Connect with Us

All posts tagged "Arbitra"

Sport 16:20 - 25 Mars, 2020

Tefik Osmani është gjigant, kapet sërish me arbitrat/ Shihni se çfarë bën në Instagram

Tefik e Osmani është sfiduar nga Grent Halili për të postuar një foto në “Instagram” dhe mbrojtësi i Tiranës nuk është stepur aspak, edhe pse bëhej...

Super Liga 19:39 - 21 Janar, 2020

Skënderbeu fitoi, por Daja është i tërbuar me atë që ndodhi sot/ Nuk janë gabime njerëzore

Ilir Daja ka folur pas fitores 3-2 kundër Partizanit. Trajneri i Skënderbeut ka analizuar gjatë ndeshjen, skuadrën por edhe Superioren. Tekniku kryeqytetas ishte ironizues ndaj arbitrave,...

Seria A 21:52 - 22 Dhjetor, 2019

Lazio i futi tre gola/ Zbulohet veprimi i turpshëm i trajnerit të Juventusit në fund të ndeshjes

Maurizio Sarri shpërtheu në fund të ndeshjes, teksa arbitri i katërt po tregonte edhe minutat shtesë të ndeshjes finale për Superkupën e Italisë, Juventus-Lazio. Teksa rezultati...

Premier Liga 21:19 - 10 Nentor, 2019

A po mbahet me hatër Liverpooli?/ Këto janë pamjet që po bëjnë xhiron e botës pas supersfidës së sotme

Liverpooli mposhti Man. Cityn 3-1 në “Anfield” në një ndeshje me mjaft polemika, për shkak të vendimeve kontraverse nga arbitri kryesor i takimit Michael Oliver. Fillimisht...

Premier Liga 19:56 - 10 Nentor, 2019

“Shumë faleminderit”/ Pep Guardiola shpërthen keq pas humbjes ndaj Liverpool

Liverpooli mposht 3-1 Man. Cityn në “Anfield”, duke u shkëputur plot 9 pikë prej tyre. Në fund të takimit, Pep Guardiola ka qenë i tërbuar me...

Seria A 13:24 - 6 Nentor, 2019

Gabimet e arbitrave në Serie A/ Milani më i dëmtuari ndërsa Juventusi më i favorizuari

Ndonëse i pranishëm në këtë kampionat është VAR-i, përsëri polemikat janë të shumta, ku edhe gabimet disa herë kanë qenë të mëdha. “Calciomercato.it”, ka publikuar një...

Sport 09:29 - 3 Korrik, 2019

Messi shpërthen keq pas humbjes nga Brazili/ Arbitrat na eliminuan

Lionel Messi nuk e fshehu zhgënjimin për eliminimin nga Copa America, por kapiteni i Argjentinës më së shumti ishte i tërbuar me arbitrin e ndeshjes Rodyy...

Sport 19:03 - 15 Qershor, 2019

Dhanë penallti të paqenë/ 4 arbitrat marrin dënimin e rëndë

Gabimet e arbitrave në fushën e lojës janë shpesh njerëzore, por ajo që ka ndodhur në një ndeshje të kampionatit të të rinjve, U-19 në Paraguaj...

Sport 09:58 - 4 Maj, 2019

FSHF bën gafën e radhës/ Bën “çorap” edhe arbitrat nga Luksemburgu

Që FSHF ka një tendencë të theksuar për të ngatërruar gjithçka kur bëhet fjalë për gjyqtarët, kjo është kuptuar prej kohësh. Por ndoshta ajo që nuk...

Sport 09:42 - 24 Prill, 2019

Gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë/ FSHF vendos arbitra të FIFA-s

Federata Shqiptare e Futbollit ka zyrtarizuar gjyqtarët që do të gjykojnë sot në Gjirokastër sfidën mes Luftëtarit dhe Tiranës. Është vendosur që takimin do ta gjykojë...

Sport 13:04 - 3 Prill, 2019

Kupa e Shqipërisë/ Këta janë arbitrat që do të vendoin drejtësi në ndeshjet e sotme

Do të luhen në orën 14:00 dy sfidat e kthimit të vlefshme për raundin çerekfinal të Kupës së Shqipërisë. Luftëtari do të presë në Gjirokastër Partizanin....

Sport 13:34 - 30 Mars, 2019

Çudia e radhës, Luftëtari-Skënderbeu nis pas pak/ Arbitrat nuk paraqiten në stadium

Hera e parë që ndodh në këtë sezon të Superiores. Gjyqtarët nuk kanë mbërritur akoma në stadiumin e Gjirokastrës për të gjykuar sfidën mes Luftëtarit dhe...

Sport 15:51 - 19 Mars, 2019

Shqipëri-Turqi/ Ja arbitrat që do të gjykojnë këtë ndeshje

Shqipëria do ta nisë fushatën eliminatore të “Euro 2020” më 22 mars, kundër Turqisë, një ndeshje që do të luhet në orën 20:45, në stadiumin “Loro...

Sport 10:01 - 8 Mars, 2019

Arbitrat kanë bojkotuar kampionatin/ FSHF bën gafën e radhës

Ashtu siç tashmë dihet, futbolli shqiptar është në një krizë dhe kjo javë nuk do të luhet në asnjërën prej kategorive. Shkak për këtë bojkot të...

Sport 13:26 - 7 Mars, 2019

FSHF e bën zyrtare/ Respekt për vendimin e arbitrave, kërkojmë…

FSHF ka lajmëruar edhe zyrtarisht se këtë fundjavë nuk do të ketë futboll në vendin tonë. Në një njoftim për shtyp, institucioni më i lartë i...