Connect with Us

All posts tagged "Atletico Madrid"

La Liga 15:26 - 11 Shtator, 2019

Rrahu këngëtarin e njohur/ Ish-ylli i Barcelonës dënohet me 2 vite e 8 muaj burg

Ish-ylli turk i Atltico Madridit dhe Barcelonës, Arda Turan, është dënuar nga gjykata turke me 2 vite e 8 muaj burg, por dënimi do të hyjë...

La Liga 21:12 - 25 Gusht, 2019

Atletico Madrid mjaftohet me një gol/ 126 milionëshi vendos rekord (video)

Atletico Madrid ka mposhtur 1-0 Leganes në fushën e kësaj të fundit në javën e dytë në La Liga. Goli i vetëm i takimit u shënua...

Sport 19:08 - 18 Korrik, 2019

Një sulmues argjentinas për Milanin/ Vjen nga Madridi

Milani është kthyer në një kantier në këtë merkato vere, me shumë lojtarë në ikje e të tjerë në ardhje pas nënshkrimit me trajnerin e ri...

Sport 22:42 - 11 Korrik, 2019

Zyrtare/ Atletico Madrid nuk ndalet, bën goditjen e radhës në merkato

Ivan Saponjic është blerja radhës për Atleticon e Madridit. Sulmuesi ditën e sotme ka përfunduar me sukses vizitat mjekësore për t’u zyrtarizuar më pasi si lojtari...

Sport 20:58 - 3 Korrik, 2019

Zyrtare/ Atletico Madrid prezanton blerjen e shekullit me një video spektakolare

Atletico Madrid ka prezantuar blerjen rekord të historisë së klubit, Joao Felix. Sulmuesi 19-vjeçar u ble nga Benfika për shifrën e 120 milionë eurove dhe pritet...

Sport 09:32 - 27 Qershor, 2019

“Çmendet” merkato/ Gjiganti i La Ligës transferon talentin e ri për 126 milionë euro

Talenti portugez, Joao Felix, transferohet tek Atletico Madrid dhe lajmi është tashmë zyrtar. Shifra e transferimit është 126 milionë euro, rekord për Portugalinë dhe ndër shifrat...

Sport 13:47 - 7 Maj, 2019

Video: Ylli i Madridit zyrtarizon largimin mes lotësh/ Këto janë ndeshjet e mia të fundit këtu…

Pas 9 vitesh me fanellën “rojiblanco”, uruguajani Diego Godin do të largohet nga Atletico Madrid. Ai e ka zyrtarizuar vendimin e tij në konferencën për shtyp...

Sport 14:29 - 17 Prill, 2019

Zyrtare, Atletico Madrid bën goditjen e madhe/ Firmos me futbollistin 120 milionë eurosh

Jan Oblak shuan çdo dyshim lidhur me të ardhmen e tij. Portieri slloven ka vendosur të qëndrojë te Atletico e Madridit pasi ka rinovuar zyrtarisht kontratën...

Sport 10:30 - 3 Prill, 2019

Mesfushori kuqezi rrëfehet te spanjollët/ Që nga viti i mbrapshtë i 97-ës, realiteti i trishtë shqiptar, vështirësitë e karrierës e jo vetëm

Historia e Keidi Bares është normale për ne, sepse mijëra shiptarë kanë ndjekur rrugëtimin e tij, duke lënë Shqipërinë në momente krizash e duke kërkuar një...

Sport 11:16 - 29 Mars, 2019

Kampioni i botës ka firmousr me Barcelonën/ Zyrtarizimi do të bëhet në korrik

Në Spanjë prej muajsh diskutohet për të ardhmen e sulmuesit Antoine Griezmann dhe ylli i Atletico Madridit duket se po mendon seriozisht largimin, pas një tjetër...

Sport 14:04 - 14 Mars, 2019

Publikohen mesazhet e Ronaldos para ndeshjes ndaj Atletico Madridit/ Do t’i shtypim!

Arritja e madhe e Juventus kundër Atletico Madrid në Champions League vazhdon akoma të diskutohet. Bardhezinjtë kanë arritur të kualifikohen në çerekfinale falë tre golave të...

Sport 13:54 - 12 Mars, 2019

Juventus-Atletico Madrid/ Ky është parashikimi i Jose Mourinhos

Jose Mourinho është prononcuar për ndeshjen Juventus-Atletico Madrid që zhvillohet të martën në mbrëmje në “Allianz Stadium”, në Torino. Një ndeshje delikate për vendasit, që në...

Sport 10:32 - 12 Mars, 2019

Rikthehet Champions League/ E gjithë vëmendja do të jetë në Torino

Champions League ka treguar këtë sezon se asgjë nuk është e pamundur dhe nëse pak ditë më parë dukej një mision i pamundur përmbysja e Juventusit ndaj Atletico...

Sport 10:17 - 22 Shkurt, 2019

Kapiteni i Juvetusit nuk dorëzohet/ Ja si do ta eleminojmë Atletico Madridin

Shanset e Juventusit për të fituar këtë sezon Champions League morën një goditje të fortë këtë javë kur bardhezinjtë ishin viktima të një humbje 2-0 në...

Sport 22:15 - 21 Shkurt, 2019

Marotta thumbon Juventusin / “Së shpejti njoftojmë blerjen e re”

Beppe Marotta, administratori i deleguar i Inter-it, ka komentuar për “Sky Sport” golin e shënuar nga Diego Godin në sfidën e së mërkurës në mbrëmje kundër...