Connect with Us

All posts tagged "argjentina"

Sport 19:59 - 9 Janar, 2020

Kjo është futbollistja e parë transgjinore në futbollin e femrave

Në futbollin e femrave në Argjentinë është regjistruar një ngjarje e paprecedentë. Klubi i kampionatit elitar Vila San Karlos prezantoi blerjen e re, Mara Gomez. Lajmi...

Seria A 20:26 - 13 Dhjetor, 2019

Ylli i madh i thotë lamtumirë futbollit, ky është mesazhi i tij prekës

Gjatë vitit 2019 shumë emra të mëdhenj të futbollit kanë varur këpucët në gozhdë. I fundit që e ka bërë këtë gjë është edhe Ezequiel Lavezzi....

Sport 22:20 - 18 Nentor, 2019

Në miqësoren Argjentinë-Uruguaj ndodh gjithçka: Sherr, 4 gola dhe spektakël (video)

Argjentina dhe Uruguaj u përballën në një miqësore në Tele-Aviv, ku nuk munguan golat, tensionet dhe spektakli. Në minutën e 33′, ishte Edinson Cavani që dërgoi...

Sport 21:28 - 18 Nentor, 2019

Video: Messi nuk është normal, tërheq zvarrë 5 kundërshtarë

Argjentina dhe Uruguaji po përballen në një miqësore që luhet në Tel-Aviv, pjesa e parë u mbyll 0-1 për Uruguajin. Ishte Edinson Cavani që dërgoi topin...

Sport 21:08 - 15 Nentor, 2019

Edhe Messi e fiton më në fund një trofe me Argjentinën, por…

Brazili dhe Argjentina u përballën sot mbasdite në një miqësore luksi të luajtur në Riad të Arabisë Saudite. Takimi përfundoi 0-1 për argjentinasit, pas golit të...

Seria A 21:00 - 13 Tetor, 2019

Ylli i Interit lë nam, zihet me shokun e ekipit për penalltinë

Argjentina fitoi 6-1 ndaj Ekuadorit në miqësoren e luajtur sot në Spanjë, por kur rezultati ishte 2-1 në minutën e 30′ ndodhi një incident i pakëndshëm....

Sport 12:47 - 19 Korrik, 2019

Argjentina në ankth/ Njeriu që i shpalli kampionë bote vuan nga sindroma e Hakim-Adams

Argjentina prej vitesh ëndërron suksesin në një kampionat botëror. Edhe pse, pas Maradonës, arritën të kishin një tjetër yll në skuadër si Messi, sërish nuk ia...

Sport 23:03 - 6 Korrik, 2019

Kupa e Amerikës/ Argjentina mjaftohet me vendin e tretë, ndeshje plot tensione

Argjentina është fituesja e vendit të tretë në Kupën e Amerikës 2019, që po zhvillohet aktualisht në Brazil. Skuadra Albiceste mposhti 2-1 në finalen e vogël...

Sport 21:46 - 6 Korrik, 2019

“Me diarre dhe të vjella”/ Mbrojtësi brazilian tregon vuajtjen ndaj Messit

Brazili mposhti Argjentinën 2-0 në fazën gjysmëfinale në Kupës së Amerikës, ndërsa mbrojtësi Marquinhos tregoi se vuajti jo pak në markimin e Lionel Messit. Mbrojtësi brazilian...

Sport 10:55 - 30 Qershor, 2019

Brazilianët tallen me Messin/ Ai nuk do të bëjë gjë

Brazili do të përballet me Argjentinën në gjysmëfinalet e Kupës së Amerikës, por tifozët e “Seleçaos” nuk janë aspak të shqetësuar nga Leo Messi. Në fakt,...

Sport 22:33 - 28 Qershor, 2019

Për herë të parë pas 133 ndeshjesh/ Messi këndon himnin e Argjentinës (video)

Lionel Messi sot ka thyer një “tabu” të mirëfilltë në karrierën e tij me fanellën e Argjentinës. Mund të duket e çuditshme, por në 133 ndeshje...

Sport 22:54 - 23 Qershor, 2019

Kupa e Amerikës/ Argjentina lodhet shumë ndaj Katarit, por kalon në çerekfinale

Sapo kanë përfunduar ndeshjet e treta në grupin B për Kupën e Amerikës. Argjentina fiton me shumë lodhje 2-0 ndaj Katarit, ndërsa në ndeshjen tjetër Kolumbia...

Sport 09:06 - 20 Qershor, 2019

Kupa e Amerikës/ Messi me shokë ngecin sërish, kualifikimi në rrezik

Argjentina zhgënjeu sërish në “Copa America”, pasi në ndeshjen e dytë nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 përballë Paraguait. Trajneri Scaloni kishte bërë disa ndryshime...

Sport 16:46 - 16 Qershor, 2019

Argjentina u turpërua nga Kolumbia/ Reagim i ndjerë i Messit

Debutim i hidhur i Lionel Messit dhe Argjentinës në Copa America. Kolumbia fitoi me meritë 2-0 në Salvador de Bahia me gola të Roger Martinez dhe...

Sport 09:28 - 16 Qershor, 2019

Kupa e Amerikës/ Kolumbia i jep leksion Argjentinës së Messit

Kombëtarja vijon të mbetet makth për Lionel Messin. “Ylli” i Barcelonës, që ka ndoshta shansin e fundit për të fituar diçka të rëndësishme me përfaqësuesen bardhekaltër,...