Connect with Us

All posts tagged "benzema"

La Liga 17:55 - 1 Shkurt, 2020

Video: Derbi i Madridit mbyllet vetëm me 1 gol, festojnë “Los Blancos”

Real Madridi ka mundur në “Santiago Bernabeu” 1-0 Atletico Madridin. Pjesa e parë e derbit u mbyll në barazim të bardhë. Goli i vetëm i takimit...

La Liga 17:19 - 1 Shkurt, 2020

Video: Zhbllokohet derbi i Madridit, shënon Benzema

Sapo është shënuar goli i parë në “Santiago Bernabeu” në derbin mes Realit dhe Atleticos. Karim Benzema ka kaluar “Los Blancos” në avantazh në minutën e...

La Liga 19:55 - 30 Dhjetor, 2019

Realit nuk i pritet, firmos me yllin francez

Karim Benzema do të jetë një lojtar i Real Madrid deri në vitin 2022. Është ky lajmi që vjen nga mediat spanjolle, që konfirmojnë se sulmuesi...

La Liga 19:55 - 24 Dhjetor, 2019

E vështirë për ta besuar, ja lojtari “fajtor” që i ka hequr Realit 7 pikë në La Liga

Real Madridi e mbylli vitin 2019 në vendin e dytë në La Liga pas Barcelonës kryesuese. Madrilenët kanë qenë të pafat në 3 barazimet e regjistruara...

La Liga 23:02 - 15 Dhjetor, 2019

Super ndeshje në “Mestalla”/ Video: Benzema shpëton Realin nga humbja

Është mbyllur takimi mes Valencias dhe Real Madrid, që u luajt në “Mestalla Stadium”. Të dy skuadrat bënë një sfidë të madhe, por në fund, u...

La Liga 14:57 - 7 Dhjetor, 2019

Barcelona në presion/ Video: Reali mund kushurinjtë e tyre dhe kap vendin e parë

Reali ka mundur katalanasit e Espanyol 2-0 në “Bernabeu”, për javën e 16-të të La Ligës. Golin e parë e shënoi Rapahel Varane në minutën e...

La Liga 21:53 - 23 Nentor, 2019

Real M-Sociedad: 45 minutat e para/ Gabon Ramos, Benzema nderon të zotët e shtëpisë

Pjesa e parë mes Real Madridit dhe Real Sociedad që po luhet në “Bernabeu” është mbyllur në barazim 1-1. Miqtë shënuan pas 120 sekondave lojë, Sergio...

La Liga 14:05 - 22 Nentor, 2019

Plas gallata te Reali, sulmuesi madrilen godet veten me top (video)

Gjatë seancës së fundit stërvitore nuk kanë munguar të qeshurat te Reali. Karim Benzema goditi veten me top në fytyrë gjatë një ushtrimi. Ky moment që...

La Liga 13:42 - 19 Nentor, 2019

Hazard “injoron” Messin dhe Ronaldon, ja cilin zgjedh si sulmuesin më të mirë në botë

Eden Hazard “injoron” Messin dhe Ronaldon, por edhe emra të tjerë të mëdhenj si Neymar, Leëandoëski, Kane, Icardi, Lukaku etj dhe zgjedh si sulmuesin më të...

La Liga 17:11 - 17 Nentor, 2019

Franca i mbyll derën, shpërthen ylli i Realit/ Më lini të luaj në një kombëtare tjetër

Karim Benzema nuk mund të luajë më me Francën deri në fundin e karrierës së tij si futbollist. Këtë la të nënkuptohet presidenti i Federatës Franceze...

La Liga 19:26 - 12 Nentor, 2019

Mos e beso po deshe/ Ky lojtar i Realit është më efikas se Messi dhe CR7

Largimi i Cristiano Ronaldos nga Real Madridi në verën e vitit 2018, ka “zgjuar” Karim Benzema i cili ka koleksionuar shifra mbresëlënëse në aspektin personal. Francezi...

Sport 22:38 - 6 Nentor, 2019

Champions/ Ylli i Realit barazon rekordin e pabesueshëm të Messit

Pasi shënoi dy herë në minutat e para, Rodrygo dhuroi edhe një asist. Pasimi i brazilianit në minutën e fundit të pjesës së parë u kthye...

La Liga 21:33 - 30 Tetor, 2019

Video: Reali shënon 2 gola në 60 sekonda me 45-milionëshin dhe kampionin e botës

Reali e ka nisur mjaft mirë takimin e sotëm kundër Leganes në “Bernabeu” për javën e 11-të të La Ligës. Madrilenët shënuan 2 gola brenda 60...

Sport 12:07 - 13 Tetor, 2019

Trajneri i Francës i mbyll derën e kombëtares yllit të Realit/ Nuk ka vend për atë

Karim Benzema nuk grumbullohet me kombëtaren e Francës që prej katër vitesh. Sulmuesi i Real Madrid i bënte shantazh Mathieu Valbuenës për nxjerrjen e një video...

La Liga 16:26 - 11 Tetor, 2019

Benzema po plaket/ Reali piketon talentin që po çmend Europën këtë sezon

Reali Madridit po planifikon norvegjezin Erling Braut Haaland si zëvënduesin ideal të Karim Benzema në verën e ardhshme. 19-vjeçari po shkëlqen këtë sezon te austriakët e...