Connect with Us

All posts tagged "Belgjika"

Sport 19:59 - 19 Dhjetor, 2019

Renditja e FIFA-s/ Ja kush është kombëtarja më e mirë për vitin 2019

Ditën e enjte u shpall klasifikimi përfundimtar i FIFA-s për vitin 2019 dhe Belgjika ashtu si edhe sezonin e kaluar u kurorëzua si skuadra përfaqësuese më...

Sport 21:36 - 10 Tetor, 2019

Eliminatore Euro 2020: 45 minutat e para/ Belgjika shënon 6 gola, Holanda në ‘paqe’

Janë mbyllur 45 minutat e para në ndeshjet eliminatore për Euro 2020. Belgjika është duke fituar 5-0 ndaj amatorëve të San Marino me golat e Lukaku...

Sport 21:44 - 4 Prill, 2019

De Bruyne parashikon fituesin e Europianit / “Ua thashë para një jave”

Kjo e tashmja është një kohë shumë fantastike për ekipin përfaqësues të Anglisë. “Tre luanët” kanë një numër të madh talentesh që po i bashkohen veteranëve...

Sport 22:50 - 24 Mars, 2019

VIDEO: Belgjika shkëlqen dhe kryeson grupin / Bardhi nderon fqinjët tanë

Belgjika ka marrë fitoren e dytë në po kaq ndeshje të luajtur në Grupin I të fazës kualifikuese për Euro 2020. Belgët kanë mundur 2-0 në...

Sport 22:45 - 21 Mars, 2019

Në Eliminatoret 2020 fitojnë “big”-ët / Më e mira duket Holanda

Holanda ka mposhtur 4-0 Bjellorusinë duke marrë kryesimin e Grupit C të kualifikueseve të Euro 2020. Ishte Memphis Depay që në minutën e parë të ndeshjes...

Sport 21:42 - 21 Mars, 2019

VIDEO: Luhen 45′ Belgjikë-Rusi / Cheryshev përfiton nga një gabim i Cortuois

Belgjika e ka mbyllur në fitore 2-1 pjesën e parë të ndeshjes që po luan në shtëpi, e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020-të. Vendasit kanë...

Sport 22:43 - 18 Nentor, 2018

Përfundojnë ndeshjet e sotme në Ligën e Kombeve/ Kualifikohet Zvicra e shqiptarëve

Zvicra ka bërë një përmbysje spektakolare që do të mbahet mend gjatë. Pas një disavantazhi 2-0 në fillim të ndeshjes, vendasit kanë përmbysur gjithçka duke triumfuar...

Sport 10:54 - 16 Tetor, 2018

Belgjika zgjedh kryebashkiakun e parë me ngjyrë/ Djali i tij është një nga mbrojtësit më të mirë në botë

Belgjika zhvilloi ditën e djeshme zgjedhjet lokale, ku ra në sy një numër i madh i votuesve. Por ajo që bëri më shumë përshtypje në këto...

Sport 20:44 - 6 Korrik, 2018

Brazili pa ide të qarta, Belgjika i shënon dhe të dytin

Belgjika duket se është realisht një nga favoritet për të fituar këtë botëror, pasi “Djajtë e kuq” po udhëheqin 2-0 kundër një Brazili në dukje shumë...

Sport 21:58 - 2 Korrik, 2018

“Mrekulli belge” në limite / Chadli heroi i Belgjikës

Belgjika është çerekfinalistja e radhës. Pasi e panë veten në disavantazh 2-0 në startin e pjesës së dytë, Belgjika dukej se do t’i jepte lamtumirën Botërorit,...

Sport 21:36 - 2 Korrik, 2018

Kjo është Belgjika! / Barazon brenda 4 minutash

Skuadra e madhe u bë e vogël dhe skuadra e vogël u bë e madhe për disa minuta. Gjithsesi, Belgjika u kthye aty ku i takon...

Sport 20:49 - 2 Korrik, 2018

“Rusi 2018” / Belgjika është e frikshme, por Japonia mbahet…

Hazard, De Bruyne, Mertens, Lukaku dhe Carrasco po bëjnë shumë mirë detyrat e tyre dhe shpeshherë vunë në vështirësi mbrojtjen e Japonisë. Gjithsesi, edhe aziatikët patën...

Sport 22:44 - 31 Gusht, 2017

Belgjika, 9 gola ndaj Gjibraltarit / Ja rezultatet e sotme në Eliminatore

Mertens, Meunier, Lukaku, Witsel, Lukaku, Hazard, Meunier, Meunier dhe Lukaku. Kjo qe “panorama” e ndeshjes së sotme, Belgjikë-Gjibraltar, e vlefshme për kualifikueset e Botërorit të Rusisë. Skuadra belge shkatërroi...

Sport 20:52 - 2 Korrik, 2016

Tensioni te Begjika, Wilmots përplaset me Courtois

Eliminimi nga Uellsi në cerekfinale  të Euro 2016 nuk nuk është kapërdirë kollaj te skuadra e Blegjikës. I pari në listën e fajtorëve, sipas shtypit belg...

Sport 23:06 - 1 Korrik, 2016

Uellsi kualifikohet në gjysmëfinalen e Euro 2016

Uells është kualifikuar në gjysmëfinalen e Euro 2016, ku do të ndeshet me Portugalinë. Sfida e mbrëmjes së sotme me Belgjikën, u mbyll me rezultatin 3-1 për Uellsin....