Connect with Us

All posts tagged "boateng"

BundesLiga 16:41 - 30 Janar, 2020

Bayerni “burgos” kampionin e botës/ Nuk do të ikësh këtë merkato

Mbrojtësit të Bayernit të Mynihut, Jerome Boateng, i është bërë e qartë nga drejtuesit e lartë të ekipit bavarez se nuk mund të largohet gjatë merkatos...

BundesLiga 17:42 - 29 Janar, 2020

Plas grushti te Bayern, ja dy lojtarët e përfshirë në sherr

Situata te Bayern Munchen nuk duket aspak e qetë. Sot në stërvitje, ka plasur sherri mes Leon Goretzka dhe Jerome Boateng. MBrojtësi gjerman nuk e ka...

Seria A 16:37 - 29 Dhjetor, 2019

Ish-ylli i Milanit bën deklaratën e fortë/ Paraja është mallkim, futbolli i sotëm thjesht biznes

Sulmuesi i Fiorentinës, Kevin-Prince Boateng, thotë se paraja në futboll është mallkim, ndërsa futbolli është vetëm biznes tani dhe lojtarët nuk janë asgjë më shumë se...

Seria A 21:49 - 11 Shtator, 2019

Deklarata e ditës/ Nëse fitojmë ndaj Juventusit, do hamë biftek falas për një javë

Pas ndeshjeve kombëtare, këtë fundjave do të rikthehen kampionatet. Në Serie A, vëmendja do të jetë në Firence aty ku Fiorentina do të presë Juventusin. Në...

BundesLiga 22:30 - 3 Shtator, 2019

Ylli i Bayernit dhunoi ish-të dashurën/ Prokuroria fillon hetimet

Sipas “WDR” prokuroria gjermane po heton ndaj Jerome Boateng. Bëhet fjalë për dyshimin se ka dhunuar ish-të dashurën e tij. Prokuroria e Munihut dyshon se ylli...

Seria A 17:09 - 1 Shtator, 2019

Iu dëmtua kapiteni/ Juventusi i kërkon Bayernit kampionin e botës

Dëmtimi i rëndë i Giorgio Chiellinit ka prishur planet e Juventusit në këtë fund merkatoje. Kapiteni bardhezi këputi ligamentet e gjurit pak ditë më parë dhë...

BundesLiga 21:28 - 24 Gusht, 2019

Kovac nuk e ka në plane/ Kampioni i botës i befason të gjithë me destinacionin e ri

Mbrojtësi i Bayern Mynih, Jerome Boateng, mund të përfundojë në Turqi këtë sezon. Skuadra e Fenerbahce i ka bërë një kërkesë zyrtare skuadrës bavareze për të...

Sport 12:57 - 20 Korrik, 2019

Kovac del kundër drejtuesve të Bayernit/ “Ata dy i dua në ekip”

Bayern Munchen ka nisur fazën përgatitore në SHBA. Trajneri Niko Kovac ka folur për mediet para ndeshjes miqësore që do të zhvillohet me Real Madrid-in dhe...

Sport 15:38 - 16 Korrik, 2019

Mirupafshim Bayern/ Kampioni i botës drejt PSG-së

Bayern Munich dhe Jerome Boateng kanë vendosur të ndajnë rrugët këtë merkato verore. Pas 8 viteve në ‘Allianz Arena’, futbollisti po mendon të provojë një eksperiencë...

Sport 15:22 - 5 Korrik, 2019

Hiti i verës/ Ish-ylli i Milanit dhe Barcelonës i futet muzikës (video)

Kevin Prince-Boateng ka surprizuar sërish. Ganezi i njohur është një fanatik i jetës së bukur dhe qejfeve pafund. Asgjë e keqe, pasi të gjithë ëndërrojnë të...

Sport 14:23 - 2 Korrik, 2019

U transferua me shumë bujë në janar te Barcelona/ Largohet zyrtarisht pas 6 muajsh

Kevin Prince-Boateng ishte surpriza e Barcelonës në dritaren e transferimeve të janarit. Mesfushori me shumë eksperiencë, i cili aktivizohej në Itali me Sassuolon, u preferua si...

Sport 15:39 - 13 Qershor, 2019

Bayerni bën gjestin e madh/ Ylli i njohur drejt Serisë A

Bayern Munich ka nxjerrë në merkato Jerome Boateng. Mbrojtësi 30-vjeçar ka humbur postin e titullarit dhe largimi është shpëtimi i vetëm. Trajneri Kovac nuk e ka...

Sport 18:37 - 29 Maj, 2019

“Tradhton” Bayernin dhe shkon te “armiku”/ Surpriza e vitit

Jerome Boateng me 99% do të largohet nga Bayern Munich në merkaton e kësaj vere. Mbrojtësi 30-vjeçar e ka humbur vendin e titullarit te bavarezët dhe...

Sport 18:15 - 26 Maj, 2019

Hoeness e thotë troç/ Ai duhet të largohet nga Bayerni

Presidenti i Bayern Munich, Uli Hoeness, është shprehur qartë për sa i përket situatës së Jerome Boateng. “Do t’i këshilloja të largohet nga klubi sepse mendoj...

Sport 14:12 - 21 Maj, 2019

Nuk ka më vend te Bayerni/ Kampioni i botës niset drejt… Interit

Sipas gjermanes “Bild”, Interi ka shfaqur interes të madh për mbrojtësin e Bayern Munich, Jerome Boateng. Bayern e vlerëson lojtarin 20 milionë euro, por është gati...