Connect with Us

All posts tagged "Arbitri"

Sport 09:13 - 22 Janar, 2020

Takaj shpërthen ndaj arbitrit: Hera e dytë që na i bën këtë, ja e ardhmja e Bruno Ditës

Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, në intervistën e dhënë për “Panorama Sport” pas suksesit me Partizanin pohoi se ishte i bindur që ekipi kishte potencial për...

Sport 14:17 - 16 Janar, 2020

Nuk do e besoni kush është shpallur arbitri më i mirë i vitit 2019 në Superligën shqiptare

Shoqata e Arbitrave dhe FSHF kanë zhvilluar një grumbullim me arbitrat kryesorë dhe anësorë të Superiores dhe gjyqtaret femra. Në prani të presidentit Duka, sekretarit të...

Sport 22:15 - 29 Prill, 2019

Video e çuditshme nga Portugalia / Arbitri ndal lojën se do shkonte në tualet

Gjatë një ndeshje futbolli në Portugali loja duhet të ndalej për disa minuta pasi arbitri anësor duhet të shkonte urgjentisht në tualet. Chavez ishte duke kryesuar...

Sport 18:38 - 19 Prill, 2019

1 milionë euro, drogë dhe pistoleta / Arbitri i Juve-Ajax është trafikant?

Ndeshja e kthimit mes Juventus dhe Ajax u gjykua nga francezi Clemend Turpin, emri i të cilit krejt papritur ka përfunduar në listën e personave të...

Sport 09:13 - 7 Prill, 2019

Sherri me arbitrin / Ja çfarë i tha Costa para kartonit

Diego Costa u detyrua nga arbitri Gil Manzano të lërë fushën para kohe për një faull dhe për fjalor abuziv në “Nou Camp”. Barcelona dhe Atletico...

Sport 21:16 - 6 Prill, 2019

Gattuso i befason të gjithë / “Ju tregoj pse na mundi Juventusi”

Trajneri i Milan-it, Gennaro Gattuso, ka folur në konferencë për shtyp në përfundim të ndeshjes me Juventus-in. Këto kanë qenë fjalët e tij: “Kemi pësuar gol...

Sport 20:50 - 7 Maj, 2018

Juve – Milan, përcaktohet gjyqtari i finales së Kupës

Antonio Damato do të arbitrojë finalen e Kupës së Italisë, që do të zhvillohet ditën e mërkurë, më 9 maj në stadiumin “Olimpico” të Romës në...

Sport 20:45 - 7 Maj, 2018

Zbulohet çfarë i tha Messi arbitrit Hernandez

E përditshmja pranë klubit të Barcelonës, El Mundo Deportivo, ka zbuluar fjalët me të cilat Lionel Messi i është drejtuar arbitrit kryeor të “El Clasicos” gjsatë...

Sport 17:06 - 31 Maj, 2017

Finalja e Kupës së Shqipërisë / Zbuloni arbitrin e ndeshjes

Kridens Meta do të jetë gjyqtari i finales së Kupës së Shqipërisë, mes Skënderbeut e Tiranës, sot në mbrëmje. Një emër me shumë eksperiencë në Superiore,...

Sport 22:46 - 5 Maj, 2017

Arbitri nuk ishte shqiptar / Starova gjithsesi kritikon

Trajneri i Partizanit, Sulejman Starova, ka mbetur i zhgënjyer nga arbitri i huaj në ndeshjen e sotme me Kukësin, të mbyllur në barazim 1-1. “Ndeshja për fat...

Sport 20:35 - 22 Prill, 2017

Skandal në La Liga / El Clasico do gjykohet nga një arbitër mediokër

Kjo po që ishte e papritur në La Liga! Nesër luhet ndeshja më e madhe e kampionatit spanjoll, Real Madrid-Barcelona, dhe gjyqtar i caktuar për të...

Sport 10:20 - 30 Tetor, 2015

Turqi, arbitri mbahet për 4 orë në stadium

Cudi turke! Vetëm kështu mund të përkufizohet ajo që ka ndodhur në përfundim të sfidës së vlefshme për javën e 10-të Superligës turke mes Trabzonsporit dhe...

Sport 12:28 - 13 Shtator, 2015

Arbitri: Penalltia në favor të Bayernit ishte një gabim

Arbitri që akordoi një 11 metërsh në favor të Bayernit të Mynihut në fundin e ndeshjes kundër Augsburg, e pranon se mori një vendim të gabuar....

Sport 22:50 - 19 Prill, 2015

Seria A/ Inter – Milan 0-0.Arbitri mohon golat

“Krizë” goli në derbi, me Interin e Milanin që barazuan 0-0 mes tyre në sfidën ndërqytetase, ku nuk arritën t’i japin një goditje as krizës së...