Connect with Us

All posts tagged "autogol"

Sport 11:20 - 18 Dhjetor, 2019

Video: Autogol si ky që është shënuar në Holandë nuk keni parë asnjëherë

Në ndeshjen e kategorisë së dytë të kampionatit holandez mes Fortuna Sittard dhe Zwolle është shënuar një autogol spektakolar, që rrallëherë ndodh të shohim si ky....

Seria A 21:40 - 8 Dhjetor, 2019

Bologna-Milani: 3 gola në 45 minutat e para/ Blerja e bujshme e verës shënon gol dhe autogol

Milani është duke fituar 1-2 në transfertë ndaj Bologna-s në ndeshjen e fundit të javës së 15-të të Serisë A, pas 45 minutave të para. Në...

Premier Liga 20:53 - 30 Tetor, 2019

Liverpool-Arsenal/ Shkodran Mustafi lë nam, dërgon topin në rrjetën e tij

Në “Anfield”, Liverpooli dhe Arsenali po përballen për një biletë për në çerekfinalen e EFL Cup apo ndryshe Carabao Cup. Vendasit kaluan në avantazh pas 5...

Sport 21:47 - 10 Shtator, 2019

Video: Autogol i pakuptimtë/ Ylli i Kosovës bëhet qesharak në sytë e gjithë botës

Anglia e mbylli pjesën e parë në avantazh të thellë ndaj Kosovës me rezultatin 5-1. Sikur të mos mjaftonin golat e vetë anglezëve, në minutën e...

Sport 13:43 - 21 Qershor, 2019

Autogoli i shkaktoi vdekjen/ 25 vite nga vrasja e futbollistit të njohur (video)

Futbolli është një sport i cili përfshin miliona njerëz, ndërsa lidhet ngushte me emocionet e forta që përcjell. Por, në këtë rast emocionet nuk ishin nga...

Sport 16:54 - 15 Prill, 2019

Nuk do tu besoni dot syve/ Ky është autogoli më qesharak i vitit (Video)

Kur e shikon këtë video, me të vërtetë ngre dyshimin: ku e kishte mendjen portieri i New York City, çfarë ishte duke menduar në atë moment...

Sport 10:39 - 28 Shkurt, 2019

Sa i pafat mbrojtësi i Realit!/ Shënoi autogol, por pësoi dhe dëmtim të tmerrshëm (foto)

Barcelona triumfoi në Bernabeu për Kupën e Spanjës, duke mposhtur Realin 3-0, ndërkohë që madrilenët rrezikuan të humbnin qendërmbrojtësin Raphael Varane, i dëmtuar në momentin e...

Sport 14:59 - 12 Shkurt, 2019

Paska dhe më keq se në Shqipëri/ Shikoni se çfarë ka ndodhur në këtë ndeshje në Spanjë

Episodet e çuditshme, që ndodhin në futboll janë të shumta, sidomos në futbollin shqiptar ku çfarë nuk na kanë parë sytë deri më sot. Por videoja që...

Sport 10:41 - 9 Shkurt, 2019

Si ky autogol vështirë të keni parë ndonjëherë/ Në Itali portieri e fut vetë topin në rrjetë

Në ndeshjen e mbrëmshme në Serie B, mes Salerintanës dhe  Beneventos është shënuar një nga autogolat më të çuditshëm që mund të keni parë ndonjeherë. Autogolat...

Sport 19:57 - 7 Shkurt, 2019

Autogoli më i çuditshëm që keni parë ndonjëherë/ Ndodh në Suedi

Një autogol i pabesueshëm është shënuar në ndeshjen miqësore mes Helsinborgut dhe Odenses që ka përfunduar në barazim 2-2. Në minutën e 52-të, të sfidës ishte...

Sport 15:21 - 26 Dhjetor, 2018

Futbollisti i Kombëtares lë nam tani kundër Juventusit/ Çfarë gafe!

Atalanta është duke u përballur me Juventusin në Serinë A, teksa në fushën e lojës e kanë nisur titullar me bergamezët, Etrit Berisha dhe Berat Gjimshiti....

Sport 21:00 - 24 Dhjetor, 2018

Shënoi autogolin në Botëror që solli eleminimin e Brazilit/ Ja çfarë i ka ndodhur familjes së yllit të madh

Që prej Botërorit, Fernandinho i Manchester City-t nuk është grumbulluar me përfaqësuesen braziliane, por jo për arsye sportive. Gjatë humbjes 2-1 me Belgjikën në çerekfinale, Fernandinho ka...

Sport 21:40 - 20 Dhjetor, 2018

Për të qeshur apo për të qarë?/ Autogol si ky nuk keni parë ndonjëherë

Autogolat janë shpesh qesharak, por rasti që na vjen nga Anglia të bën të shkriheni së qeshuri. Rasti i çuditshëm ka ndodhur në futbollin e femrave,...

Sport 20:06 - 4 Nentor, 2018

Autogoli më qesharak në histori u shënua sot në Serie A/ Nuk do t’u besoni dot syve

Vazhdon sezoni i errët për Chievon, me veronezët që mbajnë vendin e fundit në Serinë A pas 11 javësh. Verdheblutë, në fakt, kanë marrë humbje dhe...

Sport 21:33 - 1 Tetor, 2018

Futbollisti serb turpërohet keq në derbin e madh/ Këtë gjë nuk do e harrojë dot gjithë jetën e tij

PAOK-u i Selanikut u ngjit në krye të Superligës së Greqisë falë fitores 0-1 ndaj Olympiakosit të Pireut në stadiumin “Karaiskaqis”. Takimi i vendos nga një...