Connect with Us

All posts tagged "barcelona"

BundesLiga 23:07 - 17 Shtator, 2019

Dortmundi dhe Barça ndahen në paqe, falë Ter Stegen/ Ja rezultatet e plota të ndeshjeve të sotme

Supersfida e mbrëmjes mes Dortmundit dhe Barcelonës mbyllet në paqe, 0-0. Një ndeshje e bukur, e dominuar totalisht nga vendasit, por heroi i Barcelonës është Marc-Andre...

La Liga 15:04 - 16 Shtator, 2019

Barça publikon listën e Champions League/ A do të luajë Messi?

Barcelona ka zbuluar pak minuta më parë listën e lojtarëve që janë grumbulluar për ndeshjen e nesërme në Champions League kundër Dortmundit. Edhe pse akoma nuk...

La Liga 21:16 - 15 Shtator, 2019

”Ik mbushu”/ Ish-ylli i Barcelonës përjashtohet në ndeshjen e parë si trajner

Victor Valdes është një nga protagonistët e Barcelonës, që dominoi futbollin në vitet 2006-2011, ku fitoi shumë trofe. Me tërheqjen nga futbollit, portierit spanjoll iu besua...

La Liga 15:28 - 15 Shtator, 2019

Trajneri i Barcelonës për lojtarin e tij/ Nuk është normal…

Ernesto Valverde nuk ka kursyer lëvdatat për talentin e ri të Barcelonës, Ansu Fati. 16-vjeçari shkëlqeu mbrëmë kundër Valencias duke shënuar gol, dha asist dhe dhuroi...

BundesLiga 14:25 - 15 Shtator, 2019

Po shkëlqen në Bundesligë/ Sulmuesi i njohur: Te Barça më trajtonin keq

Në prag të përballjes në Champions League mes Dortmundit dhe Barcelonës, sulmuesi i verdhezinjve, Paco Alcacer, ka folur për kohën kur ishte lojtar i katalanasave dhe...

La Liga 22:59 - 14 Shtator, 2019

Mungon Messi? Nuk ka problem, Barca bën “manita”/ Një idhull i ri po lind në “Camp Nou”

Barcelona fiton 5-2 ndaj Valencias në “Camp Nou”, për javën e katërt të La Ligës. Edhe në këtë ndeshje mungonte Messi, akoma nuk e ka marrë...

La Liga 20:41 - 13 Shtator, 2019

A do të luajë Messi në ndeshjen e nesërme?/ Kjo është lista zyrtare e Barcelonës

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka publikuar listën me lojtarët e thirrur për ndeshjen e javës së katërt në La Liga, kundër Valencias. Ashtu siç dhe...

La Liga 15:12 - 12 Shtator, 2019

Messi thyen heshtjen/ Zbulon nëse do të largohet nga Barcelona

Leo Messi ka reaguar pas spekulimeve në lidhje me largimin e mundshëm nga Barcelona, në verën e ardhshme. “Barcelona është shtëpia ime, dua të mbetem këtu....

La Liga 11:26 - 12 Shtator, 2019

Messi i pakënaqur ndaj Barcelonës/ Nuk keni bërë mjaftueshëm për ta transferuar atë lojtar

Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, nuk beson se klubi katalanas ka bërë gjithçka për të rikthyer Neymarin. Në një intervistë të fundit për “Sport”, Messi foli...

La Liga 14:20 - 11 Shtator, 2019

Tronditet Barcelona/ Messi do të mungojë në ndeshjen e fundjavës, rrezikon edhe Champions-in

Debutimi i Lionel Messit për sezonin e ri te Barcelona nuk do të ndodhë as këtë fundjavë, madje ai mund të humbë edhe supërsfidën në Champions...

La Liga 12:29 - 10 Shtator, 2019

E zbulon prestigjozja spanjolle/ Ylli i Serisë A do të jetë përforcimi i parë i Barcelonës në vitin 2020

Merkato verore është mbyllur më 2 shtator, por klubet e mëdha kanë filluar përgatitjet për përforcimet në merkaton e janarit. E përditshmja sportive katalanase “Mundo Deportivo”...

La Liga 14:52 - 8 Shtator, 2019

Messi mund të largohet në fund të sezonit/ Zbulohet plani gjenial i Barcelonës për të mbajtur në ekip

Tashmë dihet nga të gjithë se Lionel Messi mund të largohet nga Barcelona në fund të këtij sezoni, apo kur ai të dojë, edhe pse kontrata...

La Liga 10:11 - 7 Shtator, 2019

Shkëlqeu te Barcelona & Inter/ Sulmuesi i njohur “var këpucët në gozhdë”

Samuel Eto’o ka vendosur t’i japë fund karrierës së gjatë si futbollist profesionist. Kamerunasi tërhiqet në moshën 38-vjeçare. Kulmin e karrierës e arriti në vitet 2006-2010...

La Liga 10:09 - 6 Shtator, 2019

E konfirmon edhe ylli tjetër i Barcelonës/ Po, Messi mund të largohet falas

Lajmi më i bujshëm i ditës së djeshme ishte ai i publikuar nga “El Pais” ku thuhej se Leo Messi mund të largohet nga Barcelona kur...

La Liga 20:48 - 5 Shtator, 2019

Marrëveshje burrërore/ “Bombë” nga Spanja: Messi mund të largohet nga Barça në fund të sezonit

Lionel Messi, edhe pse ka kontratë me Barcelonën deri në qershor të vitit 2021, ai mund ta ndërpresë atë në mënyrë të njëanshme, më 30 qershor...