Connect with Us

All posts tagged "arabi saudite"

Sport 15:52 - 26 Mars, 2020

Coronavirusi i prish shumë punë Skënder Gegës, ikën nga Arabia Saudite

Ende pa nisur mirë aventurën, Skënder Gega është detyruar të largohet nga Arabia Saudite. Newsport.al mëson se trajneri tropojan në konsensus të plotë me drejtuesit e...

Sport 15:39 - 22 Shkurt, 2020

Video: Sulmuesi bën gafën e vitit, nuk do t’u besoni dot syve

Gafa e vitit ndodhi në ndeshjen e moshave ndërmjet Irakut dhe Kuvajtit. Sulmuesi i Irakut U-20, Hussein Abdullah, kishte mundësinë të kalonte ekipin e tij në...

Sport 11:47 - 6 Shkurt, 2020

Falcao fluturon drejt Arabisë Saudite, klubi i ri e mbulon me para

Aventura e Radamel Falcaos te Galatasaray nuk po shkon ashtu siç duhet. Për shkak të problemeve fizike të përsëritura bomber kolumbian nuk ka luajtur rregullisht dhe...

BundesLiga 22:00 - 2 Gusht, 2019

Ku do të luajë Ribery në sezonin e ri?/ E zbulon “Bild”

Pasi i dha lamtumirën skuadrës së Bayern Munich, Franck Ribery duhet ende të zgjedhë ekipin e tij të ardhshëm. Francezi, pas plot 12 vitesh në Bavari,...

Sport 13:27 - 24 Prill, 2019

Spanja ndjek shembullin e Italisë/ Ja ku do të luhet finalja e Superkupës

Edhe Spanja po ndjek shembullin e Italisë me zhvillimin e Superkupës jashtë vendin Iberik. Në asamblenë e radhës të Federatës Spanjolle të Futbollit pritet të miratohet...

Sport 14:33 - 13 Shkurt, 2019

Ish-sulmuesi i Juventusit çmend tifozët me golin e tij/ Kot nuk e quajnë “Milingona Atomike”

Sebastian Giovinco e ka nisur më së miri aventurën e tij të re në Arabinë Saudite, me skuadrën e Al Hilal. Ai është hedhur në fushën e...

Sport 19:50 - 3 Janar, 2019

Superkupa e Italisë, Juventus-Milan/ Nisin polemikat për gratë në stadium

Finalja e Superkupës së Italisë mes Milanit dhe Juventusit që do të luhet në Jedah të Arabisë Saudite më 16 janar ka ngjallur diskutime të ashpra....

Sport 18:00 - 28 Dhjetor, 2018

E bujshme/ Skënder Gega kërkohet nga një ekip i pasur

E pabesueshme por e vërtetë, Skënder Gega kërkohet nga një klub arab. Trajnerit të Partizanit mësohet gjthastu se i është bërë një ofertë e majme finaciare,...

Sport 17:17 - 28 Shtator, 2018

Zhgënjeu me Argjentinën në Botëror/ Ja tek cili ekip ka përfunduar trajneri i njohur

Jorge Sampaoli do ta rifillojë karrierën nga Arabia Saudite! Ish-trajneri i Argjentinës është kandidati numër 1 për të marrë vendin e Ramon Diaz te Al-Ittihad. Diaz...

Sport 21:36 - 22 Shtator, 2018

Video që po bën xhiron e botës/ E pabesueshme se çfarë ka ndodhur në këtë ndeshje

Vetëm në Arabinë Saudite, kaos dhe gol i mohuar nga lojtari i dëmtuar. Kjo skenë po bën xhiron e botës dhe ka ndodhur në kampionatin e Arabisë...