Connect with Us

All posts tagged "Augsburg"

BundesLiga 17:29 - 8 Mars, 2020

Bayern e feston 120 vjetorin me fitore, 4 pikë nga Dortmundi

Bayern Munich ka mposhtur 2-0 Augsburg-un në ditën e 120-vjetorit të klubit. Takimi i vlefshëm për javën e 25-të të Bundesliga-s, që është luajtur në Allianz...

BundesLiga 17:00 - 18 Janar, 2020

Video: 19-vjeçari i Dortmundit i magjeps të gjithë, shënon golin e parë pas 3 minutash lojë

Augsburgu dhe Dortmundi po dhurojnë një ndeshje spektakolare për javën e 18-të të Bundesligës. Deri në minutën e 55′, vendasit po kresonin 3-1. në minutën e...

BundesLiga 17:26 - 19 Tetor, 2019

Bayerni ngec sërish, i ikën fitorja nga duart në minutën e fundit

Bayern Munich ka dalë me vetëm 1 pikë nga transferta e sotme kundër Augsburg, edhe pse ishte shumë afër fitores. Vendasit e nisën shumë mirë takimin,...

BundesLiga 15:42 - 19 Tetor, 2019

Turpërohet Neuer, Bayern pëson gol pas 27 sekondash lojë

Bayerni e ka nisur në mënyrën më të keqe të mundshme transfertën ndaj Ausgburg. Vendasit shënuan me Richter, i cili shfytëzoi më së miri përgjumjen e...

BundesLiga 14:34 - 19 Tetor, 2019

Augsburg-Bayern, formacionet zyrtare/ Lewandowskit me shokë nuk ju lejohet më të gabojnë

Pas humbjes së fundit në shtëpi 1-2 ndaj Hoffenheim, Bayerni do të kërkojë të rikthehet te fitorja në transfertën ndaj Augsburg. Bavarezët janë dy pikë larg...

Sport 19:32 - 21 Korrik, 2019

Stërvitje në kushte “ferri” për ekipin e njohur/ Pa tualete dhe pa telefona

Shumë skuadra zgjedhin zonat me kushte klimaterike mesatare për tu përgatitur për sezonin e ri. Disa prej tyre zgjedhin zonat kodrinore, ndërsa skuadra e Augsburg ka...

Sport 22:31 - 1 Mars, 2019

Dortmundi humbet ndaj Augsburgut / Bayern nesër mund të marrë titullin

Augsburg ka hedhur një hap të rëndësishëm drejt shpëtimit në Bundesliga, ndërkohë që duket se ka rifutur në krizë kryesuesit e kampionatit gjerman, Bourssia Dortmund, pas...

Sport 22:23 - 15 Shkurt, 2019

VIDEO: Vuajtje para Champions-it / Bayern fiton me përmbysje

Bayern München sot ka fituar 2-3 ndaj Augsburgut në kampionatin gjerman, duke na ritreguar se gjendja aktuale e skuadrës lë shumë për të dëshiruar. Rekordmenët e...

Sport 20:49 - 15 Shkurt, 2019

VIDEO: Kundërpërgjigjet Bayern / Coman barazon në Bundesligë

Pas 17 minutash lojë në disavantazh kundër Augsburgut, Bayern München sapo ka shënuar golin e barazimit. Gjithçka është rikthyer siç ishte në fillim të lojës, me...

Sport 20:39 - 15 Shkurt, 2019

VIDEO: Augsburg befason Bayernin / Kampionët pësojnë gol në 1′

Augsburgu sapo ka shtangur kampionët e Gjermanisë, Bayernin, në ndeshjen që po luhet në Bundesligë. Rekordmenët kanë pësuar gol pas vetëm 1 minuti lojë. Goretzka ka...

Sport 19:46 - 28 Janar, 2019

Të gjithë e dinin të zhdukur/ Futbollisti shfaqet në diskotekë pas 22 ditësh

Ka shpërthyer një çështje Caiuby në shtëpinë e Augsburgut. Sulmuesi brazilian, pasi nuk ka udhëtuar me ekipin për grumbullin  dimrit për arsye personale, është zhdukur nga...

Sport 14:20 - 10 Janar, 2016

Ajeti: Mezi po pres të luaj me Augsburg

Nisi zyrtarisht aventura e Albian Ajetit te Augsburgu. Pasi u prezantua nga drejtori sportiv i klubit baverez Stefan Reuter si blerja më e re e Augsburgut...

Sport 10:00 - 9 Janar, 2016

Zyrtare, Albian Ajeti te Augsburg

Albian Ajeti zgjedh Bundesligën. Sulmuesi 18-vjecar, firmosi një kontratë afatgjatë prej 4 vitesh e gjysmë me Augsburgun. Klubi i Bundesligës zyrtarizoi gjithcka nëpërmjet publikmit të lajmit...

Sport 11:20 - 12 Shtator, 2015

Bundesliga/ Sot ora 15:30 Bayern Munich – Augsburg

Në Gjermani Bajerni do të luajë në orën 15:30 në Allianz Arena ndaj Augsburgut, ndërsa Dortmundi i Thomas Tuchel do të udhëtojë drejt Hanoverit për të...

Sport 11:15 - 13 Dhjetor, 2014

Bundesliga, sot ora 15:30 Augsburg – Bayern

Në Gjermani është momenti i derbit bavarez Augsburg – Bayern. Përballë njëra – tjetrës në orën 15:30 do të vihen 2 nga 3 skuadrat më të...