Connect with Us

All posts tagged "Bayern Munchen"

Sport 19:27 - 2 Korrik, 2019

Bayerni prezanton kampionin e botës/ Ja numri që do të mbajë

Akordi ishte arritur prej kohësh, ndërsa zyrtarizimi ka ardhur gjatë ditës së sotme. Bayern Munich ka prezantuar Benjamin Pavard, ish-lojtarin e Stuttgartit. 23-vjeçari u shpall kampion...

Sport 15:38 - 10 Prill, 2019

Ndryshime nga stoli në sulm/ Bayerni përgatit revolucionin

Presidenti i Bayernit të Mynihut, Uli Hoeness, gjatë muajit mars deklaroi se bavarezët në përfundim të kampionatit kanë programuar një sërë investimesh në radhët e ekipit,...

Sport 13:18 - 5 Mars, 2019

Bayern Munich nuk ka më dyshime/ Rinovon me yllin gjerman

Bayern Munich, veçse pritet të bëjë disa lëvizje në hyrje, po punohet edhe për nënshkrimin e kontratave të reja me futbollistët aktualë. Serge Gnabry është ai...

Sport 12:51 - 5 Mars, 2019

Franz Beckenbauer analizon Bayernin e këtij sezoni/ Tregon edhe favoritin e Champions League

Ish-futbollisti gjerman dhe presidenti i nderit i Bayern Munich, Franz Beckenbauer, ka analizuar sezonin e deritanishëm dhe ka folur për disa nga çështjet që shqetësojnë jo pak tifozët...

Sport 09:17 - 25 Shkurt, 2019

E hëna nis me një lajm bombë/ Bayern Munich do të transferojë yllin e Realit për 120 milionë euro

Bayern Munich është duke tentuar të bëjë një transferim të madh nga Real Madrid. Bavarezët  po tentojnë të transferojnë Marco Asension nga “Los Blancos”. Skuadra gjermane...

Sport 11:42 - 19 Shkurt, 2019

Në prag të ndeshjes të madhe/ Ylli shqiptar ka dy fjalë për t’i thënë Bayernit

Në “Anfield” luhet sot akti i parë i një përplasjeje të madhe të Champions League mes Liverpoolit dhe Bayernit të Mynihut. Një sfidë e veçantë kjo...

Sport 20:25 - 16 Shkurt, 2019

Festë te Bayerni/ Ylli i madh do të luajë kundër Liverpoolit

Sot, stafi mjekësor i Bayern Munich ka dhënë përgjigjen përfundimtare për gjendjen e Kingsley Coman. Anësori francez shënoi dy gola në ndeshjen e mbrëmshme kundër Augsburg,...

Sport 12:44 - 14 Shkurt, 2019

Bayern Munich heq dorë nga ylli francez/ Është shumë i shtrenjtë

Bayern Munich është tërhequr nga oferta për nënshkrimin e mesfushorit francez, Adrien Rabiot. “Kicker” shkruan se bavarezët janë tërhequr nga interesi i treguar për të në...

Sport 10:11 - 30 Janar, 2019

Zyrtare/ Sulmuesi i njohur largohet nga Bayerni dhe transferohet në Kinë

Sulmuesi gjerman, Sandro Wagner ka lënë kampionët e Gjermanisë, për t’u transferuar në Kinë, tek Tianjin Teda. 31-vjeçari u bashkua me Bayern-in në fillim të vitit të...

Sport 22:30 - 18 Janar, 2019

Bayerni e nis vitin me fitore/ 3 pikë larg vendit të parë

Bayern Munchen e ka nisur vitin 2019 me këmbë të mbarë. Bavarezët kanë arritur fitore të rëndësishme në udhëtim ndaj Hoffenheim, duke fituar me rezultatin 3-1....

Sport 21:18 - 19 Dhjetor, 2018

“Çmendet” ekipi i Bayernit/ Ofron 85 milionë euro për kampionin e botës

Bayern Munich pritet që të kompletojnë nënshkrimin e mbrojtësit kampion bote të Atletico Madridit, Lucas Hernandez në janar për shumën e 85 milionë euro. Kjo shumë...

Sport 19:20 - 11 Dhjetor, 2018

Lajm i trishtë për tifozët e Bayernit/ Pas Arjen Robben do të largohet edhe ylli tjetër i madh

Vera e vitit të ardhshëm do të jetë e dhimbshme për tifozët e Bayernit. Pas Arjen Robbën që ka zyrtarizuar largimin e tij nga ekipi bavarez,...

Sport 22:18 - 6 Dhjetor, 2018

“Njerëzit e mirë sa vijnë e rrallohen”/ Kush e ka mërzitur yllin e Bayernit?

Para, pushtet, ego, në biznesin e futbollit secili mendon për veten e tij. Por Leon Goretzka njeh dikë që është ndryshe, i cili i ka lënë...

Sport 11:26 - 12 Nentor, 2018

Skandal te Bayern Munchen/ Ylli i madh dhunon gazetarin pas humbjes ndaj Borussia Dortmund

Situatë kaotike te Bayern Munchen, që po përjeton një sezon skandaloz, jo thjesht për rezultatet dhe lojën aspak të mirë, por edhe për problemet jashtë fushe,...

Sport 22:40 - 30 Tetor, 2018

Kupa e Gjermanisë/ Bayerni bën detyrën ndaj ekipit modest

Bayern Munich avancon në raundin e tretë të Kupës së Gjermanisë teksa ka mposhtur me rezultatin 2-1 ekipin e kategorisë së katërt, Regional Liga West, Rudinghausen....