Connect with Us

All posts tagged "bayern"

BundesLiga 20:19 - 20 Tetor, 2019

Neuer i pakënaqur me Kovac/ Ja kush është problemi i këtij Bayerni

Lëkunden pozitat e trajnerit të Bayernit të Mynihut, Niko Kovac. Kroati, i cili i shpëtoi shkarkimit vitin e kaluar pasi arriti të fitonte në fund Bundesligën,...

BundesLiga 17:26 - 19 Tetor, 2019

Bayerni ngec sërish, i ikën fitorja nga duart në minutën e fundit

Bayern Munich ka dalë me vetëm 1 pikë nga transferta e sotme kundër Augsburg, edhe pse ishte shumë afër fitores. Vendasit e nisën shumë mirë takimin,...

BundesLiga 16:57 - 19 Tetor, 2019

Lum Bayerni për këtë lojtar/ Video: 24-vjeçari shënon një perlë të vërtetë

Bayerni ka kaluar në avantazh në transfertën ndaj Augsburg, pas golit të shënuar nga Serge Gnabry në minutën e 48′. 24-vjeçari i bavarezëve dërgoi topin në...

BundesLiga 15:56 - 19 Tetor, 2019

Augsburg-Bayern/ Bavarezët barazojnë rezultatin, shënon “bisha”

Avantazhi i Augsburg ndaj Bayern ka zgjatur vetëm 13 minuta. Vendasit shënuan pas 27 sekondave lojë me Richter, i cili përfitoi nga përgjumja e mbrojtjes dhe...

BundesLiga 15:42 - 19 Tetor, 2019

Turpërohet Neuer, Bayern pëson gol pas 27 sekondash lojë

Bayerni e ka nisur në mënyrën më të keqe të mundshme transfertën ndaj Ausgburg. Vendasit shënuan me Richter, i cili shfytëzoi më së miri përgjumjen e...

BundesLiga 14:34 - 19 Tetor, 2019

Augsburg-Bayern, formacionet zyrtare/ Lewandowskit me shokë nuk ju lejohet më të gabojnë

Pas humbjes së fundit në shtëpi 1-2 ndaj Hoffenheim, Bayerni do të kërkojë të rikthehet te fitorja në transfertën ndaj Augsburg. Bavarezët janë dy pikë larg...

BundesLiga 14:47 - 17 Tetor, 2019

Kampioni i botës këshillon Bayernin/ Hiq dorë nga ai lojtar

Lothar Matthaus, kampioni i botës me Gjermaninë në vitin 1990 dhe ish-kapiten i Bayernit, në një prononcim për “Sportr1”, iu ka bërë thirrje drejtuesve të klubit...

BundesLiga 19:38 - 13 Tetor, 2019

E pranon vetë legjenda Miroslav Klose/ Ai është dhjetë herë më i mirë se unë

Sulmuesi i Bayern Munich dhe Polonisë, Robert Leëandoëski, e ka nisur me shifra të frikshme sezonin e ri. 31-vjeçari ka shënuar 18 gola në këto javë...

BundesLiga 20:33 - 10 Tetor, 2019

Rrëfehet shefi i Bayern-it/ Kam derdhur lot kur shkarkuam Ancelottin

Carlo Ancelotti firmosi një kontratë 3-vjeçare me Bayern Munchen në vitin 2016, por aventura e tij nuk zgjati shumë. Trajneri italian fitoi një titull dhe dy...

BundesLiga 22:24 - 9 Tetor, 2019

E kërkojnë gjithë klubet e mëdha/ Ribery çudit tifozët: Te Bayerni nuk do të kishte vend për të

19-vjeçari i Borussia Dortmund, Jadon Sancho, është një nga talentet më premtues në botën e futbollit dhe ka ngjallur interesimin e shumë klubeve të mëdha. Një...

BundesLiga 11:10 - 9 Tetor, 2019

Askush nuk e mendonte këtë/ Ylli i madh i kërkon Bayernit të largohet në merkaton e janarit

Të gjithë prisnin që Thomas Muller ta përfundonte karrierën te Bayern Munich, por mesa duket nuk do të ndodhë kështu. Thomas e nisi rrugëtëmin e tij...

BundesLiga 16:43 - 8 Tetor, 2019

Një nga më të mirët në botë/ Legjenda e Gjermanisë var këpucët në gozhdë

Legjenda e Bayernit dhe Gjermanisë, Bastian Schweinsteiger, ka njoftuar pak më parë përmes një postimi në rrjetet sociale se është tërhequr përfundimisht nga futbolli. Prej dy...

BundesLiga 19:15 - 6 Tetor, 2019

Plas “lufta”/ Bayerni nuk e lejon yllin e madh të luajë me Francën

Bayern Munich ka reaguar ashpër pas vendimit të trajnerit të Francës, Didier Deschamps, për të grumbulluar për dy ndeshjet e radhës eliminatore Lucas Hernandez. Mbrojtësi 23-vjeçar...

BundesLiga 17:30 - 5 Tetor, 2019

Bayerni turpërohet në shtëpi/ Dortmundi kënaqet me një pikë

Rezultate surprizë në javën e 7 të Bundesligës. Bayerni është mundur 1-2 në shtëpi nga Hoffenheim. Pjesa e parë në “Allianz Arena” u mbyll në barazim...

BundesLiga 14:35 - 5 Tetor, 2019

Bayern M-Hoffenheim, formacionet zyrtare/ Nuk mungon heroi i Championsit

Bayerni do të presë në “Allianz Arena” Hoffenheim në ndeshjen për javën e shtatë të Bundesligës. Sapo është publikuar formacioni zyrtar, që Kovac do të hedhë...