Connect with Us

All posts tagged "B.Dortmundi"

Seria A 13:38 - 26 Janar, 2020

E kryer: Juventusi heq qafe rezervistin për 30 milionë euro

Juventus duket se po finalizon shitjen e parë të kësaj merkatoje. Emre Can sipas gjasave pritet të zyrtarizohet si lojtari i ri i Borussias së Dortmundit....

BundesLiga 18:59 - 19 Janar, 2020

E donin Barcelona dhe Dortmundi, ylli gjerman i çudit të gjithë me ekipin e ri

Interesi i dy gjigantëve të futbollit Europian nuk e ka tunduar aspak Karim Adeyemi. Sulmuesi 18-vjeçar kishte përfunduar në listën e dëshirave të Barcelonës dhe Borussia...

Sport 20:00 - 27 Nentor, 2019

Barcelona-Dortmund, Liverpool-Napoli/ Formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjeve të darkës në Champions League. Në “Camp Nou”, Barcelona do të presë Dortmundin, në rast fitoreje katalanasit mund të sigurojnë...

BundesLiga 17:45 - 9 Nentor, 2019

Klasikja e Bundesligës, Bayern-Dortmund/ Formacionet zyrtare

Bayern Munich dhe Borussia Dortmund do të ndeshen në “Allianz Arena” duke filluar nga ora 18:30 në kuadër të javës së 11-të të Bundesligës. Është shumë...

Sport 12:39 - 18 Korrik, 2019

Barça përgatit një tjetër blerje/ Tani e ka radhën ylli i Dortmundit

Në pritje të zhvillimeve rreth Neymar, Barcelona do të bëjë edhe një goditje në mbrojtje. Valverde kërkon një alternativë të vlefshme për Jordi Alban në krahun...

Sport 18:37 - 29 Maj, 2019

“Tradhton” Bayernin dhe shkon te “armiku”/ Surpriza e vitit

Jerome Boateng me 99% do të largohet nga Bayern Munich në merkaton e kësaj vere. Mbrojtësi 30-vjeçar e ka humbur vendin e titullarit te bavarezët dhe...

Sport 19:33 - 14 Maj, 2019

Dortmund bën goditjen e parë për sezonin e ri/ Transferon yllin e Gjermanisë

Borussia Dortmund ka nisur me kohë punën për sezonin e ardhshëm dhe duket se ka kompletuar blerjen e parë, me anësorin e majtë Nico Schulz që...

Sport 19:08 - 13 Maj, 2019

Zidane e tepron/ 100 milionë euro për yllin e Dortmundit

Jadon Sancho i Borussia Dortmund thuhet të jetë në listën e dëshirave të gjigantëve spanjollë, sipas “Don Balon”. Real Madrid dhe Barcelona kanë shfaqur interes për...

Sport 20:26 - 13 Prill, 2019

Dortmundi rikthehet te fitorja pas turpit/ Rimerr vendin e parë

Borussia Dortmund ka reaguar pas humbjes 5-0 të pësuar kundër Bayern Munich një javë më parë dhe është kthyer përkohësisht në vendin e parë të Bundesliga-s...

Sport 21:36 - 28 Tetor, 2015

Kupa e Gjermanisë, Borusia Dortmund ”shfryn” ndaj Paderbornit

Borussia e Dortmundit kualifikohet me shumë lehtësi në fazën e 1\8 të Kupës së Gjermanisë teksa mposhti me rezultatin e thellë 7-1 Paderbornin. Verdhezinjtë e Thomas...