Connect with Us

All posts tagged "Betis"

La Liga 23:00 - 9 Shkurt, 2020

5 gola, penallti dhe dy kartona të kuq/ Barcelona merr fitoren e vështirë ndaj Betis

Barcelona ka marrë një fitore të vështirë në transfertë 2-3 ndaj Betis. Protagonisti kryesor i këtij takimi ishte Clement Lenglet, pa harruar edhe Messin, i cili...

La Liga 21:50 - 9 Shkurt, 2020

Video: Kampioni i botës bombardon portën e Barcelonës/ E feston golin mjaft bukur

Pas eliminimit nga Atl. Bilbao në Kupën e Mbretit, Barcelona po vuan shumë edhe në kampionat. Katalanasit janë duke u mundur momentalisht 2-1 nga Betis, për...

La Liga 21:18 - 9 Shkurt, 2020

Video: Betis-Barcelona, 2 gola në 3 minuta/ Messi jep asist të çmendur

Ndeshja e fundit e javës së 23-të në La Liga mes Betis dhe Barcelonës ka nisur me gola dhe me shumë vrull nga të dy ekipet....

La Liga 13:53 - 28 Dhjetor, 2019

Zyrtare: Vjen largimi i parë nga Barcelona

Prej kohësh po flitej për një kalim të Carlos Alenës te Real Betis dhe ditën e sotme ka ardhur dhe zyrtarizimi. Barcelona ka njoftuar në një...

La Liga 20:49 - 27 Dhjetor, 2019

Vendim surprizë/ Arrihet marrëveshja, super talenti largohet nga Barcelona, por jo nga La Liga

Barcelona pritet që në ditët në vijim të zyrtarizojë edhe largimin e parë për merkaton e janarit. Bëhet fjalë për Carlos Alenën, talentin i cili nuk...

La Liga 15:50 - 8 Dhjetor, 2019

E jashtëzakonshme/ 38 vjeç, por shënon 3 gola brenda 20 minutash në La Liga

Për disa lojtarë, mosha është thjesht një numër. Ky është rasti edhe i Joaquin Sanchez, legjenda e Real Betis nuk e njeh “plakjen” dhe vazhdon të...

La Liga 15:47 - 3 Nentor, 2019

Sergio Ramos gjen fajtorin për barazimin e ‘turpshëm’/ E pashë shumë mirë çfarë ndodhi

Barazim dhe hidhërim për Real Madrid, që nuk ka arritur të shfrytëzojë humbjen e pësuar nga Barcelona kundër Levantes dhe nuk ka arritur të shkojë më...

La Liga 22:52 - 2 Nentor, 2019

Reali nuk përfiton nga gabimi i Barcelonës, ngec në shtëpi ndaj Betis

Reali nuk ka shkuar më shumë se barazimi 0-0 ndaj Betis në “Bernabeu”, për javën e 11-të të La Ligës. Duke parë hapin e gabuar të...

La Liga 21:31 - 25 Gusht, 2019

Mungon Messi/ Kampioni i botës ndëshkon Barcelonën në “Camp Nou” (video)

Po luhet në “Camp Nou” ndeshja e fundit e javës së dytë në La Liga, Barcelona-Betis. Miqtë kanë gjetur golin e avantazhit në minutën e 15′...

La Liga 20:15 - 25 Gusht, 2019

Barcelona-Betis, formacionet zyrtare/ 3 mungesa të mëdha te katalanasit

Në orën 21:00 luhet në “Camp Nou” ndeshja e fundit e javës së dytë në La Liga mes Barçës dhe Betis. Katalanasit vijnë me shumë mungesa...

La Liga 22:31 - 24 Gusht, 2019

A do të luajë Messi në ndeshjen e nesërme?/ Ky është vendimi zyrtar

Lionel Messi nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen e nesërme të Barcelonës me Real Betis, pasi humbi seancën e fundit stërvitore. Argjentinasi vuan nga...

La Liga 18:31 - 4 Gusht, 2019

Tërbohen katalanasit/ Blerja e re e Barcelonës është tifoz i vjetër i Realit

Barcelona zyrtarizoi blerjen e Junior Firpo nga Real Betis, duke i dhënë kontratë 5-vjeçare. Mirëpo, më herët mbrojtësi i majtë ka qenë edhe në radarët e...

La Liga 14:05 - 4 Gusht, 2019

Zyrtare/ Barcelona bën goditjen e katërt në këtë merkato

Barcelona ka zyrtarizuar sot blerjen e katërt të këtij sezoni. Pas De Jong, Griezmann dhe Neto, klubi bëri të ditur se ka finalizuar marrëveshjen me mbrojtësin...

Sport 22:45 - 19 Korrik, 2019

Bayerni “çmendet” pas yllit argjentinas/ Kushton 60 milionë euro

Bayern Munich kërkon shërbimet e Giovani Lo Celso. 23-vjeçari argjentinas aktivizohet me Betis. Në klubin andaluzian ai ka bërë shumë mirë dhe e ka vendosur veten...

Sport 12:29 - 1 Prill, 2019

Ylli i madh spanjoll “harron” futbollin/ Perfomon në mënyrë brilante me veshjen e çuditshme (Video)

Futbollisti spanjoll i Real Betis, Joaquin i befason të gjithë. I veshur me rrobat e një teodori, 37 vjeçari ka dhuruar një kërcim mahnitës nën ritmet...