Connect with Us

All posts tagged "balotelli"

Seria A 17:44 - 25 Mars, 2020

Balotelli shpëton nga akuza për përdhunim, 19-vjeçarja e pëson keq

Akuzat janë të pabesueshme, nuk ishte përdhunim dhe për këtë arsye çështja duhet të mbyllet. Në të vërtetë, paditësja tani akuzohet për përpjekje për zhvatje. Lajm...

Seria A 13:55 - 16 Shkurt, 2020

Një 18-vjeçare i bën shantazh Balotellit/ Më jep 100 mijë euro, ose ndryshe…

Mario Balotelli nuk ka rënë në grep. Një vajzë 18-vjeçare ka tentuar t’i bëjë shantazh sulmuesit italian. Ajo i ka kërkuar atij shumën e 100 mijë...

Seria A 09:52 - 6 Shkurt, 2020

Balotelli “injoron” Ronaldon dhe Ibrahimovicin, tregon “mbretin” e Serisë A

Një dëbim naiv, i shmangshëm, një “balotellata” në të gjitha aspektet. Kartoni i kuq, i marrë gjatë Brescia-Cagliari, i kushtoi Mario Balotellit dy ndeshje skualifikim. Tani...

Seria A 17:41 - 21 Janar, 2020

I tha arbitrit “shko pirdhu”/ Mario Balotelli e pëson keq

Në ndeshjen e fundjavës së kaluar ndaj Cagliarit, Mario Balotelli u ndëshkua me karton të kuq pasi kishte hyrë në lojë vetëm 8 minuta më parë....

Seria A 20:23 - 9 Janar, 2020

Ofendoi rëndë Balotellin/ Dënim shembullor për tifozin italian

Mario Balotelli po ngre zërin në Itali kundër racistëve. Sulmuesi italian nuk ka ndërmend të dorëzohet dhe po mban një qëndrim për t’u admiruar në luftën...

Seria A 18:38 - 8 Janar, 2020

Dënohet Lazio e Tares, “fajin” e ka Balotelli

Sfida e luajtur fundjavën e shkuar mes Brescias dhe Lazios u ndërpre për pak momente si pasojë e koreve të shumta raciste ndaj Mario Balotellit. Diçka...

Seria A 17:49 - 5 Janar, 2020

Balotelli shpërthen pas ndeshjes së sotme/ T’iu vijë turp!

Tifozët e Lazios shpeshherë kanë shkaktuar trazira dhe janë akuzuar për koret raciste që përdorin ndaj lojtarëve me ngjyrë kundërshtarë. Sot, “viktimë” e racizmit ishte edhe...

Seria A 14:09 - 5 Janar, 2020

Tifozët ofendojnë Balotellin, arbitri merr vendimin e papritur

Rracizmi është një fenomen që vazhdon të jetë prezent në futbollin europian. Madje tifozët italianë nuk i kanë kursyer thirrjet e tyre as në ndeshjen e...

Seria A 13:11 - 5 Janar, 2020

Balotelli i shënon Strakoshës dhe vendos rekordin më të çmendur në histori

Mario Balotelli në histori me këtë statistikë. Më 6 janar të vitit 2010 ai shënoi golin e parë të dekadës në Serie A dhe e bënte...

Seria A 20:44 - 1 Janar, 2020

Çmenduria e radhës/ Video: Balotelli shan shqip

Mario Balotelli njihet për qëndrimet kontroverse dhe çmenduritë e tij brenda dhe jashtë fushës së blertë. “Perlën” e fundit e lëshon për disa shqiptare, që “e...

Seria A 16:27 - 8 Dhjetor, 2019

Video: Berisha bën dy super pritje, por te e treta dorëzohet ndaj Balotellit

Brescia ka kaluar në avantazh në transfertën ndaj Spal për javën e 15-të të Serisë A. Pas një aksioni të shpejtë të ekipit të “dallandysheve”, ishte...

Seria A 18:03 - 28 Nentor, 2019

Befason ish-partnerja, ka një kërkesë interesante për Balotellin

Prej kohësh ata kanë qenë një nga çiftet më të komentuar në mediat Europiane dhe më gjerë. Raffaella Fico, ish-partnerja e Mario Balotellit dhe mamaja e...

Seria A 10:23 - 23 Nentor, 2019

Brescia lodhet me Balotellin, sulmuesi italian do të transferohet tek ekipi i flaktë

Aventura e Mario Balotellit te Brescia do të mbylelt shumë më shpejt nga sa pritej. Sulmuesi u transferua këtë verë tek ekipi i sapongjitur në Serie...

Seria A 19:34 - 21 Nentor, 2019

Çfarë bëri këtë herë?/ Balotelli nuk zë mend, trajneri e largon nga stërvitja

Mario Balotelli nuk zë mend dhe me sa duket te Brescia nuk e ka të gjatë, ai ose trajneri Fabio Grosso me të cilin nuk ka...

Seria A 14:40 - 19 Nentor, 2019

“O nënë, ça by****”/ Balotelli nuk përmbahet me komentin ndaj ish-partneres

Mario Balotelli nuk ka për të ndryshuar kurrë. Sulmuesi italian i njohur për karakterin e tij të veçantë, së fundmi ka fituar vëmendjen e të gjitha...