Connect with Us

All posts tagged "atalanta"

Seria A 22:53 - 19 Shkurt, 2020

Champions: Atalanta të kënaq sytë, fitore e pastër dhe e bukur ndaj Valencias (video)

Atalanta është padyshim surpriza më e bukur e këtij sezoni në Champions League. Bergamaskët kanë mundur 4-1 Valencian në “San Siro” duke hedhur kështu një hap...

Sport 22:23 - 19 Shkurt, 2020

Champions: Atalanta është super, shënon edhe të tretin/ Gjermanët heshtin Londrën

Atalanta ka shënuar golin e tretë në “San Siro” ndaj Valencias. Freuler dërgoi topin në rrjetë në minutën e 57-të, me një goditje shumë të bukur...

Sport 21:49 - 19 Shkurt, 2020

Champions League: Mbyllen 45 minutat e para/ Paqe në Londër, Atalanta bën ligjin në “San Siro”

Janë mbyllur 45 minutat e para të dy takimeve të sotme në Champions League. Në “San Siro”, Atalanta fiton 2-0 ndaj Valencias. Hateboer hapi serinë e...

Seria A 21:24 - 19 Shkurt, 2020

Champions League/ Goli i parë i mbrëmjes shënohet në “San Siro”

Goli i parë i mbrëmjes së sotme në Champions League është shënuar në “San Siro” në ndeshjen Atalanta-Valencia. Pas 15 minutave lojë, italianët kanë zhbllokuar takimin...

Sport 20:02 - 19 Shkurt, 2020

Champions League/ Formacionet zyrtare të dy takimeve të sotme

Atalanta-Valencia është një ndër sfidat më interesante të fazës së 1/8-ave në UEFA Champions League. Akti i parë i përballjes do të luhet në “San Siro”....

Seria A 12:08 - 12 Janar, 2020

Zyrtare/ Dështaku i madh largohet nga Milani dhe i prish punë Gjimshitit

Tashmë është zyrtare. Mattia Caldara largohet nga Milani dhe huazohet tek Atalanta. Lajmi konfirmohet nga faqja zyrtare e Milanit, e cila shkruan se Caldara do të...

Seria A 22:45 - 11 Janar, 2020

Interi ngec në shtëpi, Gjimshiti dhe Atalanta i bëjnë nder Juves

Është mbyllur takimi kryesor i javës së 19-të në Serie A, mes Interit dhe Atalantës. Kjo sfidë, u luajt në “San Siro” dhe u mbyll me...

Sport 19:33 - 3 Janar, 2020

Gati shqiptari i radhës te Atalanta, lojtari i kombëtares mund të bashkohet me Gjimshitin

Kualifikimi për në 1/16-tat e Ligës së Kampionëve, do të bëjë që Atalantës t’i ngjishet axhenda gjatë muajve të ardhshëm. Kështu që ekipi bargamask, do të...

Seria A 18:54 - 22 Dhjetor, 2019

Milani pësoi 5 gola, Donnarumma shpërthen në lot (foto)

Milani nuk humbiste me rezultatin 5-0 që prej vitit të largët 1998 (hera e katërt që ndodh në histori) por ajo që ra më shumë në...

Seria A 16:50 - 22 Dhjetor, 2019

Milani u turpërua 5-0/ Pioli bën premtimin e madh për tifozët

Milan kompletoi një nga paraqitjet më zhgënjyese të këtij sezoni. Kuqezinjtë u mposhtën në transfertë nga Atalanta. Por, përpos fateve të takimit, ajo që dhemb është...

Seria A 14:28 - 22 Dhjetor, 2019

Ky Milan është katastrofë, Atalanta i fut 5 gola

Milani është tupëruar në Bergamo, pasi Atalanta e ka mposhtur me rezultatin e thellë, 5-0. Të besuarit e Gasperinit shënuan shumë shpejt, me anë të kapitenit...

Seria A 13:58 - 22 Dhjetor, 2019

Milani është për turp/ Atalanta e Gjimshitit i shënon dy gola në dy minuta

Atalanta ka shënuar dy gola brenda dy minutave, duke çuar shifrat në 3-0 në përballjen me Milanin. Këta të fundit janë inekzistentë në fushë, teksa nuk...

Seria A 12:07 - 22 Dhjetor, 2019

Atalanta-Milan, formacionet zyrtare/ Gjimshiti nga minuta e parë

Janë publikuar formacionet zyrtare të sfidës Atalanta-Milan, që starton në orën 12:30. Kjo sfidë, është shumë e rëndësishme për të dyja skuadrat, të cilat kërkojnë sa...

Seria A 20:30 - 12 Dhjetor, 2019

Atalanta e Gjimshitit bëri mrekullinë në Champions/ Tifozët i vënë “flakën” qytetit (video)

Mijëra tifozë të Atalantës kanë festuar deri në orët e para të mëngjesit të së enjtes. Kalimi në fazën e 1/16-ave të UEFA Champions League është...

Seria A 12:03 - 12 Dhjetor, 2019

Interi harron eliminimin nga Champions, transferon një super lojtar për 35 milionë euro

Interi nuk arriti dot për të dytin vit rresht të kalonte fazën e grupeve në Champions League, pas humbjes në shtëpi 1-2 ndaj Barcelonës. Pavarësisht shijes...