Connect with Us

All posts tagged "barazim"

Sport 16:05 - 10 Tetor, 2019

Brazili i yjeve ngec ndaj Senegalit, rezultat zhgënjyes

Edhe pse me shumë yje në fushën e lojës, Brazili nuk ka shkuar më shumë se barazimi 1-1 ndaj Senegalit. Miqësorja u luajt në fushë asnjanëse...

Sport 22:39 - 9 Tetor, 2019

4 gola në Dortmund/ Gjermania dhe Argjentina dhurojnë spektakël, ja rezultati final

Gjermania dhe Argjentina u përballën në një miqësore luksi të luajtur sot në “Signal Iduna Park” në Dortmund. Edhe pse miqësore ishe vërtet një ndeshje e...

Seria A 21:36 - 6 Tetor, 2019

Inter-Juventus, spektakël në “San Siro”/ Mbyllen 45 minutat e para, ja rezultati

Interi dhe Juventusi po na dhurojnë një ndeshje të madhe në “San Siro”. Dy gola të shënuar në pjesën e parë, penallti, gol i anulluar, me...

Seria A 16:00 - 6 Tetor, 2019

8 gola në 45 minutat e para/ Lazio & Roma në barazim, Atalanta vazhdon ngjitjen

Janë mbyllur pjesët e para në 3 ndeshjet e orës 15:00 në Serie A. Në Bergamo, Atalanta është duke fituar 2-0 ndaj Lecce, me golat e...

BundesLiga 19:58 - 22 Shtator, 2019

Dortmundi dorëzohet në fund, buzëqesh Bayerni/ Shënon edhe ish-dështaku i Milanit

Edhe pse dy herë në avantazh, Borussia Dortmund del me një pikë nga Frankfurti, pas barazimit 2-2 me Eintrachtin. Verdhezinjtë gjetën golin që në minutën e...

Seria A 13:15 - 22 Shtator, 2019

Conte flet pas fitores ndaj Milanit/ Pas asaj ndeshjeje nuk fjeta për dy netë

Pas fitores së mbrëmshme 2-0 ndaj Milanit, Anotnio Conte u shpreh i lumtur për këtë triumf, por akoma nuk e ka harruar zhgënjimin në mesajvë pas...

Sport 20:52 - 18 Shtator, 2019

Champions League/ Finalisti i sezonit të kaluar ngec në Athinë, barazim pa gola në Bryzh

Sapo kanë përfunduar dy takimet e para për sot në Champions League. Në Athinë, Olympiacos dhe Tottenham u ndalën në barazim 2-2. Edhe pse “Gjelat” ishin...

BundesLiga 23:07 - 17 Shtator, 2019

Dortmundi dhe Barça ndahen në paqe, falë Ter Stegen/ Ja rezultatet e plota të ndeshjeve të sotme

Supersfida e mbrëmjes mes Dortmundit dhe Barcelonës mbyllet në paqe, 0-0. Një ndeshje e bukur, e dominuar totalisht nga vendasit, por heroi i Barcelonës është Marc-Andre...

Seria A 21:34 - 17 Shtator, 2019

Interi nuk fitoi dot ndaj ekipit më të lehtë në grup/ 50 mijë tifozë zikaltër reagojnë ashpër

Interi nuk shkoi më shumë se një barazim në shifrat 1-1 ndaj Slavia Prague. Djemtë e Conte-s i shpëtuan turpit falë golit të Nicolo Barella në...

BundesLiga 20:32 - 14 Shtator, 2019

Bayerni kënaqet me një pikë falë Neuer/ Video: 33-vjeçari bën pritjen më të bukur të vitit

Ndeshja kryesore e javës së katërt të Bundesligës, Leipzig-Bayern Munich, përfundon në shifrat 1-1. Miqtë gjetën golin që në minutën e tretë, pas kombinimit Muller-Lewandowski, dihet...

Sport 18:10 - 14 Shtator, 2019

Edhe pse me 10 lojtarë, Vllaznia del me pikë nga Durrësi

Teuta nuk ia ka dalë të marrë pikët e plota përballë Vllaznisë, teksa është ndalur në shtëpi me rezultatin 0-0. Një takim ku të besuarit e...

Sport 22:33 - 18 Maj, 2019

Rezultat i papritur/ Roma ngec ndaj Sassuolos dhe ngelet jashtë Championsit

Sapo ka përfunduar ndeshja mes Sassuolos dhe Romës me rezultatin 0-0, e vlefshme për javën e 37-të të Serisë A. Me këtë rezultat, Roma mbetet përfundimisht...

Sport 22:13 - 9 Maj, 2019

Barazohet gjithçka në Londër/ Arsenali shënon golin e finales (video)

Pjesa e dytë në të dy gjysmëfinalet e Europa League ka nisur me vrull dhe kemi ndryshim rezultati. Në Londër, sulmuesi serb i Eintracht Frankfurtit ka...

Sport 22:25 - 4 Maj, 2019

Zhgënjen sërish Interi/ Në rrezik vendi i tretë

Sapo ka përfunduar ndeshja mes Udineses dhe Interit me rezultatin e bardhë, 0-0. Kjo ndeshje ishte e vlefshme për javën e 35-të të Serisë A. Udinese...

Sport 22:55 - 2 Maj, 2019

Arsenali fiton ndaj spanjollëve/ Barazim në Frankfurt

Sapo janë mbyllur dy ndeshjet e para gjysmëfinale për Europa League. Në Londër, Arsenali ka fituar 3-1 ndaj Valencias. Miqtë kaluan të parët në avantazh me...