Connect with Us

All posts tagged "argjentine"

Sport 15:51 - 18 Mars, 2020

Rrëfimi i pabesueshëm i “kasapit”/ Ndërhyrje me rotacion për të ndalur Messin

Felipe Melo nuk e fsheh admirimin e tij për Lionel Messin. Në një intervistë në Clarín, mesfushori aktual i Palmeiras (dikur ka luajtur për skuadra të...

Sport 15:21 - 7 Mars, 2020

Flet “Kasapi”/ “Messi më i miri në histori, por ka një mënyrë si ta inatosësh”

Të luash kundër një lojtari si Lionel Messi nuk është e lehtë. Kualitetet që zotëron argjentinasi i di e gjithë bota, por më mirë nga të...

Sport 14:03 - 25 Shkurt, 2020

Video e javës/ Shihni se çfarë i bën trajneri arbitrit, pasi nuk ishte dakord me vendimin e tij

I papërmbajtshëm trajneri i Union në Argjentinë. Leonardo Madelon është kapur me gjyqtarin e katërt, Nahuel Vinas, për shkak të minutave shtesë (akordoi 4 minuta) që...

Sport 15:44 - 18 Shkurt, 2020

Video/ Çfarë po pi Maradona? Stafi e mbulon menjëherë që të mos shihet

Diego Armando Maradona përbën lajm gjithmonë dhe kjo tashmë është e ditur. Por këtë herë ka vend edhe për teoritë konspirative, për sa kohë nuk ka...

Sport 17:01 - 17 Shkurt, 2020

La futbollin për rockun/ Ylli i njohur i rikthehet pas 4 vitesh fushës së lojës dhe “flirton” me një eurogol

Pothuajse 4 vite më parë vendosi të lërë futbollin për t’iu përkushtuar pasionit tjetër të tij, muzikës, ku formoi edhe një grup muzikor rock, me të...

Sport 14:15 - 15 Shkurt, 2020

Ndërhyrje për burg/ Video: Sulmuesi bën për spital portierin kundërshtar

Futbolli latin është shumë fizik dhe plot duele të ashpra. Lojtarët ndihen si tifozë dhe nuk kursehen aspak ndaj kundërshtarëve. Patronato mposhti 1-0 në shtëpi Union...

Seria A 15:14 - 26 Janar, 2020

Legjenda rikthehet si trajner, merr drejtimin e ekipit të katërt

Hernan Crespo ishte një ndër sulmuesit më të kompletuar të viteve 2000, teksa ka nisur ka karrierën e trajnerit prej vitit 2015. 44-vjeçari argjentinas drejtoi ekipin...

Sport 14:35 - 19 Dhjetor, 2019

Ajo që ndodhi në Teuta-Partizani nuk është asgjë në krahasim me këtë / Fusha e futbollit kthehet në arenë lufte

Ajo që ndodhi në Teuta-Partizani nuk është asnjë para asaj që ka ndodhur në Argjentinë, në një ndeshje futbolli që degjeneroi në sherr masiv. Shkak është...

BundesLiga 16:34 - 16 Nentor, 2019

Messi nuk toleron as shokun e tij, shihni si e pëson ylli i Bayernit (video)

Argjentina fitoi 1-0 ndaj Brazilit dje në një miqësore të luajtur në Riad t Arabisë Saudite. Protagonisti kryesor i këtij takimi ishte Messi. Ylli i Barcelonës...

Sport 20:04 - 15 Nentor, 2019

Mbyllet miqësorja e luksit Brazil-Argjentinë, vendos goli i Messit

Sapo ka përfunduar miqësorja e luksit mes Brazilit dhe Argjentinës me rezultatin 0-1, e luajt në Riad të Arabisë Saudite. Për brazilianët mungonte lideri i tyre,...

Sport 19:05 - 15 Nentor, 2019

Brazil-Argjentinë: Mbyllen 45 minutat e para/ 2 penallti të humbura në 3 minuta, por Messi është më fat

Pjesa e parë e miqësores klasike mes Brazilit dhe Argjentinës është mbyllur 0-1, me golin e shënuar nga Leo Messi. Takimi nisi vrullshëm nga të dy...

Sport 12:29 - 15 Nentor, 2019

Sot luhet klasikja e futbollit botëror/ Një ndeshje që nuk duhet humbur

Brazil-Argjentinë, nuk është një sfidë si gjithë të tjerat edhe kur është thjeshtë një takim miqësor. Sot në orën 18:00 në Riyad të Arabisë Saudite riluhet...

Seria A 16:17 - 20 Tetor, 2019

Rrëfimi tronditës i legjendës së futbollit/ Doja t’i prisja këmbët nga dhimbja e madhe

Futbolli është një sport sa i bukur aq edhe i rrezikshëm. Nuk janë të paktat rastet kur lojtarët përjetojnë ndonjë dëmtim “horror”. Dëmtimit të tmerrshëm nuk...

Sport 18:23 - 13 Tetor, 2019

Pa Messin/ Argjentina luan tenis ndaj Ekuadorit, Brazili ngec sërish

Pas barazimit 1-1 që mori tre ditë më parë në miqësoren ndaj Senegalit, Brazili sërish ka ngecur në barazim në të njëjtat shifra ndaj një tjetër...

Sport 22:39 - 9 Tetor, 2019

4 gola në Dortmund/ Gjermania dhe Argjentina dhurojnë spektakël, ja rezultati final

Gjermania dhe Argjentina u përballën në një miqësore luksi të luajtur sot në “Signal Iduna Park” në Dortmund. Edhe pse miqësore ishe vërtet një ndeshje e...