Connect with Us

All posts tagged "arsenal"

Premier Liga 18:13 - 21 Nentor, 2019

Xhaka bëhet pishman, ja çfarë i kërkon Arsenalit tani

Granit Xhaka nuk e pranon dot situatën në të cilën ndodhet dhe kërkon të kthehet sa më shpejtë në dispozicion të Arsenalit për të zbritur në...

Premier Liga 21:43 - 17 Nentor, 2019

“Lufta” vazhdon/ Postimi i fundit i Xhakës tërbon tifozët e Arsenalit

Vijojnë konfliktet mes Granit Xhakës dh tifozëve të Arsenal. Pas kontestimeve me kore e vërshëllima ndaj mesfushorit në ndeshjen ndaj Crystal Palace, tashmë beteja vijon në...

Premier Liga 12:52 - 12 Nentor, 2019

Pati mosmarrëveshje me Xhakën, Arsenali merr vendimin përfundimtar për trajnerin

Unai Emery do të vazhdojë punën te Arsenali. Pavarsisht rezultateve të dobëta në javët e fundit që e pozicionojnë Arsenalin plot 8 pikë larg zonës Champions...

La Liga 10:35 - 10 Nentor, 2019

Ish-trajneri i Barcelonës lë pas dhimbjen e madhe, gati të drejtojë ekipin ku luajnë edhe dy shqiptarë

Humbja e djeshme e Arsenalit 2-0 ndaj Leicester mund të jetë ndeshja e fundit e Unai Emery si trajner i “Topçinjve”. Spanjolli është pranë shkarkimit dhe...

Premier Liga 20:24 - 9 Nentor, 2019

Nuk jua ka fajin Xhaka/ “Dhelpra” i jep leksion Arsenalit dhe kap vendin e dytë

Leicester ka fituar 2-0 ndaj Arsenalit në “King Poëer Stadium” për javën e 12-të të Premier League. Golat për vendasit u shënuan në pjesën e dytë...

Premier Liga 14:43 - 7 Nentor, 2019

Bëri sherr te Arsenali/ Xhaka në janar do të transferohet në Serie A

Deri para dy javësh, Granit Xhaka ishte kapiteni i përhershëm i Arsenalit, një nga futbollistët më të vlerësuar në fushën e lojës, por gjithçka u përmbys...

Premier Liga 21:42 - 5 Nentor, 2019

U bë ashtu siç deshën tifozët/ Arsenali i bën gjëmën Granit Xhakës

Granit Xhaka nuk do të jetë më kapiteni i Arsenalit. Ka qenë vetë trajneri Emery që ka konfirmuar lajmin e bujshëm. “Kam komunikuar me Xhakën dhe...

Premier Liga 12:14 - 3 Nentor, 2019

Mourinho takohet me shefin e klubit të madh, do të zëvendësojë trajnerin e njohur

Unai Emery po kalon ditët e fundit në Londër si trajner i Arsenalit. Dy barazimet e fundit në shtëpi në Premier League ndaj Crystal Palace (2-2)...

Premier Liga 20:25 - 1 Nentor, 2019

Guardiola del në krah të Xhakës/ Ai ka diçka speciale

Mesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka, ka qenë temë diskutimi këtë javë në gjithë mediat angleze dhe jo vetëm. Xhaka që mban edhe shirtin e kapiteni...

Premier Liga 15:08 - 1 Nentor, 2019

Bëri gjestin e pahijshëm ndaj tifozëve/ Granit Xhaka e pëson keq

Gjesti që Granit Xhaka bëri në ndeshjen e javës së shkuar po i kushton shumë. Futbollisti shqiptar ishte i pakënaqur me vendimin e Emery për ta...

Premier Liga 20:35 - 31 Tetor, 2019

“Do të vrasim gruan”/ Granit Xhaka thyen heshtjen, tregon kërcënimet e tmerrshme që ka marrë këtë javë

Granit Xhaka më në fund ka reaguar pas sherrit të tij me tifozët e Arsenalit. Mesfushori me origjinë shqiptare ka shkruar një letër të gjatë për...

Premier Liga 19:55 - 31 Tetor, 2019

Zbulohet formacioni i Mourinhos tek ekipi i ri/ Nuk ka vend për dy futbollistët shqiptarë

Lajmi më i bujshëm i kësaj jave ka qenë padyshim ai që lidh emrin e Mourinhos me ekipin e Arsenalit. Shumë media angleze kanë shkruajtur gjatë...

Premier Liga 11:35 - 31 Tetor, 2019

Tifozët e Arsenalit tallen me futbollistin shqiptar/ Mirë se u ktheve, je legjendë e gjallë

Liverpooli dhe Arsenali na dhuruan një ndeshje fantastike mbrëmë në “Anfield” për Carabao Cup, ku koha e rregullt u mbyll me shifrat 5-5. Ekipi i Klopp...

Premier Liga 22:39 - 30 Tetor, 2019

Ndeshja më e çmendur e vitit/ 10 gola në “Anfield”, Liverpooli eliminon Arsenalin

Liverpooli dhe Arsenali na dhuruan ndeshjen më të bukur të këtij viti, që u luajt në “Anfield” dhe ishte e vlefshme për një biletë për në...

Premier Liga 21:22 - 30 Tetor, 2019

Spektakël në “Anfield”/ Liverpool-Arsenal: 5 gola në 45 minutat e para

Liverpooli dhe Arsenali po na dhurojnë një ndeshje spektakolare në “Anfield” për Carabao Caup. Vendasit kaluan në avantazh pas autogolit të Mustafit në minutën e 5′,...