Connect with Us

All posts tagged "brazil"

Sport 13:02 - 1 Shkurt, 2020

Ish-futbollisti i Milanit firmosi me klubin e ri, vetëm pasi i plotësuan kërkesën e veçantë

Keisuke Honda është transferuar te Botafogo në këtë merkato janari. Ish-lojtari i Milanit i vetëdijshëm që do të transferohet në një qytet të frikshëm, ku vriten...

Sport 16:20 - 24 Janar, 2020

Sulmuesi që luajti 24 vite dhe nuk shënoi asnjë gol, sot 56 vjeç/ Njihuni me historinë e rrallë

Carlos Henrique Kaiser e njohin në Brazil si futbollisti që nuk dëshironte të luante futboll, një sulmues fals. Dëshira e Carlos ishte që të fitonte para...

Sport 18:02 - 10 Dhjetor, 2019

Dhimbje dhe lot te tifozët/ Klubi historik bie nga kategoria

Dhimbje dhe lot. Është kjo panorama e fundit të takimit mes Cruzeiro dhe Palmeiras, me vendasit që bien për herë të parë në historinë 98-vjeçare në...

Sport 21:48 - 29 Nentor, 2019

E bujshme/ FIFA përjashton përjetë brazilianin

Marrja e rryshfetit i ka kushtuar shtrenjtë zyrtarit të Federatës Braziliane të Futbollit, Ricardo Teixeira, i cili është ndaluar përjetësisht nga të gjithë aktivitetet sportive. Vendimi...

Sport 16:27 - 19 Nentor, 2019

Brazili rikthehet te fitorja, spektaktli dhe golat e bukur (video)

Pas disa zhgënjimeve në ndeshjet e fundit, Brazili më në fund është rikthyer te fitorja. Djemtë e tite fituan 3-0 ndaj Koresë së Jugut, miqësore e...

Sport 15:34 - 19 Nentor, 2019

Brazili dhuron spektakël, Coutinho shënon gol të paparë (video)

Brazili është duke fituar 2-0 ndaj Koresë së Jugut, në miqësoren që po luhet në këto momente në Abu Dhabi të Emirateve të Bashkuara Arabe. Ishte...

BundesLiga 16:34 - 16 Nentor, 2019

Messi nuk toleron as shokun e tij, shihni si e pëson ylli i Bayernit (video)

Argjentina fitoi 1-0 ndaj Brazilit dje në një miqësore të luajtur në Riad t Arabisë Saudite. Protagonisti kryesor i këtij takimi ishte Messi. Ylli i Barcelonës...

Sport 16:18 - 16 Nentor, 2019

Shpërthen kampioni i botës/ E trishtë ajo që po ndodh me fanellën numër 10 të Brazilit

Fantazisti i Milanit, Paqueta mori numrin 10 të Brazilit dje në miqësoren ndaj Argjentinës, në mungesë të kapitenit Neymar, por nuk e justifikoi aspak atë dhe...

La Liga 11:05 - 16 Nentor, 2019

Ku po shkon futbolli kështu?/ Barça e tepron, ofertë e frikshme për një 17-vjeçar

Barcelona është gati të bëjë çmendurinë e radhës. Ekipi katalanas interesohet për shërbimet e mesfushorit brazilian, Reiner dhe është gati të paguajë plot 40 milionë euro...

Sport 10:27 - 16 Nentor, 2019

Trajneri i Brazilit shpërthen kundër Messit/ Më tha mbylle gojën

Edhe pse ishte ndeshja e djeshme mes Brazilit dhe Argjentinës ishte thjesht një miqësore, nuk munguan tensionet. Episodi më i veçantë i ndeshjes ishte kur trajneri...

Sport 20:04 - 15 Nentor, 2019

Mbyllet miqësorja e luksit Brazil-Argjentinë, vendos goli i Messit

Sapo ka përfunduar miqësorja e luksit mes Brazilit dhe Argjentinës me rezultatin 0-1, e luajt në Riad të Arabisë Saudite. Për brazilianët mungonte lideri i tyre,...

Sport 19:05 - 15 Nentor, 2019

Brazil-Argjentinë: Mbyllen 45 minutat e para/ 2 penallti të humbura në 3 minuta, por Messi është më fat

Pjesa e parë e miqësores klasike mes Brazilit dhe Argjentinës është mbyllur 0-1, me golin e shënuar nga Leo Messi. Takimi nisi vrullshëm nga të dy...

Sport 12:29 - 15 Nentor, 2019

Sot luhet klasikja e futbollit botëror/ Një ndeshje që nuk duhet humbur

Brazil-Argjentinë, nuk është një sfidë si gjithë të tjerat edhe kur është thjeshtë një takim miqësor. Sot në orën 18:00 në Riyad të Arabisë Saudite riluhet...

Sport 13:54 - 14 Nentor, 2019

Neymar jashtë, ja cili lojtar do të mbajë numrin legjendar te Brazili

Brazili do të luajë dy ndeshje miqësore këto ditë, kundër rivalit historik, Argjentinës dhe Koresë së Veriut. Sipas asaj që raporton “Globo Esporte”, në mungesë të...

Sport 13:22 - 29 Tetor, 2019

Mirupafshim Amerikë/ Nuk do ta besoni se cili do të jetë destinacioni i ri i Ibrahimovic

Aventurës së Zlatan Ibrahimovic në Amerikë i ka ardhur fundi. Suedezit i mbaron kontrata me LA Galaxy më 31 dhjetor dhe nuk ka pranuar ta rinovojë....