Connect with Us

All posts tagged "berlusconi"

Seria A 17:49 - 2 Shkurt, 2020

Berlusconi zbulon prapaskenën/ Kërkova mos ta poshtëronin më Interin

Silvio Berlusconi nuk i kursen kurrë batutat dhe ironinë. Monza e “kavalierit” fitoi 4-0 kundër Leccos dje në mbrëmje dhe presidenti i klubit të vogël italian...

Seria A 19:37 - 15 Dhjetor, 2019

“Tradhti” merkatoje!/ Ish-presidenti kërkon t’i rrëmbejë Ibrahimovicin Milanit

Zlatan Ibrahimovic vijon të jetë futbollisti më i kërkuar në merkaton e lojtarëve. Suedezit i skadon kontrata me Los Angeles Galaxy në fundin e këtij viti...

Seria A 22:32 - 20 Shtator, 2019

Berlusconi tallet keq me Milanin/ Klubi im i mund 3-0

Silvio Berlusconi, ish-presidenti legjendar i Milanit, që tani ka marrë drejtimin e Monza-s, është tallur keq me ekipin e tanishëm të kuqezinjve. “Kam folur me presidentin...

Sport 19:19 - 18 Korrik, 2019

Berlusconit nuk i ndahet shpirti nga Milani/ Fjalë të mëdha për anësorin kuqezi, një këshillë për trajnerin e ri

Ish presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, është rikthyer të flasë për skuadrën kuqezi, ku ka komentuar me nota pozitive planet e shoqërisë së re dhe ka...

Sport 17:35 - 17 Maj, 2019

Berlusconi del kundër futbollistëve të huaj në Itali/ Nuk u kuptohen as emrat

Silvio Berluskoni është nga ata presidentë që ka fituar pafund me Milanin, mirëpo tani drejton një klub modest si Monza. Në një intervistë për “Rai3”, ish-presidenti...

Sport 19:55 - 19 Mars, 2019

Zbulohet historia / Berlusconi donte ta shiste Milanin te një princ saud

Silvio Berluoni ka qenë padyshim një ndër presidentët më të suksesshëm të historisë së Milanit. Italiani qëndroi në krye të kuqezinjve për më shumë se 25...

Sport 20:08 - 21 Dhjetor, 2018

Berlusconi nuk e mban fjalën/ Shkel premtimet që bëri për ekipin italian

Kishte premtuar një ekip me italianë të qethur, të rruar, pa vëthë dhe tatuazhe. Por Silvio Berlusconi duket e ka kuptuar se kështu Monza e tij...

Sport 17:00 - 9 Tetor, 2018

Akuzat për përdhunim ndaj Ronaldos/ Shfaqet vajza që futi në telashe Berlusconin

“E di që jam i pafajshëm, ndaj jam shumë i qetë”. Cristiano Ronaldo, që ndodhet me pushime sipas lejes që i ka dhënë klubi lojtarëve në...

Sport 21:30 - 5 Tetor, 2018

Berlusconi vë kushte tek ekipi i ri/ Futbollistë me flokë të rregullta, pa mjekër dhe pa…

Me fanellën e Monzës me numrin 1 në dorë, Silvio Berlusconi ka folur për herë të parë për skuadrën më të re në pronësi të tij,...

Sport 17:45 - 29 Shtator, 2018

Berlusconi bën goditjen e parë të madhe tek ekipi i ri/ Futbollisti që e duan të gjithë tifozët

Silvio Berlusconi, që sapo ka blerë skuadrën e Serisë C italiane të Monza ka vendosur t’u bëjë një dhuratë të jashtëzakonshme fansave të këtij ekipi. Presidenti...

Sport 17:50 - 27 Shtator, 2018

Berlusconi po krijon “Milanin e ri”/ Siguron të gjitha aksionet e këtij ekipi

E premte 28 shtator 2018. Kjo është një datë që tifozët e Monzës do të kujtojnë përgjithmonë. Dita kur do të njoftohet dorëzimi i kompanisë nga...

Sport 17:40 - 19 Shtator, 2018

Konfirmohet marrëveshja/ Silvio Berlsuconi blen klub të ri

Presidenti i Monzas, Nicola Colombo, ka konfirmuar se ai do t’ia shesë 95 për qind të aksioneve të klubit të tij ish-pronarit të Milanit, Silvio Berlusconit....

Sport 20:45 - 5 Shtator, 2018

Surpriza nga Galliani e Berlusconi / Do blejnë një klub italian

Askush nuk e parashikonte këtë, por duket diçka e kryer. Klubi i Monza-s, që luan në kampionatin e Serisë C, do të ketë pronarë të rinj....

Sport 14:52 - 15 Korrik, 2018

Flet dhe Berlusconi: Ronaldo te Juventus, një gjë e tmerrshme për Serie A!

Ish-presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi u shpreh se transferimi i Ronaldos te Juventusi është një goditje e rëndë për të gjitha skuadrat tjera në kampionatin italian....

Sport 17:21 - 20 Dhjetor, 2017

Berlusconi “bën presidentin” / Nis me këshillat e para për trajnerin Gattuso

Silvio Berlusconi ka një këshillë për trajnerin ri të Milanit, Gennaro Gattuso, në këtë situatë të trazuar që skuadra po kalon. “Unë po vuaj dhe po...