Connect with Us

All posts tagged "Bayern M"

BundesLiga 15:15 - 28 Mars, 2020

Bayern i tregon derën Neuer-it, i vë syrin portierit 100 milionë eurosh

Mund të ketë ndryshime të rëndësishme te Bayern Munich për sa i takon merkatos. Veçanërisht për sa i takon rolit të portierit. Zërat në lidhje me...

BundesLiga 20:33 - 10 Mars, 2020

Ish-ylli i Bayernit bëri një koment fyes për gratë, tifozët kërkojnë tredhjen e tij

Një deklaratë fyese për gratë e Mario Basler, ish-yllit të Bayernit, ka acaruar shumë tifozët në Gjermani, si dhe shumë organizata, instituticione, shoqata për mbrojtjen e...

BundesLiga 17:27 - 16 Shkurt, 2020

Bayerni shtyp Kolnin dhe rimerr vendin e parë/ Super rekord nga Lewandowski

Bayern Munich ka mposhtur 4-1 FC Koln në RheinEnergie Stadion, duke ruajtur kreun e vendit të parë. Bavarezët kanë rimarrë vendin e parë pasi i kishte...

BundesLiga 16:01 - 16 Shkurt, 2020

Video/ Bayerni pa frena, ylli i bavarezëve “tallet” me kundërshtarët

Bayerni ka shënuar edhe golin e tretë në transfertën ndaj Koln. Pas Lewandowskit 3′, Coman 5′, këtë herë ishte radha e Serge Gnabry. Gjermani shmangu dy...

BundesLiga 15:42 - 16 Shkurt, 2020

Video: Bayern i frikshëm, 2 gola në 5 minutat e para

Bayern Munich e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme ndeshjen e sotme në transfertë ndaj Koln, e vlefshme për javën e 22-të të...

BundesLiga 18:19 - 4 Shkurt, 2020

“Po sikur të telefonoj Messi, çfarë do të ndodhë”?/ Bayernin e kap frika

Bayern Munchen mund të humbasë një nga senatorët e skuadrës. Ekipi gjerman është në ankth për fatin e Thiago Alcantaras. Mesfushori spanjoll dëshiron të largohet dhe...

BundesLiga 18:01 - 25 Janar, 2020

Bayern Munich-Schalke, formacionet zyrtare/ Transferimi i fundit i bavarezëve në stol

Bayern Munich-Schalke është supersfdia e javës së 19-të në Bundesliga, e cila do të luhet në “Allianz Zrena”, duke nisur nga ora 18:30. Flick ka hedhur...

BundesLiga 18:04 - 23 Janar, 2020

Nis revolucioni te Bayerni, 5 yje bëjnë gati valixhet

Bayern Munich është i detyruar të ndjekë në Bundesliga. Bavarezët mbajnë vendin e dytë në renditje dhe janë katër pikë larg Leipzig-ut kryesues. Një rendimet që...

BundesLiga 15:26 - 21 Janar, 2020

Merkato: Lëvizje zurprizë, ylli i Realit transferohet te Bayern

Álvaro Odriozola duket se do të jetë përforcimi i parë i Bayernit për këtë merkato. Mbrojtësi spanjoll ka munguar në stërvitjen e sotme të Realit, pasi...

BundesLiga 16:58 - 19 Janar, 2020

Hertha Berlin-Bayern M/ Futbollisti më i kritikuar kalon në avantazh bavarezët

Pas 60 minutash lojë, shënohet goli i parë në “Olympiastadion” në ndeshjen e javës së 18-të, Hertha Berlin-Bayern Munich. Golin për bavarezët e shënoi Thomas Muller,...

La Liga 10:44 - 12 Janar, 2020

Surpriza e merkatos/ Bayern Munich piketon yllin e Barcelonës

Bayern Munich është gati të bëjë një lëvizje të madhe gjatë merkatos së janarit. Bavarezët duan të përforcohen në repartin e mbrojtjes dhe kanë piketuar anësorin...

BundesLiga 20:07 - 20 Dhjetor, 2019

Te Bayerni janë në merak, ylli kryesor duhet të operohet menjëherë

Lojtari më në formë i Bayern Munich për këtë sezon, Robert Lewandowski, duhet të operohet menjëherë pas sfidës së nesërme ndaj Wolfsburg, e cila është e...

BundesLiga 16:33 - 19 Dhjetor, 2019

Në Gjermani janë të sigurt/ Ja cili do të jetë transferimi i madh i Bayern Munich në janar

Leroy Sane dëshiron të largohet nga Manchester City për t’u rikthyer në Bundesligë, këtë herë te Bayern Munich. Kështu shkruajnë mediet gjermane, sipas të cilave vetë...

BundesLiga 14:37 - 17 Dhjetor, 2019

Historia e rrallë e futbollistit që luajti dy ndeshje brenda një dite, me Bayernin dhe Uellsin

Shumë është folur për faktin se Liverpool është i detyruar të luajë dy herë në dy ditë: në Kupën e Ligës, të martën; dhe në Botërorin...

BundesLiga 14:32 - 16 Dhjetor, 2019

Chelsea-Bayern/ Ky është reagimi i Manuel Neuer

Bayern Munich do të përballet me Chelsean për fazën e 1/16-ve në Champions League. Hera e fundit që këto dy ekipe kanë qenë përballë në Champions...