Connect with Us

All posts tagged "Atletico"

Sport 21:38 - 18 Shkurt, 2020

Champions/ Video: Shënon Salah, por gjyqtari i bën gjëmën

Liverpooli ka shënuar ndaj Atletico Madridit, Mo Salah dërgoi topin në rrjetë. U mendua se gjithçka do të barazohej 1-1, por sulmuesi Robert Firimino ishte në...

Sport 21:10 - 18 Shkurt, 2020

“Wanda” merr flakë/ Atletico e nis super, direkt gol ndaj Liverpoolit

Vetëm katër minuta lojë kanë kaluar dhe menjëherë ka ardhur goli i parë i mbrëmjes në Champions League. Ka qenë Atletico Madrid që ka kaluar në...

Sport 17:31 - 26 Prill, 2019

Atletico-Simeone, nis lufta / Fajin e ka sulmuesi problematik

“Mundo Deportivo” ka bërë me dije se skuadra e Atletico Madrid ka nxjerrë në shitje sulmuesin 30-vjeçar Diego Costa. Ai erdhi në janar të vitit 2018...

Sport 18:56 - 8 Prill, 2019

Shitet Griezmann / Atletico e gjen sulmuesin në Itali

Atletico Madrid po përgatitet të bëjë disa ndërhyrje në merkaton e verës, duke parë nevojën për rinovim të skuadrës, paqartësia e Antoine Griezmann në lidhje me...

Sport 10:19 - 7 Prill, 2019

A do largohet Griezmann nga Atletico? / Flet presidenti i klubit

Antoine Griezmann është “ylli” i Atletico Madridit. Francezi rinovoi verën e kaluar deri në vitin 2023, duke refuzuar ofertën e një klubi si Barcelona. Kohët e...

Sport 09:13 - 7 Prill, 2019

Sherri me arbitrin / Ja çfarë i tha Costa para kartonit

Diego Costa u detyrua nga arbitri Gil Manzano të lërë fushën para kohe për një faull dhe për fjalor abuziv në “Nou Camp”. Barcelona dhe Atletico...

Sport 22:45 - 6 Prill, 2019

VIDEO: La Liga mbyllet me kaq / Barcelona dominon Atleticon

Barcelona ka mbyllur të gjitha diskutimet për titullin kampion me fitoren e sotme ndaj Atletico Madrid. Titulli i dytë radhazi tani është tani vetëm çështje kohe...

Sport 17:48 - 3 Prill, 2019

Barcelona me fat / Ylli i Atleticos mungon ndaj katalanasve?

Telashe te skuadra e Atletico Madrid. Sulmuesi spanjoll Alvaro Morata ka pësuar një ndrydhje të kaviljes në ndeshjen që skuadra “colchoneros” luajti dhe fitoi 2-0 ndaj...

Sport 20:39 - 28 Mars, 2019

Atletico donte klauzolë 200 mln euro / Oblak e refuzon

Jan Oblak dhe Atletico Madrid do të vazhdojnë bashkë. Siç ka bërë të ditur “AS”, ylli i “Colchoneros” do të rinovojë kontratën që i skadon në...

Sport 18:36 - 20 Mars, 2019

Hysajt i jepet ultimatum / “Rinovo ose shitesh ku duam ne”

Raporti midis trajnerit Carlo Ancelotti dhe Elseid Hysajt është përmirësua rgjatë javëve të fundit. Shkodrani po merr gjithnjë e më shumë minuta, por gjithsesi e ardhme...

Sport 22:45 - 12 Mars, 2019

VIDEO: Juventusi i madh bën detyrën / Ronaldo shënon të tretin

Mbrëmje e madhe, spektakël, magji! Juventusi sapo ka shënuar golin e tretë kundër Atletico Madridit në “Juventus Stadium” dhe ka në dorë kualifikimin në çerekfinalet e...

Sport 21:29 - 12 Mars, 2019

VIDEO: Gooool Juventus / Ronaldo zhyt topin me kokë

Juventusi sapo ka shënuar golin e parë në ndeshjen me Atletico Madrid në Champions League në Torino, e vlefshme për 1/16-at e kompeticionit më të madh...

Sport 21:11 - 12 Mars, 2019

VIDEO: Çfarë super vrulli nga Juve / Shënon Chiellini, gjyqtari anulon golin

Juventusi e ka nisur me shumë vrull ndeshjen me Atletico Madridin, e vlefshme për 1/16-at e Champions League. Që ntë 3′ mbrojtësi Chiellini ka shënuar për...

Sport 20:22 - 12 Mars, 2019

Juventus-Atletico / Formacionet zyrtare kanë surpriza

Juventus dhe Atletico Madrid do të ndeshen pas një ore në “Allianz Stadium” në sfidën e kthimit të 1/8-ave të Champions League. Allegri ka vendosur t’i...

Sport 20:45 - 11 Mars, 2019

Konferenca para ndeshjes me Atleticon / Allegri nuk e tregon formacionin

Massimiliano Allegri ka folur për gazetarët në prag të një prej ndeshjeve më të rëndësishme të sezonit për Juventus. Atletico Madrid e fitoi 2-0 ndeshjen e...