Connect with Us

All posts tagged "Bild"

BundesLiga 15:10 - 13 Nentor, 2019

Bild hedh bombën e radhës/ Guardiola në verë do të rikthehet te Bayerni

Sipas lajmeve të fundit që vijnë nga Gjermania, konkretisht nga SportBild, Pep Guardiola është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e Bayernit pas shkarkimit të Niko...

BundesLiga 10:56 - 7 Nentor, 2019

“Bild” e quan fakt të kryer/ Ky do të jetë trajneri ri i Bayern

Arsene Wenger do të jetë trajneri i ri i Bayernit të Mynihut. Kështu raporton prestigjiozja gjermane Bild, që e bën thuajse të sigurt këtë lëvizje, e...

BundesLiga 22:00 - 2 Gusht, 2019

Ku do të luajë Ribery në sezonin e ri?/ E zbulon “Bild”

Pasi i dha lamtumirën skuadrës së Bayern Munich, Franck Ribery duhet ende të zgjedhë ekipin e tij të ardhshëm. Francezi, pas plot 12 vitesh në Bavari,...

Sport 11:47 - 31 Maj, 2019

E zbulon “Bild”/ Transferimi i dytë i Realit është ylli i madh i Bundesligës

Real Madrid pritet të jetë mjaft aktiv këtë merkato dhe gjithçka duket se ka nisur vrullshëm. Në ditët në vijim pritet prezantimi i transferimit të parë,...

Sport 22:33 - 26 Nentor, 2018

E zbulojnë mediat gjermane/ Ja çfarë ndodhi mes trajnerit kroat dhe yjeve të Bayernit në ndeshjen e fundit

Pas barazimit brenda në shtëpi të kampionëve në fuqi ndaj Dusseldorf, thashethemet për shkarkimin e trajnerit Niko Kovac u rishfaqën. Sipas raportit të fundit të Bild,...

Sport 21:56 - 12 Maj, 2018

E ardhmja e mbrojtësit Mavraj, Bild zbulon versionin gjerman

Situata e mbrojtësit shqiptar, Mërgim Mavraj, te skuadra gjermane e Hamburger-it nuk është më e mira e mundshme, madje është shumë e keqe. Shqiptari nuk është...

Sport 18:40 - 3 Nentor, 2015

Hoeness drejt lirisë, Bild e “kandidon” në krye të Bayernit

Nga kolltuku komod i drejtimit të një prej klubeve më të suksesshëm, në hekurat e ftohtë të qelisë së burgut. Jeta e ish presidentit të Bayernit...

Sport 11:32 - 25 Dhjetor, 2014

Sporti në 2014, “top 10” sipas Bild

Fundviti dhe kohë vlerësimesh për një 2014 të pasur me sport. E përditshmja gjermane Bild ka rezervuar për të gjithë lexuesit e saj 10 momentet kulmore...