Connect with Us

All posts tagged "Atl. Madrid"

La Liga 21:49 - 12 Janar, 2020

Finalja e Superkupës së Spanjës/ Fituesi mes dy ekipeve të Madridit vendoset nga penalltitë

Real Madridi është fituesi i Superkupës së Spanjës, pas 120 minutash lojë dhe penalltive ndaj Aletico Madridit. Edhe pse pritej një finale me gola, fusha e...

La Liga 22:07 - 9 Janar, 2020

Ndeshje e çmendur, Atl. Madrid përmbys Barcelonën dhe shkon në finale

Përmbysje dhe ripërmbysje. Finalja e Superkupës së Spanjës është totalisht madrilene. Pas Realit të Madridit që kaloi 3-1 Valencian për të prekur finalen, një tjetër skuadër...

La Liga 19:06 - 9 Janar, 2020

Superkupa e Spanjës, Barcelona-Atl. Madrid/ Formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të gjysmëfinales së dytë të Superkupës së Spanjës, mes Barcelonës dhe Atletico Madridit. Mungesa më e madhe për katalanasit është Ter Stegen,...

La Liga 16:37 - 9 Janar, 2020

Si ndalet Messi? Sulmuesi i rivalëve të Barcelonës jep përgjigjen e papritur

Barcelona dhe Atletico Madrid do të ndeshen ditën e sotme në Arabi në kuadër të gjysmëfinales së Superkupës së Spanjës. Në një intervistë për mediat spanjolle...

Sport 14:33 - 11 Dhjetor, 2019

PSG e nxjerr në rrugë/ Cavani gjen ekipin e ri, një emër gjigant

Edinson Cavani do të largohet nga Paris Saint Germain sezonin e ardhshëm. Lajmi raportohet nga France Football, që ka zbuluar se Leonardo nuk ka ndërmend t’i...

La Liga 15:14 - 6 Dhjetor, 2019

Interi mbetet thatë, kampioni i botës i “shkel syrin” Atletico Madridit

Oliver Giruoud është futbollisti i parë në listën që Conte iu ka kërkuar drejtuesve të Interit, për t’i transferuar në merkaton e janarit. francesi nuk është...

La Liga 22:58 - 1 Dhjetor, 2019

Messi është unik, i jep fitoren e madhe Barcelonës në Madrid

Barcelona ka fituar me shumë vështirësi përballë Atletico Madrid, me rezultatin 0-1. Ka mjaftuar një gol i Lionel Messit në minutën e 86-të që Barcelona të...

La Liga 23:02 - 1 Tetor, 2019

Ronaldo kalon Messin, Juventusi nuk e diskuton Leverkusenin/ Atletico Madridi del me 3 pikë nga Moska

Në ndeshjet e grupit D, Juventusi dhe Atletico Madridi nuk kanë dhuruar surpriza duke fituar ndaj kundërshtarëve respektivë. Bardhezinjtë mposhtën në Torino 3-0 Bayer Leverkusen me...

La Liga 22:54 - 28 Shtator, 2019

Shumë zhurmë për asgjë/ Derbi i Madridit i zhgënjen të gjithë me rezultatin e tij

Të gjithë prisnin një derbi të jashtëzakonshëm, me gola dhe spektakël nga të dy ekipet, por nuk ndodhi ashtu. Atletico Madrid dhe Real Madrid zhgënjejnë tifozët...

La Liga 14:18 - 26 Shtator, 2019

Me një shifër qesharake/ Federata spanjolle dënon Barcelonën për transferimin e Griezmann

Federata spanjolle e futbollit ka dënuar Barcelonën për transferimin e Antoine Griezmann nga Atletico Madrid me një gjobë qesharake për 300 euro. Katalanasit transferuan gjatë merkatos...

Sport 22:29 - 18 Shtator, 2019

Juventusi tregon forcën/ Kampioni i botës dysfishon rezultatin ndaj Atletico Madridit

Juventusi ka shënaur golin e dytë në “Wanda Metropolitano” ndaj vendasve të Atletico Madridit. Ishte kampioni i botës, Matuidi që dërgoi topin për herë të dytë...

Seria A 22:13 - 18 Shtator, 2019

Zhbllokohet supersfida Atl. Madrid-Juve/ Ylli kolumbian hesht stadiumin me golin e tij

Juventusi ka gjetur golin e avantazhit në sfidën ndaj Atletico Madridit. Ishte Juan Cudrado që shënoi në minutën e 48′, pas një pasimi shumë të bukur...

La Liga 11:14 - 22 Gusht, 2019

Klubi madrilen ul pretendimet/ Sulmuesi i njohur niset drejt Milanit

Objektivi kryesor i Milanit në këtë merkato ka qenë sulmuesi Angel Correa i Atletico Madridit. Fillimisht madrilenët kërkonin 55 milionë euro për kartonin e argjentinasit, por...

Sport 17:37 - 10 Gusht, 2019

Supersfida, Atl. Madrid-Juventus/ Këto janë formacionet zyrtare

Në orën 18:05 do të luhet miqësorja mes Atletico Madridit dhe Juventusit për International Champions Cup. Dy ekipet sapo kanë publikuar dhe formacionet zyrtare, bie në...

Sport 17:51 - 12 Korrik, 2019

Nuk kënaqet me 120 milionë euro/ Atletico nuk është dakord me transferimin e Griezmann te Barça

Lufta mes Atleticos së Madridit, Barcelonës dhe Antoine Griezmann vazhdon. Pak momente pasi klubi katalanas zyrtarizoi transferimin e sulmuesit francez, ka ardhur edhe qëndrimi i klubit...