnë futbollistët në fushë/ Nuk e merrni dot me mend sa para paguajnë këta fëmijë

Kush ka ëndërruar kur ka qenë fëmijë që të mund të shoqërojë idhullin e tij/saj në fushë? Të mendosh se mund ta realizosh ëndrrën pasi të...

Premier Liga 18:20 - 1 Shkurt, 2020

Frikë nga coronavirusi, ja si i ndjekin tifozët ndeshjet në Angli

Bouremouth fitoi ndeshjen e mbijetesës kundër Aston Villa. Vendasit triumfuan 2-1 me ekipin nga Birmingemi dhe arritën një trepikësh shumë të rëndësishëm për të vijuar qëndrimin...

Sport 14:56 - 29 Janar, 2020

Mesfushori lë nam/ Video: Kjo është goditja e këndit më qesharake që mund të keni parë ndonjëherë

Nottingham Forest vijon formën e mirë dhe mbrëmjen e kaluar fitoi 0-1 në fushën e Brentford. Klubi i famshëm anglez që ka fituar dy herë Ligën...

Premier Liga 22:22 - 23 Janar, 2020

As Bayern dhe as Barcelona/ Zbulohet destinacioni i ri i Coutinhos

Philippe Coutinho është duke menduar për destinacionin e tij të radhës, pasi raportohet se Bayern Munich ka vendosur t’i japë fund aventurës mes brazilianin. Sipas “Bild”,...

Sport 14:34 - 22 Janar, 2020

Plas keq në Angli/ Video: Ndeshja e futbollit kthehet në arenë boksi

Na ka ndodhur shpesh që të shikojmë një ndeshje futbolli që kthehet në ring boksi. Një situatë e tillë ndodhi edhe në ndeshjen e Ligës së...

Sport 22:23 - 11 Janar, 2020

Video e javës/ Ky gol i shënuar në Angli ndodh 1 herë në shumë vjet

Në ndeshjen e Notts County ndaj Dag & Red është shënuar goli i fundjavës. Sfida e vlefshme për kategorinë e pestë angleze ka dhuruar një gol...

Premier Liga 15:48 - 1 Janar, 2020

Video: 2020 nis me një gol spektakolar në Angli

Chelsea nuk ia doli ta niste vitin me fitore, edhe pse shënoi i pari kundër skuadrës së Brighton. Azpilikueta pas një rrëmuje në zonë e dërgoi...

Premier Liga 22:01 - 30 Dhjetor, 2019

“Koka juaj është bërë prej betoni”, futbollisti publikon fotografinë nga dëmtimi horror

Përplasje me shokun e skuadrës mund t’i kishte shkaktuar probleme të mëdha mbrojtësit të Cardiff City, Joe Bennett. 28-vjeçari u përplas me Junior Hoilett gjatë duelit...

Sport 08:34 - 14 Dhjetor, 2019

Florian Marku i pamposhtur, fiton ndeshjen e gjashtë rresht

Florian Marku ka triumfuar në Manchester kundër Nathan Bendon, pas gjashtë raundeve. Dy boksierët e peshës e 67 kilogramë luftuan mes tyre dhe në fund fituesi...

Sport 20:20 - 17 Nentor, 2019

Anglia iu shënoi 4 gola/ Trajneri i Kosovës nuk përmbahet pas humbjes

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, ka folur për Super Sport pas humbjes 0-4 të “Dardanëve” në “Fadil Vokrri” nga Anglia. “Jam i zhgënjyer për rezultatin, kemi...

Sport 20:11 - 17 Nentor, 2019

Kosovë-Angli, notat e lojtarëve/ Ja kush ishte më i miri dhe më i dobëti në fushë

Kosova u mund 0-4 nga Anglia në ndeshjen e fundit eliminatore për Euro 2020. Një ndeshje pa shumë objektiva, pasi të dy ekipet e kishin mësuar...