Connect with Us

All posts tagged "brazilian"

Sport 22:51 - 11 Mars, 2020

Video: Shënoi golin e fitores në fund, futbollisti brazilian bën festimin epik

Shumë shtete kanë vendosur të pezullojnë kompeticionet sportive, ndërsa në vende të tjera po luhet futboll pa praninë e tifozëve. Kampionati në Arabinë Saudite vazhdon me...

Premier Liga 22:22 - 23 Janar, 2020

As Bayern dhe as Barcelona/ Zbulohet destinacioni i ri i Coutinhos

Philippe Coutinho është duke menduar për destinacionin e tij të radhës, pasi raportohet se Bayern Munich ka vendosur t’i japë fund aventurës mes brazilianin. Sipas “Bild”,...

Sport 19:45 - 28 Dhjetor, 2019

I mori burrin/ E dashura e yllit brazilian i shkruan një letër prekëse hallës

Tingëllon si e çuditshme, por në fakt është e vërtetë. Futbollisti i njohur, Hulk ka nisur prej disa ditësh një marrëdhënie intime me mbesën e ish...

La Liga 13:50 - 27 Dhjetor, 2019

Harrojeni Vinicius Junior dhe Rodrygo, Reali piketon yllin e radhës brazilian

Real Madrid nuk heq dorë nga talentet futbollit brazilian. Me Vinicius Junior e Rodrygo në ekip, Florentino Perez ka shënjestruar në tjetër lojtar premtues, 17-vjeçarin Reinier...

Sport 19:25 - 24 Dhjetor, 2019

Ylli brazilian i shokon të gjithë, lë gruan me 3 fëmijë dhe lidhet me mbesën e saj

Hulk bën skandal në Brazil. Sulmuesi i Shanghai Sipg në kampionatin kinez është ndarë nga partnerja e tij Iran Angelo de Souza, pasi ka nisur një...

Sport 18:05 - 18 Dhjetor, 2019

Portieri e tepron ndaj gruas, arrestohet pas veprimit të pafalshëm

Kampionati brazilian është mbyllur dhe futbollistët po shijojnë pushimet. Jean Paulo Fernandes Filho është 24 vjeç dhe luan me Sao Paulo, ekipi ku aktivizohen edhe emra...

La Liga 15:08 - 18 Nentor, 2019

Do të transferohet te Barcelona?/ Ylli brazilian merr vendimin e madh për të ardhmen

Willian ka vendosur të refuzojë rinovimin e kontratës me Chelsean. Brazilianit i mbaron kontrata në fund të këtij sezoni dhe ai ka vendosur përfundimisht të mos...

La Liga 21:41 - 24 Shtator, 2019

Harrojeni Messin dhe Griezmann/ Braziliani i Barcelonës ngre peshë stadiumin me këtë supergol

Barcelona ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Villarealit, në ndeshjen e javës së gjashtë në La Liga, që po luhet në këto momente. Pas 5...

Seria A 21:02 - 12 Shtator, 2019

Merr miliona euro në sezon/ Ylli i Juventusit: Bëhem keq kur shpenzoj 300-400 euro

Mbrojtësi brazilian i Juventusit, Alex Sandro, konsiderohet si një nga më të mirët në botë në krahun e tij dhe sigurisht është i mirëpaguar te “Zonja”,...

Premier Liga 15:47 - 12 Shtator, 2019

Habit mamaja e yllit brazilian/ Të dashurat e djalit tim duhet të ndjekin rregullat e mia

Mamaja e yllit të Manchester City-t, Gabriel Jesus, ka dhënë disa deklarata interesante për “Deportes Cuatro”. Sulmuesi i ri brazilian duhet të respektojë rregullat e hekurta...

Sport 11:40 - 10 Shtator, 2019

31-vjeçari gjobitet dhe përjashtohet përgjithmonë nga tenisi/ Ja çfarë ka bërë

Tenisti brazilian, Diego Matos, 31-vjeçar, është përjashtuar përgjithmonë nga tenisi pasi është përfshirë në trukimin e disa ndeshjeve. 10 prej këtyre ndeshjeve të trukuara kanë qenë...

Sport 16:38 - 14 Korrik, 2019

Po transferohej tek ekipi i ri/ Futbollisti del pozitiv në testin e AIDS

Matheus Alessandros, është larguar nga Fluminense tek Daejeon në kampionatin Korean, në formën e huazimit për një vit, por transferimi ka dështuar në momentet e fundit...

Sport 20:59 - 10 Korrik, 2019

Shkëlqeu në Kupën e Amerikës/ Ylli brazilian i shkel syrin Milanit

Everton Soares ishte një nga lojtarët më të mirë në Kupën e Amerikës që sapo u mbyll, ku ka ngjallur interesin e klubeve më të mëdha...

Sport 09:19 - 9 Korrik, 2019

A do të shkojë Neymar te Barcelona?/ Drejtori i PSG-së e thotë troç

Drejtoi sportiv i PSG, Leonardo, “zbret në fushë” për çështjen “Neymar”. Në një intervistë të gjatë për “Le Parisien”, 49-vjeçari paralajmëron masë ndëshkimore për lojtarin, që...

Sport 10:30 - 4 Qershor, 2019

Tronditet bota e futbollit/ Ish-ylli i madh i Barcelonës pranon akuzat, gjobë dhe burg

Në Spanjë janë të shumtë lojtarët që kanë pasur probleme me taksat, teksa mjafton të kujtojmë emrat e Lionel Messit, Cristiano Ronaldos, apo Javier Mascherano. Së...