Connect with Us

All posts tagged "arbiter"

Sport 17:30 - 25 Mars, 2020

E detyroi Tefik Osmani/ Arbitri i njohur: Nuk kisha bërë kurrë nga këto

Loja e nominimeve në rrjetet sociale tashmë është shndërruar në trend jo vetëm në Shqipëri, por në mbarë botën. Izolimi në shtëpi prej virusit “Covid 19”...

Sport 17:27 - 21 Mars, 2020

Arbitri i Superiores mbeti në Gjermani, Igli Tare bën gjestin e madh

Arbitri I njohur I Superiores, Klajdi Kola I cili para disa orësh bëri thirrje se kishte ngecur në Gjermani së bashku me shumë shqiptarë të tjerë...

Sport 17:00 - 21 Mars, 2020

Arbitri i Superiores ka mbetur rrugëve në Gjermani/ Drejtori i klubit të Superiores tallet: Hajde me biçikletë

Shqipëri prej më shumë se një jave është në izolim total. Përhapja e coronavirusit në vend ka detyruar Qeverinë ashtu si në çdo vend tjetër në...

Sport 16:49 - 19 Mars, 2020

Arbitri i Superiores në hall të madh, ngec në Gjermani/ E papërballueshme, ja ç’më tha Ambasada

Klajdi Kola, arbitri i Kategorisë Superiore, prej dy ditësh ka mbetur në Gjermani për shkak të situatës që ka përfshirë Europën nga pandemia e virusit të...

Sport 15:29 - 18 Mars, 2020

“Vije me armë ti, ndaj nuk protestoja”, ish-kapiteni i Teutës ngacmon ish-arbitrin e njohur

Teksa Kategoria Superiore është shtyrë, ish-protagonistët kanë kohë të kujtojnë kohët e vjetra. Një gjë të tillë ka bërë edhe Bledar Mancaku, ish-lojtari dhe tanimë pjesë...

Sport 16:51 - 12 Mars, 2020

“Ngushëllimet i pres me sms”/ Zi në familjen e arbitrit të njohur

Ditën e sotme është ndarë nga jeta babai i Shefit të Sektorit të arbitrave në FSHF, Sokol Jareci. Në faqen e tij në facebook, ish-gjyqtari i...

Premier Liga 15:11 - 7 Mars, 2020

Video: Klopp si kurrë më parë, habit me mënyrën e festimit pas golit të dytë të Liverpool

Liverpool është duke fituar aktualisht 2-1 ndaj Bournemouth. Salah dhe Mane përmbysën golin e shënuar nga miqtë që në minutën e 9-të. Jurgen Kloop është gjithmonë...

Seria A 21:12 - 17 Shkurt, 2020

Arbitri që është makthi i Juventusit do të drejtojë sërish në Champions League

E mbani mend Michael Oliver? Sigurisht një nga arbitrat më të mirë anglez por edhe “armik” ose “i urryer” nga Juventusi dhe tifozët e tij, për...

Seria A 14:50 - 14 Shkurt, 2020

U bë nami/ Ja pse arbitri dha penallti në fund për Juventusin ndaj Milanit

Juventusi barazoi 1-1 kundër Milanit, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë. Kështu, gjithçka do të vendoset në duelin e kthimit, të planifikuar më...

Seria A 14:43 - 13 Shkurt, 2020

Rrëfehet arbitri më i famshëm në histori/ Isha tifoz me dy ekipe, por njërin e hodha nga kategoria

Shumë pak e dinë por Pierluigi Collina, një ndër arbitrat më të mëdhenj që ka njohur historia e futbollit (sot mbushi 60 vjeç) ishte tifoz me...

Sport 16:44 - 11 Shkurt, 2020

Goditi me kokë futbollistin/ Dënim ekstrem për arbitrin italian

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në fillim të këtij muaji në kategoritë e ulëta të futbollit në Itali. Arbitri Antonio Martiniello ka goditur me kokë...

Seria A 18:44 - 4 Shkurt, 2020

Lëshoi gojën me akuza të rënda ndaj arbitrit dhe Juves/ E pëson keq me një super gjobë

Humbja ndaj Juventusit në Torino u ndoq nga akuzat e rënda të presidentit Roço Commisso te Fiorentina, sidomos për penalltinë e dytë të bardhezinjvë, që vulosi...

Sport 12:07 - 2 Shkurt, 2020

Neymar kapet me arbitrin dhe tall keq kundërshtarin/ Video: “S’më do b****”

Neymar është nga ata futbollistë që i acaron shpesh mbrojtësit. Braziliani veçse i shmang ata me mënyra nga më të ndryshme, shpesh tenton t’i vërë edhe...

Seria A 18:24 - 26 Janar, 2020

SKANDAL/ Lojtari i Interit pështyn arbitrin (video)

Ecuria e keqe e Interit po vazhdon. Pas barazimit me Atalanta dhe Lecce, zikaltrit kanë marrë një tjetër remi në Serie A, këtë herë ndaj Cagliari-t....

Super Liga 14:40 - 25 Janar, 2020

Arbitri i Superiores me profesion të ri, ja çfarë bën gjatë ndeshjes së sotme

Laver Alla njihet nga të gjithë për shkak të ndeshjeve të shumta që ka drejtuar në Kategorinë Superiore. Arbitri tërhoqi vëmendjen e të gjithëve, para pak...