Connect with Us

All posts tagged "bale"

La Liga 16:46 - 13 Shkurt, 2020

E pabesueshme/ Lojtari prej xhami i Realit dëmtohet sërish

Gareth Bale duket se është i destinuar të dëmtohet thuajse në çdo ndeshje. Uellsiani është dëmtuar sërish dhe në sfidën kundër Osasunës. Ai e nisi si...

La Liga 16:49 - 8 Shkurt, 2020

Zidane i habit të gjithë për ndeshjen e radhës/ Rikthen të padëshiruarin e tij dhe të tifozëve

Real Madridi ka publikuar listën për ndeshjen kundër Osasunës. Takim ky mjaft i rëndësishëm për spanjollët që duhet të harrojnë zhgënjimin e eliminimit nga Kupa në...

La Liga 20:06 - 22 Dhjetor, 2019

Real M-Atl.Bilbao, formacionet zyrtare/ Zidane ul në stol dy yjet e mëdhenj për dy adoleshentë

Real Madrid do të presë Atl.Bilbaon në “Bernabeu” për javën e 18-të të La Ligës. Madrilenët do të kërkojnë fitoren për t’iu bashkëngjitur Barcelonës në vend...

La Liga 11:22 - 21 Nentor, 2019

Bale festoi duke tallur Real Madridin, Zidane merr vendimin e papritur

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka refuzuar të ndëshkojë Gareth Bale pas festimit të tij të çuditshëm me flamur ku tallej me Realin. Pas kualifikimit...

La Liga 16:19 - 20 Nentor, 2019

Mourinho nis direkt nga merkato te Tottenham, kërkon yllin e madh të Realit

Jose Mourinho është tashmë trajner i Tottenham Hotspur. Portugezi u zyrtarizua sot në krye të klubit londinez, ndërkohë që kanë nisur mënjeherë zërat rreth merkatos. “Special...

La Liga 11:22 - 20 Nentor, 2019

Uellsi kualifikohet në Euro 2020, Bale tallet me Real Madridin

Uellsi ishte ekipi i fundit që preu biletën për në Euro 2020 nga faza e eliminatoreve, pas fitores në Cardiff 2-0 ndaj Hungarisë. Në fund të...

La Liga 10:52 - 17 Nentor, 2019

Reali dhe Man. United projektojnë shkëmbimin më të bujshëm të viteve të fundit

Janari është “në derë”. Shumë klube të mëdha po planifikojnë të bëjnë lëvizje në merkato dhe po shohin të realizojnë objektivat e tyre. Real Madrid është...

La Liga 15:47 - 15 Nentor, 2019

Ylli i madh i hedh “benzinë zjarrit”/ Emocionohem më shumë kur luaj për Kombëtaren sesa për Realin

Edhe pse nuk u largua gjatë verës së kaluar, situata e Gareth Bale te Reali nuk ka ndonjë ndryshim të madh nga sezoni i kaluar. Uellsiani...

La Liga 13:21 - 31 Tetor, 2019

Çfarë po ndodh me 100 milionëshin e Realit?/ Largohet nga stadiumi 8 minuta para përfundimit të ndeshjes

Reali fitoi mbrëmë ndaj Leganes 5-0 në “Bernabeu” për javën e 11-të të La Ligës. Gareth Bale, i dëmtuar, ishte i pranishëm në stadium, por nuk...

Premier Liga 14:19 - 26 Tetor, 2019

Kjo është oferta e re e Real Madridit për Paul Pogba, thjesht e frikshme

Zinedine Zidane e ka ndarë mendjen. Trajneri francez e do me çdo kusht Paul Pogba-n në Madrid, pavarësisht çmimit që duhet të paguajë Perez. “Eldesmarque” raporton...

La Liga 12:29 - 14 Tetor, 2019

Eliminatore Euro 2020/ Ylli i Realit trullos mesfushorin e Barcelonës

Rivaliteti mes yjeve të Realit dhe Barcelonës nuk mungon as kur ata luajnë me kombëtaret e tyre. Një gjë e tillë ndodhi edhe mbrëmë në ndeshjen...

La Liga 22:21 - 8 Tetor, 2019

Tronditet Reali/ Pas Bale, edhe fantazisti i ekipit projekton largimin

Gareth Bale dhe Isco do të largohen nga Reali në merkaton e janarit, ose në atë të verës 2020. Dy yjet e Realit kanë qenë shumë...

La Liga 16:19 - 5 Tetor, 2019

Reali shënon pas 100 sekondave lojë/ Video: Bale jep pasimin më të bukur të vitit

Reali ka kaluar në avantazh në “Bernabeu” ndaj Granada, që në fillim të ndeshjes, kur kishin kaluar vetëm 1 minutë e 40 sekonda. Merita ishte e...

Sport 21:58 - 18 Shtator, 2019

Video: Gareth Bale shënon golin e vitit/ VAR i bën gjëmën uellsianit

Gareth Bale është shumë i pafat. Pas dy golave të PSG-së me Di Marian, uellsiani gjeti rrjetën në minutën e 35′, duke shënuar një golat më...

La Liga 15:24 - 6 Shtator, 2019

Ylli i madh e thotë troç/ Luaj te Reali, por nuk jam i lumtur

Të gjithë prisnin që Gareth Bale të largohej nga Reali gjatë merkatos, por për habinë e të gjithë nuk ndodhi kjo gjë. Në fillim të verës,...