Connect with Us

All posts tagged "belgjike"

Sport 17:20 - 30 Mars, 2020

Sindrit Guri në verë do të ndryshojë ekip/ A do të rikthehet në Superligë?

Futbolli në Belgjikë është ndalur për shkak të pandemisë së coronavirusit. Ashtu si në të gjithë Europën edhe kampionati belg ka pezulluar aktivitetin e tij. Një...

Sport 20:56 - 16 Nentor, 2019

Eliminatore Euro 2020: Vëllezërit Hazard shënojnë 3 gola, Belgjika turpëron brenda Rusinë

Belgjika vazhdon formën e mirë të ndeshjeve të fundit, pasi edhe sot ka mundur në “Gazprom Arena” të St. Petersburgut 1-4 Rusinë, në ndeshjen eliminatore për...

Sport 19:59 - 13 Tetor, 2019

Euro 2020/ Pas Belgjikës dhe Italisë, mësohet ekipi i tretë që pret biletën për në Europian

Pas Belgjikës dhe Italisë, Rusia me fitoren e sotme 0-5 në Qipro ka prerë zyrtarisht biletën për në Euro 2020. Takimi i sotëm në Nikosia nuk...

Sport 19:02 - 6 Tetor, 2019

Skandal/ Futbollistët dhunojnë vajzën e droguar

Një skandal i rëndë ka tronditur së fundi futbollin belg. Lojtarët e një ekipi të ligave të ulëta kanë dhunuar dhe më pas droguar një vajzë,...

Sport 21:34 - 9 Shtator, 2019

45 minutat e para/ Belgjika është super, ngec Gjermania, Holanda në avantazh

Sapo kanë përfunduar pjesët e para në ndeshjet eliminatore për Euro 2020, për mbrëmjen e sotme. Belgjika është duke fituar 0-3 ndaj Skocisë me golat e...

Kombëtare 21:12 - 3 Gusht, 2019

Sindrit Guri shënon me kokë/ Ja kujt ia dedikon golin, mjaft emocionuese (video)

Sindrit Guri e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin e ri. Sulmuesi kuqezi ka shënuar golin e parë për ekipin e Oostendes...

Sport 13:40 - 13 Prill, 2019

Kaos në Belgjikë/ Ekipi i tyre pësoi 2 gola në 30 minuta, tifozët i vënë flakën stadiumit

Ndeshja mes Standard Liege dhe Anderlecht u ndërpre vetëm pas 30 minutash lojë për shkak të hedhjes së flakandantëve nga tifozeria mike. Ecuria negative në këtë...

Sport 16:50 - 25 Mars, 2019

Igli Tare një hap para të tjerëve/ Bisha braziliane drejt Lazios (Foto)

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka një preferencë të theksuar për kampionatin belg. Përgjatë viteve, Tare i ka siguruar klubit ku punon lojtarë cilësorë me...

Sport 11:36 - 9 Mars, 2019

Futbollisti që u bë i njohur te Skënderbeu tregon rrugëtimin në futboll/ Nuk kisha para as për bukë…

Peter Olajinka ishte adoleshent kur zbarkoi në Shqipëri. Bylisi, një klub që asokohe u bë një strehë për shumë nigerianë, i krijoi mundësinë lojtarit të hidhte...

Sport 22:51 - 2 Mars, 2019

VIDEO: Guri na mahnit me një super asist / Shihni aksionin e tij në Belgjikë

Sidrit Guri vazhdon të luajë rregullisht për skuadrën e Ostendes në Belgjikë, por goli po mungon për ish-sulmuesin e kombëtares kuqezi. Edhe në takimin e sotëm...

Sport 22:15 - 19 Dhjetor, 2018

Futbollisti i Kombëtares tonë fut në sherr trajnerin me presidentin e klubit/ Ja çfarë ka ndodhur te ekipi i njohur europian

Kristal Abazaj debutoi si zëvendësues në sfidën që Anderlechti humbi 2-1 në fushën e Cercle Brugge. Shqiptari u hodh në fushë në minutën e 69-të, pa...

Sport 13:15 - 16 Tetor, 2018

Skandali i madh ka tronditur botën e futbollit në Belgjikë/ Mediat serbe akuzojnë Igli Taren

Skandali i shpërthyer në Belgjikë mund të nxjerrë në dritë të tjera çështje dhe në një prej tyre mund të jetë i përfshirë edhe Igli Tare,...

Sport 21:45 - 12 Tetor, 2018

Rrëfimi shokues i arbitrit belg/ Ja si trukohen ndeshjet

Pas skandalit që shpërtheu në Belgjikë dy ditë më parë, ku të shumtë ishin ata që akuzoheshin për manipulime ndeshjesh, është një arbitër belg që flet...

Sporti Kryesore 20:03 - 12 Tetor, 2018

Skandali i trukimeve në futbollin belg, po hetohen 22 persona

Prokurorët belgë thanë të enjten se 22 persona janë nën hetim, përfshirë edhe një arbitër kryesor, pasi një skandal mashtrimesh dhe trukimi të rezultateve të ndeshjeve...

Sport 10:12 - 25 Gusht, 2018

Ja çfarë i ka ndodhur mbrëmë sulmuesit të kombëtares që luan në Belgjikë/ Emocion më vete

Sezonin e kaluar që luajti te Kukësi i bëri për vete të gjithë me nivelin dhe përgatitjen e lartë, golat, sjelljen e tij etj. Të gjitha...