Connect with Us

All posts tagged "Basketboll"

Sport 20:58 - 26 Janar, 2020

Lajmi më i trishtë i vitit/ Përplaset me helikopter, vdes legjenda e basketbollit

Një ngjarje e trishtë ka ndodhur në California momente më parë. Legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Kobe Bryant ka humbur jetën ditën e sotme. 41-vjeçari...

Sport 18:43 - 22 Janar, 2020

Sherr i paparë/ Video: Ndeshja e basketbollit kthehet në fushë lufte

Dhuna në sport është bërë prezentë kudo në botë. Së fundmi një përleshje masive është regjistruar në takimin e basketbollit, Kansas dhe Kansas State, në Phog...

Sport 20:19 - 19 Janar, 2020

Sheh për herë të parë nga afër idhullin e tij/ Video: Tifozi i vogël ia plas të qarit

Një tifoz i vogël basketbolli është xhiruar nga prindërit në momentin kur shikon për herë të parë nga afër idhullin e tij, LeBron James. 13-vjeçari Liam...

Të tjera 19:31 - 3 Janar, 2020

Video: Tifozi i ngacmon gruan, trajneri e “zhdëp në dru”

Ka patur momente tensioni gjatë një ndeshje të kampionatit kinez të basketbollit mes Jiangsu Dragons e Liaoning Flying Leopards. Trajneri i të parëve, ish-basketbollisti slloven Mehmed...

Të tjera 16:42 - 5 Dhjetor, 2019

Video: Ndeshja e basketbollit kthehet në ring boksi

Fundi i një ndeshje basketbolli në shkollën e mesme në Phoenix u kthye në një ring të vërtetë boksi. Gjithçka nisi në sfidën mes Skyline dhe...

Të tjera 10:11 - 15 Nentor, 2019

E rrallë/ Djali kërkon me ngulm përjashtimin e babait nga ndeshja

Një ngjarje e rrallë është parë në kampionatin amerikan të basketbollit, NBA, por edhe në sportin profesionist në përgjithësi. Në ndeshjen Los Angeles Clippers-Houston Rockets, trajneri...

Sport 12:51 - 13 Shtator, 2019

Kampionati Botëror i Basketbollit/ Përcaktohet finalisti i parë

Spanja është ekipi i parë finalist i Kampionatit të Botërorit në basketboll për meshkuj, kompeticion që po mbahet në Kinë. “Iberikët” mundën pas dy kohëve shtesë...

Sport 16:19 - 11 Shtator, 2019

Surprizë e madhe në Kampionatin Botëror të basketbollit/ Eliminohet SHBA-ja

Franca ka mposhtur SHBA-në në çerekfinalen e Kampionatit botëror në basketboll, që po mbahet në Kinë. “Gjelat” fituan ndaj “Dream Team” me rezultatin 89:79, duke shkaktuar...

Sport 15:06 - 24 Gusht, 2019

Historike/ SHBA në basketboll për meshkuj humbet për herë të parë pas 13 vitesh

Humbje historike e kombëtares amerikane të basketbollit për meshkuj, e cila u mund 98-94 nga Australia në Melburn. Një ndeshje miqësore dhe përgatitore që dy skuadrat...

Sport 21:25 - 19 Maj, 2019

Basketboll meshkuj/ Titulli kampion mbetet në Durrës, por jo te Teuta (video)

Goga Basket është kampion i Shqipërisë në sezonin 2018-2019 në basketboll për meshkuj. Ekipi durrsak mposhti rivalin e qytetit, Teutën, duke fituar titullin pasi triumfoi në...

Sport 22:45 - 3 Maj, 2019

Skandal në basketbollin grek/ Ekipi i madh bie nga Kategoria

Skuadra e Olimpiakosit në basketboll ka vendosur të bojkotojë takimin kundër Promitheas, për shkak se gjyqtar në këtë takim është vendosur Panajoti Anastapopulos. Ky arbitër nuk...

Sport 16:36 - 25 Prill, 2019

Rrufe në qiell të hapur për Vllazninë/ Shkodranët bëjnë lëvizjen e befasishme në stol

Kur u duk se gjithçka kishte kaluar, skuadra shkodrane ka marrë një vendim ekstrem ndaj trajnerit të ekipit të basketbollit të meshkujve, Neven Plantak. Kroati nuk...

Sport 14:09 - 23 Prill, 2019

Skandal në Beograd!/ “Vritini shqiptarët”, shpërthen njësoj si në vitin 2014 (Video)

Skena të turpshme dhe skandaloze janë parë mbrëmjen e djeshme në sallën “Pionir”, në kryeqytetin serb, gjatë ndeshjes finale të basketbollit mes Crvena Zvezda të Beogradit...

Sport 15:37 - 22 Prill, 2019

Të gjithë flasin për futbollin/ Një sport tjetër në Shqipëri çon një gjyqtar në Botëror

Basketbolli në Shqipëri këtë sezon ka rezultuar i suksesshëm teksa edhe ekipi i Teutës arriti në bënte surprizën duke u kualifikuar deri në finalen e Ballkan...

Sport 09:49 - 17 Mars, 2019

NBA me spektakël / State shkatërron Oklahomën, shkëlqen Irving

Kampionët e Golden State kanë triumfuar 110-88 në fushën e Oklahomës, në përballjen e dy prej ekipeve më të mira në Konferencën e Perëndimit. Ndeshje e...