Connect with Us

All posts tagged "arsene wenger"

Sport 20:19 - 19 Shkurt, 2020

Gati për revolucionin e madh/ Trajneri legjendar bën propozimin e bujshëm

Arsene Wenger ka gati një propozim revolucionar në lidhje me futbollin. Një ndër problemet e mëdha që po shkakton teknologjia VAR lidhet me pozicionet jashtë loje....

Premier Liga 16:41 - 7 Shkurt, 2020

E pabeuseshme/ Arsene Wenger rikthehet tek Arsenali

Mund të kemi një rikthim të bujshëm tek Arsenali. Sipas “Mirror”, Arsene Wenger është një hap larg ribashkimit me “topçinjtë”. Sipas asaj që mësohet, klubi do...

BundesLiga 18:15 - 13 Nentor, 2019

U përfol si trajner i Bayernit, Wenger pranon zyrtarisht sfidën e re

Pasi dështoi mundësia për t’u ulur në stolin e gjigantëve gjermanë të Bayernit të Mynihut, trajneri francez Arsene Wenger vendosi t’i japë fund karrierës së tij...

Sport 21:13 - 8 Tetor, 2019

Wenger i rikthehet punës si trajner, gati marrëveshja me klubin e madh që luan në Champions League

Pas humbjes në fundjavë 1-0 ndaj Saint Etienne, Lyon ka shkarkuar trajnerin Sylvinho. Ish-lojtari i Brazilit dhe i Barcelonës mori drejtimin e klubit francez verën e...

Sport 15:19 - 8 Mars, 2019

Arsene Wenger refuzon PSG-në/ Francezi zbulon aventurën e tij të re

Arsene Wenger ka refuzuar ofertën e bërë nga presidenti i PSG-së, Nasser Al Khelaifi, për të qenë pjesë e stafit të ekipit francez. Sipas “Le Parisien”,...

Sport 14:07 - 14 Shkurt, 2019

Sekreti i trajnerit legjendar/ Vetëm unë e kam refuzuar Realin, ja pse

Arsene Wenger qëndroi 22 vite tek Arsenali, duke qenë një nga trajnerët më jetëgjatë me një ekip. Francezi e mbylli aventurën e tij me “Topçinjtë” në...