Connect with Us

All posts tagged "Arda Turan"

La Liga 19:35 - 16 Janar, 2020

Turan largohet sërish nga Barcelona, dëshiron të transferohet tek ekipi historik

Boca Juniors mbetet një nga klubet më prestigjioze të botës dhe shumë lojtarë ëndërrojnë të luajnë një ditë në mitikun “Bombonera”. Transferimi i Daniele De Rossit...

La Liga 15:26 - 11 Shtator, 2019

Rrahu këngëtarin e njohur/ Ish-ylli i Barcelonës dënohet me 2 vite e 8 muaj burg

Ish-ylli turk i Atltico Madridit dhe Barcelonës, Arda Turan, është dënuar nga gjykata turke me 2 vite e 8 muaj burg, por dënimi do të hyjë...

Sport 19:59 - 30 Janar, 2019

Futbollisti i madh turk rrezikon të dënohet me 12 vite/ Mbrojta nderin tim

Arda Turan është duke u ballafaquar me dënimin e rëndë që mund të marrë, i cili konsiston në 12 vjet e gjysmë. Futbollisti turk mund të...

Sport 20:00 - 18 Tetor, 2018

Ylli i Barcelonës shpallet armik në Turqi/ Akuzohet për pjesëmarrje në grusht shteti

Krejt papritur jeta e Arda Turan ka marrë një kthesë të çmendur dhe një ndër futbollistët më të mirë në Turqi tashmë rrezikon të mos dalë...

Sport 20:10 - 16 Tetor, 2018

Turqia gati të dënojë futbollistin e Barcelonës/ 12 vite burg pas skandalit të madh

Vazhdojnë telashet për Arda Turan. Ai ishte i dënuar për 16 ndeshje me ekipin e tij, që e mbart nga sezoni i kaluar. Tashmë ai rrezikon...

Sport 19:31 - 15 Tetor, 2018

Skandali në klubin e natës/ Ylli i Barcelonës rrezikon 12 vite burg

Prokuroria turke ka akuzuar lojtarin e Barcelona-s Arda Turan për sherrin me një këngëtare të famshme, duke kërkuar që ai të dënohet me 12 vite burg....

Sport 15:29 - 13 Tetor, 2018

Publikohet video e skandalit/ Futbollisti i madh turk qëllon me armë në spital

Mbetet çështje dite në Turqi ngjarja e pak ditëve më parë, ku futbollisti i njohur Arda Turan u përfshi në një sherr të egër me këngëtarin...

Sport 17:30 - 11 Tetor, 2018

Ish-ylli i Barcelonës zihet në klub për një femër/ Përfundon në spital me armë

Arda Turan është shndërruar në lajmin kryesor të medieve turke dhe jo për lojën e tij në fushën e blertë. Sipas gazetave vendase, ish- futbollisti i...

Sport 18:10 - 31 Korrik, 2015

Dëmtohet Arda Turan

Mesfushori turk ka ndrydhur kyçin e këmbës gjatë stërvitjeve sot në mëngjes dhe duhet t’i nënshtrohet testeve mjekësore për të parë se a do të jetë...

Sport 10:15 - 11 Korrik, 2015

Arda Turan, 24 mijë fanella të shitura

Arda Turan ka filluar të shpaguajë investimin e bërë nga Barcelona për transferimin e tij. Për vetëm dy dytë, janë shitur 24 mijë fanella me emrin...

Sport 13:07 - 8 Korrik, 2015

Arda Turan: Nuk u mendova 2 herë për Barcelonën

Transferimi te Barcelona ishte gjëja më e bukur që mund ti ndodhte në karrierën e tij. Arda Turan është shumë i lumtur që është bërë pjesë...

Sport 12:35 - 4 Korrik, 2015

Shaqiri te Atl. Madrid në vend të Arda Turan?

Roberto Mancini edhe pse në mënyrë direkte, “i bëri dalje” Xherdan Shaqirit duke deklaruar se grupi duhet reduktuar, në rrjetet sociale është përfolur shumë mbi kurbën...

Sport 14:00 - 24 Qershor, 2015

Arda Turan refuzon Milanin

Arda Turan do të largohet nga Atletico Madrid dhe dëshiron të transferohet në Premierligë, ka bërë të ditur menaxheri i tij, Ahmet Bulut. 28-vjeçari iu bashkua...

Sport 11:15 - 30 Janar, 2015

Goditi arbitrin, nuk ka ndëshkim për Arda Turan

Lajme të mira për Atleticon e Madridit. Simeone do të marrë frymë lirisht, Arda Turan i shpëton ndëshkimit të Disiplinorit. Mediat iberike raportojnë se Disiplinori spanjoll...