Connect with Us

All posts tagged "barca"

La Liga 21:19 - 14 Shtator, 2019

Barça shënon dy gola në 4 minuta/ Video: Ky 16-vjeçar është i jashtëzakonshëm

Barcelona po fiton 2-0 në “Camp Nou” ndaj Valencias, në javën e katërt në La Liga. Katalanasit shënuan golin e parë në minutën e 3′ pas...

La Liga 15:26 - 11 Shtator, 2019

Rrahu këngëtarin e njohur/ Ish-ylli i Barcelonës dënohet me 2 vite e 8 muaj burg

Ish-ylli turk i Atltico Madridit dhe Barcelonës, Arda Turan, është dënuar nga gjykata turke me 2 vite e 8 muaj burg, por dënimi do të hyjë...

La Liga 14:08 - 1 Shtator, 2019

8 pa ndeshje pa Messin/ Nuk do ta besoni dot sa prej tyre ka fituar Barcelona

Barcelona ka bërë këtë sezon fillimin më të keq në La Liga që nga 2008/09. Ekipi i Valverdes ka vetëm katër pikë pas tre ndeshjeve, humbje...

La Liga 18:39 - 31 Gusht, 2019

Video: Barça përmbys rezultatin/ Shënon idhulli i ri tifozëve

Barcelona ka përmbysur rezultatin ndaj Osasunës. Pjesa e parë u mbyll 1-0 për vendasit, që shënuan në minutën e 7′ me Torres. Një gol shumë i...

La Liga 14:53 - 27 Gusht, 2019

Te Reali, apo te Barcelona?/ Ky është vendimi i fundit i Neymar

Neymar e ka ndarë mendjen, ose do të transferohet te PSG-ja, ose të qëndrojë në Paris. Edhe pse Reali ka gjithë verën që është i interesuar...

La Liga 22:22 - 25 Gusht, 2019

Barcelona shënon 3 gola në 10 minuta/ Griezmann justifikon 120 milionë eurot (video)

Barcelona ka përmbysur rezultatin në fillim të pjesës së dytë ndaj Betis. Miqtë shënuan në fillim me Fekir në minutën e 15′, goli i barazimit erdhi...

La Liga 21:50 - 25 Gusht, 2019

Video: Shënon një tjetër kampion bote në “Camp Nou”/ Festojnë të zotët e shtëpisë

Barcelona ka barazuar shifrat 1-1 në sfidën kundër Betis që po luhet në “Camp Nou”. Miqtë kaluan të parët në avantazh me golin e shënuar nga...

La Liga 21:31 - 25 Gusht, 2019

Mungon Messi/ Kampioni i botës ndëshkon Barcelonën në “Camp Nou” (video)

Po luhet në “Camp Nou” ndeshja e fundit e javës së dytë në La Liga, Barcelona-Betis. Miqtë kanë gjetur golin e avantazhit në minutën e 15′...

La Liga 20:15 - 25 Gusht, 2019

Barcelona-Betis, formacionet zyrtare/ 3 mungesa të mëdha te katalanasit

Në orën 21:00 luhet në “Camp Nou” ndeshja e fundit e javës së dytë në La Liga mes Barçës dhe Betis. Katalanasit vijnë me shumë mungesa...

La Liga 18:50 - 20 Gusht, 2019

Këtë nuk e kishim menduar/ Shkëmbim surprizë mes Juventusit dhe Barcelonës

Merkato ka hyrë në ditët e saj të fundit dhe ekipet e mëdha po përgatisin lëvizjet përfundimtare. Sipas asaj që raporton “Marca”, drejtori sportiv i Juventusit,...

La Liga 12:30 - 16 Gusht, 2019

Vidal mbetet jashtë Barcelonës/ Dy ekipe të mëdha në garë për kilianin

Arturo Vidal është gjithnjë e më larg Barcelonës, kiliani nuk është thirrur fare për ndeshjen e parë të La Ligës që fillon sot. E përditshmja franceze...

BundesLiga 11:38 - 16 Gusht, 2019

Sezoni i ri i Bundesligës/ Bayerni e fillon në shtëpi

Nëse Premier League dhe Ligue 1 filluan javën që shkoi, këtë fundjavë startojnë dy nga ligat e tjera të rënda: Bundesliga dhe La Liga. Sezoni i...

La Liga 17:40 - 15 Gusht, 2019

Nuk do ta besoni dot/ Oferta e fundit e Barçës për Neymar i tejkalon pritshmëritë

Nëse Real Madrid i ofroi PSG-së dje 120 milionë euro dhe Vinicius Junior, sot është kundërpërgjigjur Barcelona. Sipas radios katalanase RAC 1, Barcelona do t’i dërgojë...

La Liga 21:16 - 14 Gusht, 2019

Tronditet Barcelona/ Transferimi i verës do të mungojë për një kohë të gjatë

Në prag të sezonit të ri të La Ligës që fillon këtë fundjavë, Barcelona ka marrë një lajm të keq. Portieri brazilian, Neto, i afruar këtë...

Sport 09:42 - 11 Gusht, 2019

Barcelona turpëron Hysajn dhe Napolin/ Griezmann shënon golin e parë

Barcelona ka mposhtur me rezultatin e thellë 4-0 Napolin në miqësoren e luajtur në SHBA. Të gjithë golat u shënuan në pjesën e dytë. Suarez zhbllokoi...