Connect with Us

All posts tagged "aston villa"

Premier Liga 19:35 - 12 Janar, 2020

Fitore e thellë e Man. City-t, turpëron keq kundërshtarin

Man. City ka fituar në transfertë 1-6 ndaj Aston Villa-s, në ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të të Premier League. Djemtë e Guardiolës ishin sot...

Premier Liga 11:09 - 18 Dhjetor, 2019

Liverpooli po turpërohej 4-0 pas pjesës së parë, zbulohet mesazhi i Klopp

Nëse një pjesë e ekipit të Liverpoolit gjendet në Katar, aty ku sot do të luajë në gjysmëfinalen e Botërorit të Klubeve ndaj Monterrey, pjesa tjetër...

Premier Liga 21:41 - 17 Dhjetor, 2019

Kupa e Ligës/ Liverpooli pëson 4 gola në pjesën e parë

Liverpooli është duke u mundur nga Aston Villa 4-0 në çerekfinalen e Kupës së Ligës në Angli. Ky është ekipi i të rinjve të Liverpoolit, pasi...

Premier Liga 15:26 - 11 Dhjetor, 2019

E bujshme/ Ekipi i madh anglez kërkon Milot Rashicën

I aftë për të dribluar në duelin një me një dhe goleador para portës. Milot Rashica i ka treguar të gjithë aftësitë e tij te Werder...

Premier Liga 19:24 - 18 Tetor, 2019

Historia e pazakontë e sulmuesit që po trondit Anglinë, u bë baba që në moshën 14-vjeçare

Wesley Moraes Ferreira da Silva. Kuptohet, kemi të bëjmë me një brazilian. Futbollist dhe ashtu siç imagjinohet, sulmues. Historia e jetës së tij është e pabesueshme....

Premier Liga 12:46 - 5 Shtator, 2019

Dikur ishte i pastrehë, sot luan me Anglinë/ Historia e pabesueshme e 26-vjeçarit

Edhe futbolli ka përrallat e tij. Ajo që po tregojmë është e Tyrone Mings, sot 26 vjeç, mbrojtës i Aston Villas, që mori ftesën e parë...

Sport 16:36 - 28 Maj, 2019

Kapiteni i ekipit anglez zbulon sekretin e finales/ Ja pse luajta me këpucë të grisura (video)

Kapiteni i Aston Villa, Jack Grealish, luajti në ndeshjen më të madhe të karrierës së tij me këpucë të grisura dhe ato e ndihmuan për të...

Sport 17:45 - 11 Mars, 2019

Le të marrin shembull në Shqipëri/ Tifozi anglez goditi futbollistin, dënohet rëndë

Pasditen e djeshme u luajt derbi midis Birminghamt dhe Aston Villa-s. Në fillimin e ndeshjes, konkretisht në minutën e nëntë ndodhi diçka e paprecedentë për futbollin...

Sport 11:05 - 21 Korrik, 2018

Klubet në Angli çmenden për Henry / Ja kush e do trajner legjendën franceze

Legjenda e futbollit francez, Thierry Henry ishte zv.trajner për vendin e tretë në Botërorin 2018, Belgjikën. Gjithashtu, Henry është dhe analist dhe ekspert sportiv për kanalin...

Sport 14:20 - 2 Nentor, 2015

Aston Villa-Garde, pritet zyrtarizimi

Do të jetë Remi Garde trajneri ri i Aston Villas. “Sky Sport” raporton se palët kanë gjetur një akord paraprak mes tyre dhe se pritet vetëm...

Sport 17:32 - 5 Prill, 2015

Diamanti pranë kalimit në Angli

Erdhi në merkaton e janarit te Fiorentina në formën e huazimit por duket se do të largohet në fund të sezonit. Alesandro Diamanti, është paraqitur mjaft...