Connect with Us

All posts tagged "blerje"

Seria A 18:19 - 17 Janar, 2020

Dy blerjet e reja janë gati/ Ja si pritet të luajë Milani këtë fundjavë

Milan vijon me përgatitjet për sfidën e radhës ndaj Udineses në shtëpi, që do të luhet të dielën në orën 12:30. Kuqezinjtë kanë përfunduar stërvitjen e...

Premier Liga 12:37 - 11 Dhjetor, 2019

Ikën Pogba, Man. United projekton tre goditje të mëdha

Manchester United tashmë me letër dhe laps në dorë. “Djajtë e kuq” e kanë kuptuar se Paul Pogba e ka mendjen të largohet. Francezi e ka...

Sport 22:54 - 13 Gusht, 2018

6 transferime brenda verës / Shikoni super formacionin e Interit

Përjashto Juventusin që ka blerë një super yll si Cristiano Ronaldo, Interi është mbreti i merkatos në Itali. Klubi zikaltër ka bërë 3 ndërhyrje në mbrojtje,...

Sport 18:10 - 12 Gusht, 2018

Maldini emocionon tifozët e Milanit / “Kemi marrë lojtarin që duhej”

Paolo Maldini nuk i kursen komplimentet për Gonzalo Higuain, i cili shënoi gol që në ndeshjen e parë me fanellën e Milan. “Higuain, – tha drejtuesi...

Sport 11:24 - 9 Gusht, 2018

11 supergoditjet e historisë / Ky është formacioni më i shtrenjtë në botën e futbollit

Kepa Arrizabalaga është bërë zyrtarisht portieri më i shtrenjtë në histori të futbollit. 23-vjeçari ka lënë Athletico Bilbaon për t’u transferuar te Chelsea në Premierligë për...

Sport 20:17 - 3 Gusht, 2018

Po vjen blerja më e madhe e verës / Guardiola ua tregon gazetarëve

Manchester City pritet të bëjë një blerje të madhe në Premier League. Këtë gjë e ka konfirmuar trajneri Pep Goardiola, ndërkohë që kanë mbetur edhe 6...

Sport 20:41 - 2 Korrik, 2018

Premier League / Arsenali zyrtarizon një grek për mbrojtjen

Kur Unai Emery mori drejtimin e Arsenalit, të gjithë prisnin që ai të ndërtonte një mbrojtje të fortë, pasi prej vitesh tashmë “Topçinjtë” kanë pasur probleme...

Sport 17:08 - 5 Qershor, 2018

Kukësi zyrtarizon afrimin e parë/ Vjen një portier

Kukësi ka zyrtarizuar afrimin e parë në prag të merkatos së verës. Pasditën e sotme në ambientet e klubit verilindor është prezantuar Faton Maloku. Portieri 26-vjeçar...

Sport 18:17 - 13 Shkurt, 2018

Një prej blerjeve të Arsenalit do të mungojë gjatë pas dëmtimit në gju

Nuk mjaftojnë rezultatet negative për Arsenalin këtë sezon, tashmë i dëmtohet dhe një prej blerjeve më të reja të këtij sezoni. Alexandre Lacazette do të qëndrojë...

Sport 23:07 - 25 Janar, 2018

Zyrtarizohen 2 blerjet e reja të Partizanit

Partizani ka bërë dy afrime në mënyrë zyrtare. Lucas Ferreira Cardoso dhe Milain Culum veshin fanellën e 15 herë kampionëve të vendit dhe janë pothuajse plotësisht...

Sport 19:11 - 10 Janar, 2018

Juventus pas mesfushorit të Realit

Juventus po interesohet për lojtarin e talentuar të Realit. Bardhezinjtë janë hedhur në sulm për Dani Ceballos, mesfushori 21-vjeçar i Real Madrid, një nga të rinjtë...

Sport 20:54 - 5 Janar, 2018

Zyrtare/ Teuta afron mesfushorin e talentuar maqedonas

Teuta e Durrësit ka nisur fuqishëm merkaton e janarit, sepse ditën e djeshme nisi punën me trajnerin Stavri Nica dhe gjithashtu është thuajse zyrtar afrimi i...

Sport 17:59 - 7 Korrik, 2017

Milani nuk ka të ndalur / Prezantohet blerja tjetër e verës

Bum-bum Milan! Sot është prezantuar edhe Andrea Conti, mbrojtësi i djathtë që mahniti sezonin e fundit tek Atalanta. Anësori 23-vjeçar ka firmosur deri në vitin 2022,...

Sport 14:12 - 4 Gusht, 2016

Shifrat e çmendura të blerjes së Paul Pogba

Në pritje të zyrtarizimit të Paul Pogbas te Manchester United, që do të jetë edhe blerja më e shtrenjtë e historisë së futbollit, Daily Express ka...

Sport 13:10 - 17 Korrik, 2015

Garcia: Dua blerje me kualitet për Romën

Roma nuk është treguar shumë aktive deri tani në merkato megjithatë trajneri Rudi Garcia përpiqet të përcjellë qetësi në kampin verdhekuq. Blerja e Iago Falques nga...