Connect with Us

All posts tagged "Boks"

Sport 16:43 - 26 Mars, 2020

Rrëfim shokues i legjendës së boksit/ Kam bërë seks me mamatë dhe motrat e miqve…

Sa herë rrëfehet, ka diçka të re për të treguar nga “bëmat” e tij. Mike Tyson, kampioni më moshën më të re në peshat e rënda,...

Sport 10:48 - 23 Shkurt, 2020

Video: Veprimi i shpifur i kampionit të botës, lëpin gjakun e kundërshtarit

Tyson Fury fitoi ndeshjen e dytë ndaj Deonaty Wilder me KO në raundin e shtatë. Gjyqtari ndali ndeshjen, pasi boksieri britanik po masaktronte amerikanin. I çuditshëm...

Sport 16:12 - 20 Shkurt, 2020

Edhe dy ditë nga dueli i shumëpritur/ Boksieri britanik ironizon me mamanë e amerikanit

Vetëm dy ditë na ndajnë nga përballja e madhe mes Deontay Wilder dhe Tyson Fury. Kjo do të jetë përballja e tyre e dytë, ku do...

Sport 16:49 - 4 Shkurt, 2020

Kampioni i botës rrëfen si boksi e shpëtoi nga vetëvrasja

Jeta e Deontay Wilder ka qenë një katrahurë e madhe para se ai të bëhej boksier profesionist. Para ndeshjes së 22 shkurtit, ku përballë do të...

Sport 14:34 - 22 Janar, 2020

Plas keq në Angli/ Video: Ndeshja e futbollit kthehet në arenë boksi

Na ka ndodhur shpesh që të shikojmë një ndeshje futbolli që kthehet në ring boksi. Një situatë e tillë ndodhi edhe në ndeshjen e Ligës së...

Të tjera 10:56 - 3 Janar, 2020

Ngjarje e rëndë/ Ish-kampioni i botës grabitet dhe plagoset në rrugë

Viti i ri 2020 nuk ka nisur në mënyrën e duhur për ish-kampionin e botës në boks, Jorge “La Hiena” Barrios. Fituesi i titullit të peshave...

Sport 23:59 - 7 Dhjetor, 2019

Boks/ Joshua hakmerret ndaj Ruiz dhe rimerr 3 titujt kampion bote

Anthony Joshua ka arritur të fitojë ndaj meksikanit Andy Ruiz Jr duke u hakmarrë për humbjen e vetme të karrierës së tij. Në duelin e zhvilluar...

Të tjera 10:57 - 7 Dhjetor, 2019

Boks/ Ja në cilën orë fillon përballja e shumëpritur Joshua-Ruiz

Anthony Joshua dhe Andy Ruiz Jr do të ngjiten sërish në ring, për titullin kampion bote në pëshat e rënda. Beteja e shumëpritur që do të...

Sport 11:36 - 14 Tetor, 2019

Tronditet bota e boksit/ Humbi me “knock out”, amerikani bie në gjendje kome

Boksieri amerikan Patrick Day, është në gjendje kritike për jetën pasi u rrëzua brutalisht nga Charles Conwell gjatë duelit mes tyre të shtunën në mbrëmje Day...

Sport 13:41 - 8 Gusht, 2019

Rrëfehet legjenda e boksit/ Përdorja penis artificial për t’u shpëtuar kontrolleve antidoping

Mike Tyson vazhdon “të mahnitë” edhe jashtë ringut me bëmat e tij. Legjenda e boksit, tashmë 53-vjeç, ka treguar në një intervistë për “ESPN” se si...

Sport 10:44 - 16 Korrik, 2019

Bota e boksit në zi/ Aksidentohet për vdekje “Bizelja e ëmbël”

Ndahet nga jeta krejt papritur për shkak të një aksidenti automobilistik, Pernell Whitaker, një prej boksierëve më të mirë të të gjitha kohërave. 55-vjeçari ndërroi jetë...

Sport 10:29 - 6 Korrik, 2019

Rikthehet kampioni i botës/ Zbulohet data e duelit të shumëpritur

Deontay Wilder do të rikthehet në ring për të mbrojtur titullin e tij kampion bote të konfederatës WBC. Së fundmi është zbuluar se data e duelit...

Sport 17:10 - 9 Qershor, 2019

Boks/ Kampioni i botës përfundon në koma (video)

Një ndeshje boksi në Meksikë ka përfunduar në dramë. Felipe “Gallito” Orocuta, më parë dy herë kampion bote në peshat 48-51 kilogram ka përfunduar në gjendje...

Sport 18:38 - 19 Maj, 2019

I mjaftojnë 137 sekonda/ Bisha amerikane mbron titullin kampion (video)

Dy minuta dhe 17 sekonda! Kaq i mjaftuan boksierit amerikan, Deontay Wilder, për të mbrojtur për herë të 9-të titullin e peshave të rënda në WBC....

Sport 16:29 - 29 Mars, 2019

Florian Marku zbulon kundërshtarin e ri dhe datën/ Ja cili e ka radhën (Foto)

Florian Marku do të ndeshet sërish në boks në kategorinë “welterweight”, këtë herë kundërshtar është anglezi Robert Asagba më 27 prill, po në “York Hall” në...