Connect with Us

All posts tagged "baba"

Sport 17:19 - 5 Mars, 2020

Mbrojtësi i Partizanit harron humbjen ndaj Teutës, merr lajmin më të bukur në jetë

Partizani po kalon një periudhë të vështirë në kampionat, gjë të cilën po e vuan edhe Egzon Belica. Gjithsesi, dita e djeshme (para fillimit të ndeshjes)...

BundesLiga 16:19 - 22 Shkurt, 2020

Haaland ka një objektiv të veçantë/ Dua t’ia kaloj babait tim

Pas ëndrrave për titull në Bundesligë dhe një hapi pozitiv drejt çerekfinales së Ligës së Kampionëve (fitoi 2-1 ndaj PSG, në ndeshjen e parë), Borussia Dortmund...

La Liga 14:44 - 14 Janar, 2020

Ekipi i zemrës humbi finalen e madhe, letra e babait për të birin tifoz bën xhiron e botës

Atletico Madrid ka dalë i mundur nga sfida e Superkupës së Spanjës kundër Real Madrid. Lotaria e penalltive ka qenë fatale për Colchoneros. Një zhgënjim i...

Sport 16:43 - 7 Janar, 2020

Humbi setin/ Video: Tenisti grek godet babain me raketë

Ngjarjet e rralla nuk ndodhin vetëm në futboll, por edhe në sportet e tjera. Një moment i çuditshëm ka ndodhur në ATP Cup. Tenisti grek Stefanos...

BundesLiga 12:39 - 5 Dhjetor, 2019

Barcelona apo Bayerni?/ Babai tregon të ardhmen e Guardiolës

Pep Guardiola u zgjodh si trajneri më i mirë për vitin 2019 nga Federata Katalanase(Catalan FA), por ai nuk ishte prezent për ta tërhequr cmimin. Ndërkohë...

Premier Liga 13:40 - 18 Nentor, 2019

Ish-ylli i Juventusit shpërthen kundër babait të tij/ Mos fol për jetën time

Moise Kean ka shpërthyer ndaj babait të vet, pas komenteve të këtij të fundit ku kritikonte të birin për transferimin nga Juventus tek Evertoni gjatë kësaj...

Seria A 16:12 - 31 Tetor, 2019

Bëmë baba të të ngjaj/ Këto janë statistikat e çmendura të Ronaldo Junior te Juventus

Djali i Cristiano Ronaldos, Cristiano Junior, i cili është pjesë e akademisë së Juventusit U-9, duket në gjurmët e të atit. 9-vjeçari ka shënuar 58 gola...

BundesLiga 20:57 - 29 Tetor, 2019

James Rodriguez kopjon CR7, bëhet baba me një nënë zëvendësuese

James Roddriguez është bërë baba për herë të dytë, ndërsa nga martesa me Daniela Ospinan, motrën e portierit David Ospina, ka një vajzë që quhet Saloma....

La Liga 11:03 - 19 Tetor, 2019

Ylli i madh i Realit do të mungojë në ndeshjen e sotme për një arsye madhore/ Baba për herë të katërt

Real Madrid ka publikuar listën me lojtarët e thirrur për takimin e sotëm kundër Mallorca-s. Bie në sy mungesa e Eden Hazard. Belgu ka marrë leje...

Premier Liga 12:32 - 7 Tetor, 2019

Granit Xhaka feston “golin” më të rëndësishëm të jetës/ Shumë urime!

Granit Xhaka feston “golin” më të rëndësishëm të jetës. Futbollisti shqiptar i Arsenalit është bërë baba për herë të parë dhe këtë gëzim të madh e...

BundesLiga 10:06 - 1 Tetor, 2019

Ylli i Bayernit zbulon fëmijërinë e vështirë/ Babai iku sepse nuk na donte

Mbrojtësi i Bayern Munich, Lucas Hernandez, në një intervistë të fundit për “Goal” dhe “DAZN” ka treguar detaje nga fëmijëria e vështirë që ai ka kaluar...

Sport 22:58 - 30 Gusht, 2019

Festë në shtëpinë e kampionit të botës me Gjermaninë/ “Mirëserdhe në këtë botë djalosh”

Bastian Schweinsteiger dhe Ana Ivanovic kanë lajmëruar lindjen e fëmijës së dytë. Ish-tenistja dhe ish-kampioni i botës me Gjermaninë kanë shkruar në Instagram: “Jemi mbushur me...

Sport 16:40 - 9 Korrik, 2019

Acarohet situata mes Neymar dhe PSG-së/ Ndërhyn edhe babai i brazilianit

Neymar nuk është paraqitur në seancën e parë stërvitore të PSG-së. Sulmuesi është në Brazil. Siç raportojnë mediat europiane, 27-vjeçari nuk dëshiron të kthehet më në...

Sport 10:49 - 28 Mars, 2019

Talenti i Juventusit i përgjigjet të atit/ Jam bërë burrë falë… nënës

Ditët e fundit, Biourou Jean Kean, babai i talentit të Juventusit, Kean, kishte dhënë disa deklarata ku fliste për fëmijërinë e të birit: nga skuadra e...

Sport 11:44 - 22 Shkurt, 2019

Motra e Icardit lëshon bombën e radhës/ Edhe babai im është shitur…

Huan, babai i Mauro Icardit, udhëtoi drejt Milanos për të festuar datëlindjen e sulmuesit të Interit. Ndërsa motra e argjentinasit, Ivana, aktualisht në konflikt me të...