Connect with Us

All posts tagged "Besart Berisha"

Sport 13:20 - 1 Mars, 2020

Sulmuesi shqiptar nuk ka të ndalur, shënon dopietë fantastike për ekipin e tij

Besart Berisha, edhe pse 34 vjeç, po tregon se “vesin” e golit nuk e ka harruar. Sulmuesi shqiptar ka realizuar dy herë sot në kampionatin australian,...

Sport 10:35 - 3 Nentor, 2019

I jashtëzakonshëm/ Ky është fjalimi brilant i sulmuesit shqiptar para shokëve, që i dha fitoren e madhe ekipit

Sulmuesi shqiptar, Besart Berisha, vazhdon të mahnisë Australinë. Ekipi i tij, ëestern United mori dje një fitore të madhe 3-2 ndaj rivalëve të Melbourne. Berisha shënoi...

Sport 13:24 - 11 Mars, 2017

Besart Berisha spektakolar/ Gol dhe asist

Askush nuk mund ta ndalë Besart Berishën në A-League australiane. Sulmuesi shqiptar vazhdon të dhurojë spektakël, të shënojë dhe të jetë vendimtar për Melbourne Victory. Në...

Sport 13:24 - 8 Janar, 2016

Besart Berisha shënon dy gola për Melbourne Victory

Sulmuesi shqiptar mbetet protagonist absolut në radhët e Melbourne Victory në A League-n australiane. Skuadra nga kryeqyteti barazoi 3-3 në fushën e Central Coast Mariners dhe...

Sport 19:20 - 6 Janar, 2016

Besart Berisha: Dua Euro 2016 me Shqipërinë

Besart Berisha është gati për t’iu përgjigjur poitivisht një ftesë të mundshme nga Gianni De Biasi për t’u bërë grumbulluar me kuqezinjtë në finalet e “Euro...

Sport 13:18 - 17 Maj, 2015

Besart Berisha sërish kampion në Australi

Besart Berisha po shndërrohet në një legjendë të futbollit australian. Sulmuesi shqiptar nuk njeh limite dhe falë tij Melbourne Victory fitoi sërish titullin kampion pas 6...

Sport 11:15 - 3 Janar, 2015

Besart Berisha e nis me gol 2015-ën

Besart Berisha e nis me këmbën e mbarë 2015, por pa mundur ta shmangë humbjen e skuadrës së tij ndaj Perth Glory. Merlbourne Victory humbi mundësinë...